Pomoc pro Jáju s postižením a jeho sestru s maminkou

Vodňany / Sbírku organizuje Michaela Bumbálková

{}

Pomoc pro Jáju s postižením a jeho sestru s maminkou

0 %

Vybráno 2 000 Kč z 20 000 Kč
Zbývá -694 dnů
Sbírka byla ukončena 04. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Maminka Marcela pečuje dceru Lauru a syna Jáju, který bojuje s postižením. Jsou mu tři roky a potýká se s opožděným a výrazně nerovnoměrným vývojem. 

Když Marcela Jáju čekala, projevila se u ní nemoc, která vyústila v ohrožení jejího i Jájova života. 

Předčasně narozené dítě

Díky péči lékařů dopadla celá situace, jak nejlépe mohla, a tak se podařilo Jáju dostat na svět a zachránit i jeho maminku. Vzhledem k okolnostem se ale Jája narodil předčasně, a tak se od samého počátku potýkal se zdravotními obtížemi.

Letos v dubnu na ně čekala další životní zkouška, když je opustil otec dětí – maminka od něj byla dlouhodobě fyzicky i psychicky napadána ze strany otce dětí. Možná to bylo neštěstí ve štěstí, ale rodinu nechal bez prostředků. Marcela tak nemá finanční prostředky na zajištění bydlení, jídla, běžné drogerie a cestovného na lékařská vyšetření dětí a jednání s úřady. V současnosti nemá žádný příjem, ani nárok na dávky hmotné nouze – otec spadá do společně posuzovaných osob v rámci domácnosti.

Otec dětí nechce doložit výpis svých příjmů, a tak nemůže Marcela žádat ani o přídavky na děti.

Vzhledem k Jájově postižení a celkovému traumatu celé trojice ze současné situace bych rodině ráda pomohla formou jejich účasti na sociálně rehabilitačním pobytu v klidném prostředí s péčí psychologa. Dále bych pro ně ráda zajistila finanční podporou s účelem zajištění základních životních potřeb – jídlo, drogistické zboží, léky, cesty na vyšetření.

Marcela spolupracuje s naší službou I MY, která pomáhá dětem s handicapem i jejich rodinám, od letošního roku. V práci s malým je velmi šikovná. Dále se chceme zaměřit na hledání možností nového bydlení a zajistit jí zaměstnání, aby měla vlastní zdroj peněz. Celá jejich situace by se tak do budoucna měla stabilizovat jak finančně, tak i psychicky.

Všem dárcům moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Držte se :-)! I když to teď možná nevypadá, zase bude lépe. K.“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety