Podpořte bývalého policistu Jiřího s ALS

Praha, Uhříněves / Sbírku organizuje Martina Lupoměchová

{}

Podpořte bývalého policistu Jiřího s ALS

0 %

Vybráno 395 994 Kč z 900 000 Kč
Zbývá 51 dnů
Sbírka byla ukončena 03. září 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Jiří, narodil jsem se v roce 1972 a je mi 52 let. V letošním roce oslavíme s manželkou,

se kterou jsme vychovali dnes již 2 dospělé syny 30. výročí svatby.

Jako policista jsem sloužil do konce roku 2019, vzhledem ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu jsem byl nucen práci policisty opustit, a poté jsem zde pracoval do října roku 2023 jako občanský zaměstnanec.

První příznaky nemoci jsem začal pociťovat na podzim roku 2017 a to lehkým třasem a úbytkem síly v pravé ruce.

Až do května roku 2018 jsem tomu nevěnoval pozornost. Jelikož však síla ubývala, objednal jsem se na vyšetření ke služebnímu neurologovi, který však po několika měsících nedokázal diagnózu stanovit. Proto jsem následně navštívil neurologa v nemocnici Na Homolce, kde byla po mnoha vyšetřeních v létě roku 2020 stanovena diagnóza ALS. I přes to jsem v této době žádná výrazná omezení v běžném životě neřešil, naučil se používat levou ruku, jen raketové sporty, kterým jsem se věnoval, jsem postupně ukončil, dále jsem však plaval a jezdil na kole.

V roce 2021 se nemoc přesunula i do levé ruky a zhruba po roce jsem již potřeboval u některých činností asistenci.

Nejhorším momentem však bylo jaro 2023, kdy se nemoc přesunula do nohou a břišních svalů a z několika kilometrů, které jsem bez problémů ušel, se postupně staly stovky a desítky metrů, a tak jsem do práce došel naposledy v měsíci říjnu. Musel jsem i opustit poslední větší pohyb, a to jízdu na chytrém cyklotrenažéru, kde jsem jezdil virtuální trasy po celém světě a měřil síly s ostatními.

V současné době jsem již zcela imobilní.

Proto jsem si začátkem letošního roku pořídil mechanický i elektrický vozík a máme nainstalovanou schodišťovou sedačku, kterou se mohu dopravit do koupelny a do přízemí ke vchodu rodinného domu, kde bydlím. Přes všechny tyto potíže však zůstávám v kontaktu s přáteli, kolegy a známými, kteří mi nezištně pomáhají, a které vždy rád vidím.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky mi pomůže co nejdéle vést co nejkvalitnější život i navzdory mému onemocnění.

Vaše dary půjdou na speciální elektrickou polohovací postel, pomůcky pro ovládání PC – hlavou, ústy či očima kompatibilní s ostatním zařízením a notebook, domácí rehabilitační péči, zapůjčení a nákup speciálních rehabilitačních a zdravotních pomůcek, stejně jako na doplatek vozidla vhodného pro přepravu vozíčkáře.

Budu vám moc vděčný za jakoukoliv pomoc.

Protože jsem byl celoživotní sportovec, dokonce jsem se 2krát zúčastnil policejního mistrovství republiky ve fotbale, snažím se být aktivní i nyní, i když už sportovat nemohu.

Jako pacient s ALS jsem se stal členem spolku ALSA z.s., který sdružuje a pomáhá lidem s tímto onemocnění a pod jejich záštitou jsem se v loňském roce zúčastnil, a i letos zúčastním charitativní akce Praque City Swim.Partneři sbírky 2

Krajské ředitelství PČR hl.m.

Patronem sbírky je Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy

3136

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3136. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 294 dárců

„QR platby 30.6.-6.7.2024“
1 000 Kč — QR platby před týdnem

158 Kč — Anonymní dárce před týdnem

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Lupíno,drž se Míla a Petr Z.“
2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

15 000 Kč — Beire s.r.o. před 2 týdny

„QR platby 22.6.-29.6.2024“
25 900 Kč — QR platby před 2 týdny

„Jirko, vždycky si byl bojovník, drž se!!!“
1 000 Kč — Pavel Cidlina před 2 týdny

„Kamo, drz se!!! Milan Švícko“
5 000 Kč — Milan Švec před 3 týdny

„Drž se chlape! “
1 000 Kč — Aleš a Zuzka před 3 týdny

„QR platby 17.6.-21.6.2024“
6 600 Kč — QR platby před měsícem