Podpořte Peťu v boji se zákeřnou nemocí

Strážnice / Sbírku organizuje Blanka Vavříková zc.manzes@9791aknalb

{}
0 %

Podpořte Peťu v boji se zákeřnou nemocí

Vybráno 284 037 Kč z 120 000 Kč
Zbývá -189 dnů
237 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 16. dubna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Ke konci roku 2020 si třináctiletý Peťa stěžoval na bolesti hlavy. Původně jsme si mysleli, že je to vlivem puberty, mobilu, počítače… Když nám začátkem ledna po vyšetření na CT v Kyjově řekli, že má v hlavě „nějaký útvar, který tam nemá být“ a že to vypadá na tumor, byla to pro nás obrovská rána. 5 dnů na to podstoupil Péťa operaci nádoru, který byl bohužel zhoubný.

 Výtěžek sbírky půjde na nutriční stravu, léky, doplňky léčby a cesty na trase Strážnice-Brno, které absolvuje několikrát za sebou. A protože psychika je půl zdraví, rádi bychom Péťovi zútulnili jeho pokoj, aby se v něm cítil dobře, a pořídili mu pejska, kterého si ho moc přeje.

Nyní má po náročné 6týdenní léčbě, která obsahovala jak radioterapii, tak i chemoterapii. Během 3 měsíců už zhubl o 10 kg, stále má poruchy příjmu potravy a je velmi slabý. V příštích dnech mu budou muset v nemocnici zavádět PEG, který umožní přijímat stravu přímo do žaludku.  Léčba je pro Péťu fyzicky, ale i psychicky velmi náročná. Dojíždíme na kontroly do Dětské nemocnice v Brně a v květnu má přešetření, kde se ukáže, jestli náročná léčba byla úspěšná. I tak ho ale bohužel čeká další chemoterapie.

 Po celou dobu léčby doprovází Péťu maminka, která se o něj stará doma i během pobytu v nemocnici, a proto nedostává celý příjem. Společně s ní jsou mu velkou oporou tatínek a starší sestra.

 Peťa byl vždy sportovně založený, začínal rybařením, pak parkour skákáním a i na koloběžce uměl zázraky. Tyto sporty teď bohužel dělat nemůžu. Proto teď potřebuje podporu a povzbuzení od svých kamarádů, známých... kteří mu dají zase chuť do života a hlavně chuť bojovat!!!

 

 

Nový člen rodiny :-)

Nový člen rodiny :-)

26. 05. 2021

Milí dárci,

i díky Vám všem se nám podařilo pořídit pejska pro Peťu, který mu dělá radost při domácím léčení. Teď bude Peťa podstupovat bloky chemoterapie v Dětské nemocnici, ale pak se bude těšit na svého parťáka Friska.

Konečně přijde i na plánovaní vybavení do pokoje, na které jste také přispěli.

Moc všem děkujeme a držte nám pěsti, ještě má Peťa před sebou dlouhou a náročnou cestu.

Velké díky všem

Velké díky všem

16. 04. 2021

Všem co nás jakýmkoliv způsobem podpořili, ať už finanční částkou, komentářem, sdílením nebo jen myšlenkou ze srdce děkujeme a vážíme si vaší pomoci.

Až bude mít Peťa a my toto smutné a náročné období za sebou tak, penízky ze sbírky nad rámec určené částky využijeme na léčebně-relaxační pobyt.

A protože se díky vám všem částka vyšplhala dost vysoko, tak bychom chtěli část věnovat dvěma organizacím, které nám ihned po stanovení Peťovy diagnózy velmi pomohly. A to: Nadační fond dětské onkologie KRTEK a CENTRUM PROVÁZENÍ

 

Velké díky všem!!!

15. 04. 2021

Chceme všem moc poděkovat za velkou vlnu solidarity a podpory, moc si toho vážíme. Vůbec jsme takovou rychlou reakci nečekali a vůbec ne, že se částka o tolik převýší. Průběžně vás budeme informovat jak se bude Peťův zdravotní stav vyvíjet a jak nakládáme s vašimi příspěvky.

Sbírku již podpořilo 373 dárců

„Přeji hodně sil celé rodině. :)“
100 Kč — K před 6 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

385 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

2 000 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

1 001 Kč — Štěpán před 6 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

121 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Pro radost a sílu. MMAEL“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

500 Kč — L.a J. před 6 měsíci

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
57 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Rehabilitace pro Dominika
88 %

Rehabilitace pro Dominika

Stěhování pro Květu a 4 kluky z 1+1
79 %

Stěhování pro Květu a 4 kluky z 1+1