Podpořte para sportovce boccii

Hlavní město Praha / Sbírku organizuje Česká federace boccii, z.s.

Podpořte para sportovce boccii

0 %

Vybráno 13 200 Kč z 180 000 Kč
Zbývá -594 dnů
Sbírka byla ukončena 12. října 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Víte, jaký je rozdíl mezi zdravými a handicapovanými sportovci? Není to talent, nejsou to schopnosti, ani míra odhodlání nebo touhy po úspěchu. Jsou to hlavně finančních možnosti. Ti handicapovaní jich totiž mají výrazně méně.

Jsme Česká federace boccii. Boccia [bočča] je sport podobný francouzské pétanque určený lidem s těžkým tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. V letošním roce jsme se nově stali gestorem pro celý rozvoj tohoto sportu v ČR. Gestor je neziskový spolek, který veškeré vybrané odměny distribuuje autorům a sám má právo pouze na úhradu nákladů spojených se svou činností.

Pořádáme 5 národních turnajů za rok, jak pro pokročilé hráče, tak i začátečníky, které jsou i s mezinárodní účastí. Školíme trenéry, rozhodčí i klasifikátory. Zajišťujeme výjezdy reprezentantů na světové soutěže a připravujeme je na soustředěních. Z rozhodnutí Národní sportovní agentury se staráme o reprezentanty.

Mnoho této práce znamená také mít dostatek finančních prostředků, avšak čím víc se snažíme být aktivní, tím více peněz je potřeba.

Být handicapovaným reprezentantem stojí mnoho úsilí nejen samotného sportovce, ale i jeho okolí, které ho podporuje.

Když hendikepované sportovce nepodpoří systém

Reprezentanti na svou činnost dostávají státní dotace, o které se žádalo v polovině března a do dnešního dne bohužel nemáme žádné zprávy o rozhodnutí přidělení dotace. Většina mezinárodních turnajů, včetně MS v Rio de Janeiro v prosinci, už nyní musí být uhrazena, proto vše musíme řešit přes půjčky.

V letošním "pocovidovém" roce mnoho akcí přibylo a abychom naše sportovce co nejlépe připravili na vrchol sezóny v podobě Mistrovství světa, je žádoucí, aby se účastnili co nejvíce turnajů. Zde ale přestávají stačit státní dotace a musíme shánět finanční zdroje jinde.

Proto vás prostřednictvím této sbírky prosíme o finanční podporu pro handicapované sportovce, kteří by se díky omezenému rozpočtu nemohli zúčastnit nejvyšší soutěže boccii tohoto roku.

Například náklady na běžný mezinárodní turnaj bez letecké dopravy se pohybují kolem 35 000,- na osobu, na Světový pohár do Portugalska je to např. 50 000,- na osobu a MS v Riu bude stát přibližně 70 000,- na osobu. Výpravy jsou kolem 5 sportovců a 9 doprovodů. Podpořit bychom chtěli hlavně 3 sportovce, kteří již se svým finančním rozpočtem na MS nedosáhnou.

Jakákoli finanční částka nám pomůže zmenšit schodek rozpočtu a poslat sportovce do Ria, které je důležitým mezistupněm, jak se dostat na paralympijské hry 2024, což je sen všech reprezentantů.

Pomozte nám přiblížit tento sen sportovcům, kteří navzdory svému hendikepu neúnavně pracují na svém talentu a s vaší podporou budou moci své úsilí a vášeň proměnit v další a další úspěchy. 


Sbírku již podpořilo 8 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Sbírka, která má smysl!“
555 Kč — LFB 🐕‍🦺 pro ČFB před 2 lety

47 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Sport si vzít nenecháme“
1 221 Kč — Roman Suda před 2 lety