Podpořte vznik dokumentárního filmu o divadelním představení Krajina 0!

Česká republika / Sbírku organizuje Milan Klíma, Belief Production

Podpořte vznik dokumentárního filmu o divadelním představení Krajina 0!

0 %

Vybráno 0 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 21 dnů
Sbírka byla ukončena 12. srpna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Milí příznivci divadelního a filmového umění,

jmenuji se Milan Klíma a s mým týmem z Belief Production od října 2023 natáčíme časosběrný dokumentární film o divadelním představení Krajina 0.

 Neexistuje snad komplikovanější vztah na světě, než je vztah rodičů a jejich dětí.

Krajina 0 je překvapivou výpovědí mladé herecké generace, která se na jednom jevišti setkává se svými skutečnými rodiči. Dva světy, prolínání odlišného vnímání reality, snů a ideálů v režii Adély Laštovkové Stodolové, režisérky inscenací Marta, Meda a Werich. Ambasadorem projektu je youtuber Karel Kovy Kovář, který se představí v roli multimediátora.

Matěj, Bert, Nikola, Jakub, František a Sofie se schází na střeše domu, kde se svobodomyslně poflakují nebo jen tak povídají o životě. A o smrti. Chybí jim tam jenom Tereza, jenže tu otec nikdy nepustí. Jednoho dne se však všichni ocitnou v tajemné Krajině 0 a začíná boj o přežití. Vede odsud vůbec cesta ven? Utkání s rodiči, multimediátorem, ale i se sebou samými začíná. Tři, dva, jedna… 0.

Dokumentární film „Krajina 0“ sleduje několik tematických linií spojených s divadelní inscenací

Film zaznamenává nejen vznik a vývoj samotné inscenace, ale i osobní příběhy mladých herců a jejich rodičů a otevírá témata jako bolesti i radosti dospívání, vztahy s rodiči, mýtická Krajina 0 – fantastická krajina, kde se dospívající proměňují na dospělé, první lásky, konflikty, důvěra, přátelství, umělá inteligence, drogy a jejich vliv na život dospívajících.


„Cílem filmu o představení Krajina 0 je nejen zachytit toto unikátní představení, ale také sledovat herecké dospívání dospívajících herců a s pomocí jejich rodičů, diváků i jich samotných uvažovat o údělu dospívajících v dnešním světě.“

Každý si dospíváním prošel nebo právě prochází a každý žije v současném světě se všemi jeho strastmi a starostmi. Každý si dobře pamatuje, jakou zkouškou si prošly rodinné vztahy během pandemie, z které toto představení vzešlo. Dá se tedy říct, že jak představení Krajina 0, tak dokumentární film o něm může oslovit úplně každého.

Jak sbírka pomůže?

Vaše podpora je klíčová nejen pro pokrytí nákladů na produkci a postprodukci, ale také pro to, abychom mohli tento výjimečný příběh přiblížit širšímu publiku. Příspěvky nám umožní zachovat vysokou uměleckou úroveň filmu a také film šířit na různých platformách. Plánujeme představení pro školy, cyklus přednášek pro děti a rodiče, semináře s odborníky.

Jak se můžete dále zapojit?

Kromě finančního příspěvku můžete pomoci sdílením informací o našem projektu na sociálních sítích nebo jednoduše tím, že o Krajině 0 budete mluvit ve svém okolí. Každé slovo se počítá a může přitáhnout dalšího potenciálního podporovatele nebo diváka. Kromě toho můžete navštívit některé z představení inscenace Krajina 0 v Divadle Archa a na vlastní kůži zažít, o čem inscenace pojednává. Nejbližší představení se konají 20. a 21. května 2024 od 19h. Podrobný program divadla a možnosti zakoupení vstupenek najdete na webových stránkách.

Věříme, že film „Krajina 0“ nejen osvětlí důležitá témata dospívání a rodinných vztahů, ale také inspiruje mladé lidi k reflexi svého života a svých rozhodnutí. Tento dokument má potenciál stát se důležitým zdrojem pro diskuse o výzvách, kterým dospívající dnes čelí, jak v osobním, tak ve veřejném životě.

Plánujeme, že po dokončení filmu uspořádáme premiéru v některém z pražských kin, kde bude kromě tvůrců a herců pozvána široká veřejnost a zástupci médií. Další uplatnění filmu bude na různých internetových platformách, a naším hlavním cílem je domluvit se s některou z českých televizí na vysílání filmu.

Děkujeme za vaši podporu a oceňujeme každý příspěvek, který nám pomáhá přiblížit Krajinu 0 a otázky dospívání v současném světě – co nejvíce divákům.

Pokud máte jakékoli dotazy, nebo chcete vědět více o tom, jak se můžete zapojit, neváhejte se na nás obrátit.

S úctou,

Milan Klíma a tým Belief Production

Partneři sbírky 1

NF Propolis33

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33.