Pomoc pro 68. prapor 101. teritoriální obranné brigády

Celá ČR / Sbírku organizuje Jana Galvis Rivera

0 %

Pomoc pro 68. prapor 101. teritoriální obranné brigády

Vybráno 159 304 Kč z 100 000 Kč
Zbývá 5 dnů
159 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. března 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Peníze vybíráme na pomoc našim statečným kamarádům ze 101. teritoriální obranné brigády 68. praporu, kteří brání Ukrajinu. Naši přátelé, stejně jako mnoho jiných členů armády, nejsou profesionální vojáci. Jsou to obyčejní lidé – IT specialisté, manažeři, učitelé, instalatéři... Jsou to lidé, kteří nestudovali vojenství, nemají armádní výcvik, a ještě začátkem tohoto roku žili své normální životy.

 Nyní jsou již několik měsíců pryč od svých rodin. Opustili své blízké a pracují na místech, kde ruská armáda páchá ty nejbrutálnější zločiny.

 Bojovat v prvních liniích je pro naše kamarády opravdu náročné. V současné době čelí také zimě a zatopeným příkopům. Každý den musí zvládat velmi náročné podmínky, a to jak po fyzické, tak i po psychické stránce. A s chladným počasím se vše jen zhoršuje

Pomozme zajistit základní potřeby

Chceme zajistit věci, o které se velká armáda během ofenzivy nedokáže vždy postarat, a dopřát našim kamarádům alespoň základní pohodlí. Chceme jim pořídit teplé oblečení, které nyní nutně potřebují, kvalitnější a výživnější jídlo, dieselové generátory elektřiny. Abychom dosáhli potřebných financí, spolupracujeme s dalšími přáteli a příbuznými. Naše finanční možnosti však nestačí na to, abychom pokryli všechny potřeby jednotky pro nadcházející zimu.

Nezbytně potřebujeme také léky a zdravotní materiál, abychom dokázali ošetřit jak zraněné civilisty, tak ruské vojáky, kteří se vzdají. V neposlední řadě samozřejmě i sebe a své spolubojovníky. S tím, jak fronta postupuje, je zdravotnického materiálu potřeba stále více. 

Jak s penězi naložíme?

Cílem je vybrat alespoň 100.000 Kč, za které bude nakoupen zdravotní materiál. Pokud částka přesáhne 200.000 Kč, budou peníze použity také na jídlo, generátory a oblečení. A jestliže vybereme více než 300.000 Kč, bude si jednotka moci koupit auto, které zvýší její mobilitu a zvládne tak lépe pomáhat civilistům z osvobozeneckých území. Během služby se totiž jedno vozidlo dostalo pod ruskou dělostřeleckou palbu a bylo zničeno. Druhý a poslední vůz se kvůli drsným provozním podmínkám stále nedaří opravit. Naši přátelé ze 101. brigády potřebují vozidlo, které zvládne překonávat složitý terén v nepříznivých podmínkách a počasí.

Předem děkujeme všem dobrým lidem, kterým není lhostejný život těch, jenž bojují i za naši svobodu. Sláva Ukrajině, Sláva Čechům, kteří pomáhají. 🇨🇿 ❤️ 🇺🇦

Za celou jednotku děkuje její velitel, Oleksandr Gryshin.

https://www.facebook.com/grishin.unxp 

Vánoční zázrak

27. 12. 2022

Během Vánoc, 25. 12., naše sbírka překonala hranici 100 %. Moc moc všem děkuji a jsem neskonale vděčná, že již sto dobrých lidí přispělo na 68. prapor 101. teritoriální obranné brigády.

Za tyto peníze budeme moci koupit auto, aby jednotka mohla být mobilní a nemusela se pohybovat pěšky a pokud se podaří vybrat ještě něco navíc, tak i nabíjecí stanice.

Je úžasné, kolik dobrých lidí stojí na správné straně historie a podporuje statečný boj Ukrajiny.

Sláva čechům, kteří pomáhají!

Kluci už mají generátory

05. 12. 2022

Moc děkujeme všem, kteří přispívají na naši sbírku, a kterým osud statečných vojáků bojujích za svobodu není lhostejný. Kromě jídla a teplého oblečení jsme z dosud vybraných prostředků pořídili generátory a telefony. Konkrétně:

BDE3500e elektrický dieselový generátor Neilsen – 1 ks.

Benzínový invertorový generátor - 2 ks.

IP telefony - 6 ks.

Naši kluci nyní operují na frontových liniích a jsou zodpovědní za poskytování komunikace vojenským jednotkám. Na frontě není elektřina ani klasické komunikační prostředky, proto se pro komunikaci mezi vojenskými jednotkami používají bezdrátové technologie a generátory. Naši přátelé jsou v zóně aktivního boje na samotné palebné linii a i díky vašim příspěvkům se jim daří udržet stabilní komunikaci a poskytovat svým kolegům spojení a informace.

Děkujeme. Společně rusko porazíme!Sbírku již podpořilo 123 dárců

333 Kč — Crimea is Ukraine! před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

„Janička G.R.“
500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

2 027 Kč — Janička G.R. před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

2 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

2 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Držte se “
373 Kč — Jan Jedlička před 2 měsíci

„Díky že za nás bojujete!“
1 000 Kč — Tadeáš Moravec před 2 měsíci