Podpořte pochod za zdraví žen s endometriózou – ENDO MARCH 2023

Celá ČR / Sbírku organizuje Endo Talks CZ z. s.

{}

Podpořte pochod za zdraví žen s endometriózou – ENDO MARCH 2023

0 %

Vybráno 0 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -413 dnů
Sbírka byla ukončena 30. dubna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Endometrióza je nemoc, kterou trpí 1 z 10 žen.

Toto onemocnění ale není na první pohled vidět a ženy, které trpí paralyzujícími bolestmi, nejsou slyšet.

Pojďme tento stav společně změnit a otevřít téma, které se týká 190 milionů žen na celém světě a odhadem téměř 250 tisíc žen v ČR. I my se letos již potřetí zapojíme do celosvětové osvětové kampaně #ENDOmarch2023. K Praze a Brnu letos přidáváme Ostravu! Samy to ale nezvládneme, podpořte nás!

ENDOMARCH je mezinárodní happening, který odstartoval v roce 2014 ve Washingtonu D.C ve spolupráci zdejší lékařské odborné společnosti, škol a pacientů s endometriózou. Cílem pochodů po celém světě je potřeba ukázat na nemoc, která není vidět, je často bagatelizována a na výzkum stále proudí žalostně málo peněz.

Endomarch má za cíl vzbudit pozornost veřejnosti ať laické, tak odborné. Má zdůraznit potřebu reformace úhradového systému a zpřístupnit kvalitní a centrovanou péči všem ženám, které touto nemocí trpí. V průběhu března až dubna 2023 budou probíhat osvětové akce v Praze, Brně a Ostravě. Více informací o programu na: https://endotalks.cz/endomarch-2023/

ENDOMETRIÓZA postihuje každou 10. ženu. Příčiny této nemoci zatím nejsou známé. Jedná se o 2. nejčastější gynekologické onemocnění. Diagnostika může trvat až 10 let. 40% žen s endometriózou řeší neplodnost.

Okolí ženám jejich bolesti často nevěří, což vede k pocitu izolace a může končit depresí.

V ČR kriticky chybí mezioborová centra pro léčbu endometriózy a je třeba reformovat úhradový systém péče spojené s touto nemocí. Příběhy žen jsou plné bolesti, strachu a beznaděje. Co příběh to jiný projev endometriózy i jiný způsob léčby. Mluvíme o záhadné nemoci která silně invalidizuje ženy převážně v oblasti pánevního dna a zásadně snižuje kvalitu života.

Partneři sbírky 1

Bagniari store

Partnerem sbírky je eshop bagniaristore.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Převod do sbírky Třetí narozeniny kolektivu Ciocia Czesia“
-1 379 Kč — znesnáze21 před 7 měsíci

1 379 Kč — E-shop Bagniari Store a jeho zákazníci před rokem