Podpořme Míšu – chlapce s mentálním postižením

Olomouc / Sbírku organizuje Hana Peřinová

{}
0 %

Podpořme Míšu – chlapce s mentálním postižením

Vybráno 3 297 Kč z 80 000 Kč
Zbývá 27 dnů
4 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 27. června 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Míša je 17letý chlapec s těžkým mentálním postižením a s autismem. Ve 14 letech – během puberty se jeho zdravotní stav zhoršil, a tak musí nyní brát jako udržovací léčbu psychofarmaka. Vždy byl veselé dítě, ale díky lékům je nyní velmi uzavřený do sebe. Navíc ho trápí skolióza páteře, kvůli které docházíme na rehabilitace, aby mohl cvičit a abychom jeho bolest zad trošku zmírnili. Má moc rád výlety, procházky v přírodě, poznávání nových míst a věcí. Miluje kostel, zvonění zvonu, sledování televize, a to hlavně soutěže v ní.

Syn nyní potřebuje ortopedickou podlahu, která by mu pomohla od bolesti nohou a páteře. Šetříme každou korunku, a tak je pro nás v této finančně velmi náročné době pořízení této zdravotní pomůcky velmi těžké.

Podlahu používá Míša i ve škole. Skvěle se s ní zabaví a uleví mu od bolesti. Muffik podlaha pomůže chodidla promasírovat a potrénovat.

Jak sbírka pomůže?

Jde zakoupit několik druhů podlah, které by všechny Míšovi pomohly trochu jinak – na ploché nohy, bolesti nohou a páteře. Míša touží mít nový dětský pokojíček, kde by rád odpočíval a trávil volný čas.

Výtěžek sbírky tak půjde na kvalitní postel s ortopedickou matrací, koberec, podlahu muffik, pěknou stěnu pro velkého chlapce a místo na stolní počítač, který mu speciálními programy pomáhá pracovat s jeho diagnózou.

Míša chodí poslední rok do školy do 10. ročníku. Ve škole je velmi spokojený, má rád děti kolem sebe, učitele, asistenty. Po škole budeme řešit nějaký denní stacionář.

Děkujeme.

Moc děkujeme

14. 04. 2023

Moc děkuji všem dárcům každá korunka pomůže 😊

Sbírku již podpořilo 7 dárců

1 000 Kč — Alena Mičudová před měsícem

1 110 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

111 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

350 Kč — Romana Fajtova před 2 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

252 Kč — Pavlína Lion před 2 měsíci

374 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci