Pomozme Danielce vyhrát boj s rakovinou

Moravskoslezský kraj, Bohumín / Sbírku organizuje Michal Opat

Pomozme Danielce vyhrát boj s rakovinou

0 %

Vybráno 352 000 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -1093 dnů
Sbírka byla ukončena 17. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Třináctiletou Danielku začalo koncem léta pobolívat koleno. Ortoped nás ujišťoval, že je to tím, že dcera rychle roste. Jenže ani rehabilitace nepomohly a po měsíci koleno dokonce oteklo. Rezonance odhalila kostní nádor Osteosarkom. Pak už šlo vše rychle. Biopsie, první chemoterapie…

Dnes má Danielka za sebou 6 chemoterapií, čeká jí operace a následně další série 10 chemoterapií. CT vyšetření plic bohužel prokázalo, že má metastáze na plicích.

Léčba je pro Danielku psychicky velmi náročná. Velkou oporou jí je její mladší brácha Standa, bezva hokejista, kterého pravidelně doprovázela na zápasy a fandila celému týmu.

Všichni kluci v týmu i jejich rodiče přejí Danielce brzké uzdravení a rozhodli se mimo jiné uspořádat tuto veřejnou sbírku. Výtěžek sbírky bude využit pro úhradu zdravotní péče (nad rámec úhrad ze zákonného zdravotního pojištění), pobytu rodičů v místě hospitalizace dívky a zajištění domácí péče.

Maminka musela přestat pracovat, aby mohla zajistit potřebnou maximální péči, a rodina se tak dostává i do složité finanční situace.

Všichni věříme, že tento boj s rakovinou vyhrajeme. Danielka bojuje jako lvice a my ji v tom nenecháme.

„Asi každý rodič ví, jak těžké je vidět takto své dítě. Přála bych si, aby byly všechny děti zdravé. Maji život před sebou. Chci Danielce vše ulehčit, protože psychika je půl zdraví. V jejím případě hraje velkou roli,“ dodává maminka a všem dárcům děkuje.

Poděkování na závěr

18. 04. 2021

V polovině února na základě impulsu trenéra Jiřího Trembáče a rodičů dětí ročníků 2011 a 2010 hokejového klubu HC RT TORAX Poruba byla vyhlášena veřejná sbírka na podporu léčby pro nemocnou Danielku, sestru Standy, hráče r.2010.

Původně byla sbírka zamýšlená pro okruh rodičů i hráčů hokejového klubu HC RT TORAX. Do sbírky přispěli nejen rodiče dětí individuálně, ale i celé ročníky hromadně. Ukázalo se, jak i v této době, kdy se jednotliví mladí hráči schází vzájemně velmi omezeně a individuálně, nepotkávají se spolu na trénincích apod., se dokážou semknout a pomoci si. K finančnímu daru se přidal i A-tým jako celek, trenéři oddílu napříč všemi kategoriemi. Samozřejmě je správné zmínit i všechny fanoušky RT TORAX, ale obecně hokeje jako takového. Do sbírky byl přidán i výtěžek aukce dresů známých hokejistů – Patrika Bartošáka a Matěje Stránského.

Vedle finančního rozměru sbírky se podařilo zorganizovat i paralelní neformální akci se zasíláním pozdravů s podporou léčby nemocné Danielce. Vzkaz k uzdravení zasílali nejen dárci sbírky, ale podařilo se oslovit i známé osobnosti, které se také připojily se svým pozdravem.

Z hokejové světa jsme mohli sledovat pozdrav Romana Sturcze, Jana Výtiska, Dominika Kubalíka, Radka Faksy, ale také olympijského vítěze Nagana Dominika Haška.

S dalšími pozdravy se přidali také například Roman Staša (vítěz TV soutěže Masterchef) nebo ostravská kapela Nedivoč s písní s věnováním.

Všem dárcům i lidem kteří se přidali se svým pozdravem moc děkujeme!

A jak se daří Danielce? O informaci jsme požádali maminku Lucii:

Lidé, kteří se na sbírce podíleli, přispěli patří neskutečně velké DĚKUJI, nedá se vyjádřit, jak moc si toho s Danielkou vážíme.

Danielku čeká ještě 8 bloků chemoterapie, které má do konce července. Pokud nejsme v Brně na bloku chemoterapie a jsme doma, tak 2x týdně pondělky a čtvrtky dojíždíme do Brna na kontroly a hodinovou chemoterapii kvůli metastázím.

Takto budeme jezdit na kontroly do Brna ještě dlouhou dobu, ale už jsme si zvykly, je to součást léčby, a tak k tomu přistupujeme. Danielka léčbu zvládá celkem dobře, někdy prospí třičtvrtě dne, někdy má sílu na hraní.

Hlavně, ať je zdravá, a nikdy se rakovina už nevrátí, pořád tam to riziko bohužel bude. Ale my věříme, že už si nikdy ničím podobným nebudeme muset projít.

Nejen finanční dar potěší!

02. 03. 2021

Ve sbírce jsme v průběhu 3 týdnů od jejího vyhlášení dosáhli téměř dvojnásobku původně plánované částky.Danielka i maminka všem dárcům moc děkuje.

Danielka se po rekonvalescenci z náročné operace nohy na chvíli podívala domů, teď už je ale zase v nemocnici na plánované další léčbě chemoterapií.

A co ji nejvíce nyní potěší? Prostý vzkaz k uzdravení, povzbuzení apod! Po úvodních pozdravech kluků z hokejového klubu se přidali s mnoha pěknými pozdravy i dárci sbírky. A nejen to! Přání brzkého uzdravení již zaslali hokejisté Roman Szturc, Jan Výtisk i současná česká hvězda NHL Dominik Kubalík. Dále Danielku pozdravila hudební skupina Nedivoč, vítěz televizní soutěže MasterChef Roman Staša a dokonce i brankář hokejového zlatého Nagana Dominik Hašek!

Budeme s Danielkou strašně rádi, když o sbírce dáte vědět dále i Vy svým přátelům , kamarádům apod. a najdou se tak nejen další dárci ale třeba i jen další lidé co zašlou Danielce pozdrav či nějaký vzkaz který ji vyvolá na tváři úsměv z bezprostředního překvapení tak jako vidíte na fotce tohoto příspěvku:-)

 

Děkujeme.

Ve sbírce již máme neskutečných 200 000 Kč

20. 02. 2021

Za necelý týden sbírky jsme dosáhli nejen původně plánovanou částku , ale rovnou jsme ji překročili. Danielka má za sebou operaci a moc ji držíme palce v další náročné léčbě. Jsme s ní na dálku pravidelně ve spojení a moc Vám všem za dárcovství děkuje a zdraví Vás!!!

Budeme s Danielkou strašně rádi, když o sbírce dáte vědět i svým přátelům , kamarádům apod. a najdou se tak další dárci.

Nejen hokejový svět tímto v této nelehké době ukazuje, že má srdce na správném místě!!!

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 306 dárců

„Dani, přeju hodně zdraví a sil a ať vše dobře dopadne!“
2 000 Kč — T. N. před 3 lety

„Dajo, bojuj!!!!“
2 812 Kč — Michal s rodinou před 3 lety

500 Kč — Dom před 3 lety

„Danielce spousty sil v další nelehké léčbě, zvládneme to všichni !!!“
500 Kč — Blanka s rodinou před 3 lety

„Přeji brzké uzdravení, Danielko :))“
20 000 Kč — Dražba dresu před 3 lety

„Přeji brzké uzdravení! Hodně sil celé rodině!“
500 Kč — Míša před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přejeme brzké uzdravení Danielko .❤️“
1 000 Kč — Nikol a Patrik z Uk před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety