Pomozme Adéle s RS být tu pro své děti

Plzeň, Bolevec / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Pomozme Adéle s RS být tu pro své děti

0 %

Vybráno 9 550 Kč z 15 000 Kč
Zbývá -670 dnů
Sbírka byla ukončena 13. září 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Před rokem a půl se mi náhle udělalo zle a nemohla jsem chodit, důsledkem toho mě pak čekalo vyšetření a následná diagnóza – roztroušená skleróza.

Jmenuji se Adéla a jsem maminka samoživitelka a žiji v pronajatém bytě se dvěma dětmi: Samuelem, kterému je nyní 16 let a Sebastianem, kterému budou v září 3 roky. Sebíka mi nevzali do žádné školky, a tak mě s ním čeká asi ještě 1 rok doma. 

Boj s roztroušenou sklerózou

Vzhledem k mojí diagnóze roztroušené sklerózy bych se teď nestihla vrátit do práce, kde jsem v jednom velkém obchodním potravinovém řetězci před tím pracovala. Je to nyní pro mě jak fyzicky, tak psychicky náročné a má léčba, kterou teď dostávám, má zabrat až příští rok. Uvidíme, v jaké fázi se díky ní moje nemoc zastaví, ale já pevně věřím a doufám, že účinky léčby budou co nejlepší.

Nyní je pro bohužel kolikrát náročné i vyjít ven, ale věřím, že bude zase dobře.

Z toho důvodu se teď potýkám s velmi omezenými finančními příjmy. Nezbývá mi proto příliš mnoho peněz na léky, které potřebuji na velmi časté bolesti hlavy, nohou a rukou. Stejně tak jsou v cestě za úspěšnou léčbou podstatné potravinové doplňky a vitaminy.

Nejvíce mi teď byly doporučeny rehabilitace, které by mi mohly pomoci uvést do lepšího hybného stavu mou levou nohu, která mě denně omezuje. Problém mám i s pravou nohou, i když menší. Ale zdravotní masáže, fyzioterapie a různá cvičení mi teď mohou pomoci si udržet co největší mobilitu v nohou po celou dobu léčby. Aktuálně nezvládnu vyjít kopec a dělá mi i problém stačit mému malému Sebíkovi. 

Zase vyrazit se syny na výlet je za tím pro mě nedosažitelný sen.

Když se na mou nemoc přišlo, byla jsem v depresích, že se o kluky nezvládnu postarat, a že to celé prostě sama nedám. Probrečela jsem noci... Měla jsem v té době za sebou i beznadějné pokusy o neúspěšné léčby, až mi byla nakonec nasazena biologická léčba Ocrevus, která by postup nemoci mohla konečně zpomalit nebo dokonce zastavit.

Aktuálně mám schválený invalidní důchod 2. stupně. Ale vzhledem ke všem výlohám na mou doprovodnou léčbu, abych tu pro kluky mohla zůstat co nejdéle, jsem každý měsíc ráda, že mám pro děti na jídlo a běžnou hygienu...

Proto jsem se uchýlila k tomu Vás poprosit o pomoc v boji s roztroušenou sklerózou – v mé aktuální situaci konkrétně s hrazením nákladů mé léčby. Moc všem děkuji a doufám, že brzy pošlu nějaké fotky z výletu...

Sbírku již podpořilo 11 dárců

1 450 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 633 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

212 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

255 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety