Podpořme tatínka Pavla v invalidním důchodu

Zlín / Sbírku organizuje Pavel Mezihorák

{}

Podpořme tatínka Pavla v invalidním důchodu

0 %

Vybráno 0 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -35 dnů
Sbírka byla ukončena 30. října 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Pavel je tatínek v invalidním důchodu 3. stupně. Než onemocněl, pracoval jako mechanik. Epilepsii má od 17 let. Bylo to dlouho dobré, až před 15 lety se vše velmi zhoršilo a Pavlovy stavy se spojily s těžkými depresemi.

Aktuálně si prošel rozvodem, kdy byly děti svěřené do péče jejich mamince, ale rodiče se mezi sebou dohodli na tom, že si děti Pavel bere na 2 dny v týdnu a jednou za 14 dní o víkendu. Zároveň chlapce hlídá například tehdy, kdy jsou nemocní a jejich maminka musí do práce.

Pro své dva syny se snaží zajistit u sebe zázemí, aby jim vytvořil hezké domácí prostředí.

Tondovi a Rendovi je 11 a 9 let. Po zhoršení Pavlova stavu z důvodu nemoci, v rámci pracovní neschopnosti, trávil s dětmi mnoho času, kdy se pro něj rodina stala středobodem života. Jako epileptik a člověk s úzkostně – depresivní poruchou snášel tuto situaci kolem rozvodu o to hůř a neviděl ze své situace východisko. Ve spolupráci s terapeutkou a sociálním pracovníkem nakonec sebral odvahu a rozhodl se, že se nebude bránit v rozvodu a zařídí si život tak, aby ho jeho děti mohly dále navštěvovat. Zažádal o městský byt, ale na čekací listině je doteď s nulovou vyhlídkou na přidělení bytu v dohledné době, proto si prozatím našel pronájem. Je tak pro něj nyní ale velmi náročné vše ekonomicky zvládat. Pavlovi odchází stará pračka i lednička a s dětmi spí na matracích, takže by všichni velmi potřebovali válendy a další vybavení pokoje stejně jako pomoc s uhrazením aktivit a koníčků, protože kluci jsou moc šikovní.

I přes zdravotní omezení si našel práci, aby se postavil na vlastní nohy. Z důvodu zhoršení zdravotního stavu práci přerušil, ale chce si co nejdříve nějakou práci nebo brigádu zase najít.

Syn Renda má diagnostikovaný autismus a spousta věcí se tak musí zařídit dle jeho potřeb, aby si na nové prostředí vůbec zvykl.

Renda rád kreslení, miluje výtvarku, čtení o vesmíru a rád chodí na koupání a do parků s tátou. Toníka zajímá vojenská technika. S tatínkem rádi vyrábí ze dřeva nebo dělají modelářské opravy. Pavel aktuálně žije v pronajatém bytě, který by potřeboval pro syny zařídit, na to už mu však nezbyly peníze. Z těchto důvodů nás všechny žádá o pomoc, aby mohl pro své dva syny vytvořit místo, kam se budou rádi vracet, a kde budou rádi trávit čas a moci se věnovat svým koníčkům.

Děkujeme.

Partneři sbírky 1

ALMARA Original Handmade

Partnerem sbírky je e-shop almara-handmade.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 4 dárců

„Převod do sbírky Potravinová pomoc a energie pro samoživitele“
-573 Kč — znesnáze21 před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci