Pojďme podpořit těhotnou Martinu na vozíku!

Ostrava / Sbírku organizuje Martina

{}

Pojďme podpořit těhotnou Martinu na vozíku!

0 %

Vybráno 100 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -14 dnů
Sbírka byla ukončena 08. července 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Martina je neuvěřitelně silná 33letá žena, která je již dvojnásobnou maminkou, a přesto že je stomička na vozíku, tak se ničeho nezalekla a čeká další miminko.

Pochází ze Slovenska a v České republice, žije od roku 2019. Narodila se s dětskou mozkovou obrnou. Díky snaze jejího otce a díky terapeutickým cvičením Vojtovy metody, se Martinu povedlo dostatečně rozpohybovat, ale i přes to je upoutaná na invalidní vozík. Martina také docházela na logopedii, jelikož neuměla mluvit. Když si to člověk představí je to neuvěřitelné, protože a já se nyní snažím využívat každého jejího nadechnutí, abych se ji mohla na něco zeptat. Úspěšně vystudovala střední školu Technicko – administrativní pracovník se zaměřením na stavebnictví.

Otěhotněla a porodila zdravou holčičku, které je nyní 15 let. O několik let později se jí narodila druhá dcera, která má nyní 8 let.

Martina následně onemocněla rakovinou močového měchýře a několik let měla katetr.

Bohužel se močový měchýř nepodařilo zachránit a nyní je trvalou stomičkou.

Na Mikuláše roku 2023 si udělala těhotenský test, který vyšel pozitivně. Navštívila tedy gynekoložku, která ji ale při dvou vyšetření sdělila, že se nejedná o těhotenství, ale o cystu. Při třetí kontrole, však ale jiná paní doktorka, těhotenství potvrdila. Lékaři Martině doporučovali umělé přerušení těhotenství. Ne proto, že by jí to snad nepřáli, ale vzhledem k počtu těžkých diagnóz.

Martina však odmítla jít na potrat, protože svoje miminko už teď miluje.

Lékařka, která ji těhotenství potvrdila, si ji převzala do péče a pomáhá jí, jak to jen jde. Když píšu tento text, Martina je ve 4. měsíci těhotenství.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na nový vozík a výbavu, kterou bude Martina s miminkem potřebovat.

Zatím stále používá konvexní pomůcku, protože ji bříško zatím moc neporostlo, ale už pomalu plánuje objednávku konkávních sáčků. Používá přídržné pásky XL, bez kterých si život už nedokáže představit. Výměna na rostoucím bříšku je náročná v okamžiku, kdy se miminko začne při výměně pohybovat. Martina na to už má ale fintu a při výměně pouští přes bříško na miminko teplou sprchu, to se uklidní a může vyměnit pomůcku. Ptám se Martiny, jak to vše zvládne. S lehkostí a úsměvem na tváři odpovídá:

Když jsem zvládla už dvě děti, proč bych nezvládla třetí? Budou pomáhat samozřejmě dvě sestřičky, které se teď těší na vytouženého bratříčka.

A na otázku, jak to zvládne na vozíčku s kočárkem se opět směje a říká že je potřeba jen systém! Podvědomě plánuje, jakým způsobem se vejdou do výtahu, jak to bude na procházkách apod. Termín porodu je plánován 31.7.2024 ve FN Ostrava, neboť se bude jednat o císařský řez. Nyní je Matina na rizikovém těhotenství, ale i přes své handicapy, omezení a nemoci, po celou dobu pracovala v administrativě a vedla společenský aktivní a rodinný život. Pro mě je velkou inspirací a může být i pro ženy, které neví, zda by těhotenství se stomií zvládly. A zde je odpověď. Ano, zvládly.

Pojďme Martinu na její cestě podpořit!

Partneři sbírky 1

2958

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2958. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 1 dárců

„QR platby 30.4.-5.5.2024“
100 Kč — QR platby před 3 měsíci