Pomoc pro tuláčky z Gruzie

Zruč-Senec / Sbírku organizuje Simona Sterlyová

Pomoc pro tuláčky z Gruzie

0 %

Vybráno 117 013 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -810 dnů
Sbírka byla ukončena 27. března 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Simona a chtěla bych vám představit projekt, který vznikl s cílem co nejvíce pomoci toulavým psům v Gruzii prostřednictvím místních dobrovolníků. Právě dobrovolníci jsou ti, kteří přímo na místě zachraňují denně psí životy. V Gruzii se v ulicích pohybuje odhadem 250 000 toulavých psů, mezi nimiž jsou hladoví i zranění psi potřebující pomoc.

Výtěžek sbírky použijeme na financování kastrací, financování léků a veterinárních nákladů, nákup krmiva a podporu soukromých útulků.

Částku 26 000 Kč použijeme na kastraci 3040 toulavých psů a fen. Čímž se předejde narození asi 100 bezprizorních štěňat. Dále 6 000 Kč půjde na ošetření 10–20 psů s kožními problémy a za částku 28 000 Kč pořídíme 600 kg krmiva pro psy. Tak pomůžeme celý měsíc pravidelně krmit 100 až 160 psů v oblastech Kvareli, Zugdidi, Batumi, okrajových částech Tbilisi ad. Vybere-li se méně nebo více, peníze budou rozděleny v podobném poměru.

Proč bychom měli pomoct psům v Gruzii

Moje první cesta do Gruzie se uskutečnila v listopadu 2021. Neuměla jsem si do té doby představit, že by někde na světě běhalo volně tolik hladových nebo zraněných psů, a tak jsem začala dělat rozhovory s místními dobrovolníky, kteří se snaží tuto situaci řešit a došlo mi, že pokud včas nedostanou potřebnou podporu, situace gruzínských psů se může ještě zhoršit. Tito dobrovolníci, jsou obklopeni Kavkazem a bez finanční pomoci jsou naprosto bezmocní. Dejme jim tak naším příspěvkem do sbírky šanci, aby mohli toulavým psům pomoci.

 


Co jsme dokázali?

20. 10. 2022

Rozdali jsme poslední granulky gruzínským toulavým psům!

Sbírka je definitivně vyčerpána. Co jsme dokázali?

• rozdali jsme 900 kg krmiva

• bylo provedeno 28 kastrací

• zachránili jsme 10 psů, které se z ulice podařilo vzít do dočasné péče do jejich zotavení 

• plně jsme vyléčili 25 psů (s potřebou podstoupit operaci, vyléčit infekci, parazity, viry, nádory, …) 

Díky nám byli podpořeni místní dobrovolníci v jejich snaze o záchranu psích životů.

Někteří psi díky tomu našli trvalý domov.

Například Max. Když mi Mariam poprvé o Maxovi psala byl konec dubna. Dobrovolníci natočili video, aby ho záchránili z ulice, a následně byl Max díky sbírce z Česka převezen na kliniku a zahájila se léčba i proces hledání nové rodiny. Max podstoupil rentgen, veterinární kontrolu a testy na viry. Při testech, které jsme viděli na ulici, už měl enterovirus, ale přežil, aniž by to někdo věděl a pomohl mu. Brzy ho adoptovala nová majitelka a tak se dostal do rodiny k huskymu.


PODĚKOVÁNÍ

21. 04. 2022

Měníme životy, léčíme nemoci a plníme psí bříška a vy to můžete sledovat online ve skupině na Facebooku "Pomáháme toulavým psům z východu" https://www.facebook.com/groups/437605537888202/?ref=share nebo nově taky na webových stránkách https://dogeast.webnode.cz/ . Staňte se součástí tohoto krásného projektu, který propojuje dobro lidí a oddanost psů z různých světů. Děkuji všem, kteří přispěli nebo sdíleli ❤.

AKTUALIZACE

18. 03. 2022

Jste neuvěřitelní! Mockrát děkuji všem dárcům, kteří přispěli na tento gruzínský projekt. Sbírka poběží ještě necelé dva týdny a je možné ji ještě na poslední chvíli podpořit. Veškeré příspěvky, včetně těch nad rámec cílové částky půjdou na léky, krmivo a kastraci pejsků v Gruzii. Touhle formou vám posílám VELKÉ poděkování od pejsků a jejich ošetřovatelů - Tiny, Natie, Mariam, Tey, Tamty a mnoha dalších 🐾❤

Sbírku již podpořilo 155 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Radka H. před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Od dobrých lidicek co maji zlate srdicko, diky ze se snazite pomoci 🌹“
9 245 Kč — Naděje pro pejsky v zahraničí před 2 lety

300 Kč — Jana Smejkalová před 2 lety