Podpora vyhořelého Dobrého Pastiera

Praha, Zlín / Sbírku organizuje Nadace Tomáše Bati

{}

Podpora vyhořelého Dobrého Pastiera

0 %

Vybráno 96 501 Kč z 1 000 000 Kč
Zbývá -1002 dnů
Sbírka byla ukončena 16. října 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Nadace Tomáše Bati a Red Button pořádají sbírku pro Občanské sdružení Dobrý Pastier z Kláštora pod Znievom, kterou postihl úmyslně založený požár.

Dobrý Pastier se zaměřuje na návrat sociálně vyloučených osob zpět do společnosti, a to skrze aktivní zapojení do každodenní práce. Práce pomáhá lidem vyrovnat se se svou minulostí, svými démony a nacházet v sobě to dobré ve formě pomoci komunitě a ostatním potřebným.

Dobrý Pastier funguje na principu, že se sami uživatelé podílí na zvelebování místa, kde žijí a zajištění péče o zvířata.

O víkendu se museli u Dobrého Pastiera vyrovnat s úmyslně založeným požárem. Poškozeny byly zejména hospodářské místnosti, takže zvířata nemají střechu nad hlavou, a hlavně shořelo krmivo. Většinou jsou na farmě zvyklí si vše zařídit sami a pracovat s materiály, které jinde nebyly potřebné.  Do zimy však nezbývá mnoho času, a tak je potřeba začít pracovat rychle na obnově.

Pojďme sdružení Dobrý Pastier pomoci s nákupem materiálu pro obnovu farmy, aby mohli rychleji postavit zázemí pro zvířata, tak aby zde mohli lidé zase fungovat a pracovat. Běh farmy je pro klienty klíčový, dává jejich životu smysl a je jejich zdrojem obživy i příjmů.

Na co budou peníze použity

Na nákup dřeva, stavebního materiálu, oken a dalších nezbytností. Práci odvedou uživatelé sami. Potřeba je také nakoupit seno a slámu, které kompletně lehly popelem. 

Pokud by sbírka překročila náklady spojené s rekonstrukcí vyhořelých budov, bude použita na další projekty Dobrého Pastiera – jako jsou rekonstrukce dalších obytných prostor pro klienty.

Ze života na farmě

Nedílnou součástí práce je péče o zvířata, práce na polnostech a výroba domácích produktů, které podporují samostatnost sdružení. 

Vytváří se tu naprosto úžasný ekosystém a komunita, kde lidé, které společnost odepsala, nacházejí druhou šanci. 

Jedním z lidi, kteří stojí za fungování Dobrého Pastiera je prof. Ján Košturiak, který je pro klienty velkým vzorem a mentorem. Jeho lidskost nám ukazuje, že při profesním růstu nesmíme zapomínat na to, být užiteční lidem, kterým osud příliš nepřál. 

Sbírku již podpořilo 51 dárců

5 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Úžasné místo, kde lidskost žije a dává naději i v těžkých chvílích. Moc vám fandím!“
1 000 Kč — Marty před 3 lety

„Dobrý Pastier je jedním z nejinspirativnějších míst, o kterých jsem kdy slyšel. Přeju vám, ať to zase dáte do kupy.“
1 000 Kč — Vojtěch Vild před 3 lety

„Vydržte!“
1 221 Kč — Zdeněk Michálek před 3 lety

„Modlíme sa za Vás“
252 € — Salaj Juraj a Helena před 3 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 € — juraj před 3 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Jan Pisa před 3 lety

„Ať se brzo vrátíte do normálu.“
200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety