Podpora rodiny Skudrzykových po tragickém odchodu maminky Marcely

Třinec / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Podpora rodiny Skudrzykových po tragickém odchodu maminky Marcely

0 %

Vybráno 44 047 Kč z 95 000 Kč
Zbývá -600 dnů
Sbírka byla ukončena 02. prosince 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Bohužel i přes veškerou snahu jak lékařů, tak následně nás a naší nepřetržité domácí péči, se s námi má milovaná manželka Marcelamaminka našich 2 úžasných dětí, navždycky rozloučila.

Je to pro nás naprosto zdrcující ztráta, která nelze vyjádřit slovy. Marcela bojovala neuvěřitelně dlouho, ale bohužel nakonec svému stavu podlehla.

Rodinná tragédie

Žili jsme si jako šťastná rodinka až do momentu, kdy se před 3,5 lety moje manželka probudila a začala upadat do mdlob.

Přivolali jsme záchranku, proběhlo 45minutové oživování s převozem do nemocnice. Tam nám stanovili diagnózu kolapsu na základě nedostatku draslíku v těle. Důsledkem bylo Marcely těžké poškození mozku a bezvládný stav. Během hospitalizace prodělala opakované zástavy srdce. Starali jsme se tak o ni v kruhu rodinném 24 h denně. Měla zavedenou tracheostomii, výživu jsme jí podávali do břicha PEGem a doufali jsme…

Naše 2 děti Radim a Anet ještě studují a celou situaci nesou velmi těžce. Anetka hodně pomáhala s péčí o svou maminku. Pořád mám před sebou obraz, jak trpělivě a s láskou stojí u její postele.

24h nepřetržitá péče zamávala i s našimi financemi. Žijeme ve velmi malém prostoru bytu 2+1 s nedostatečnými podmínkami. Nevlastníme ani automobil. Dělali jsme ale vše pro to, aby s námi mohla být Marcela doma, nic jsme nevzdávali a bojovali jsme i přes to, že nás situace zasáhla ve chvíli, kdy jsme na tom finančně už tak nebyli moc dobře.

I v tyto nejsmutnější a nejtěžší momenty však musím řešit existenční potíže.

Na péči o manželku jsem pobíral příspěvek na péči a ona měla invalidní důchod, protože jsem se o ni celodenně staral. Vyžili jsme tak jen doslova z měsíce na měsíc. Tyto dávky jsou nyní samozřejmě zastaveny, a já jsem si ihned musel najít jakoukoliv práci. I přes to, že jsem před manželky onemocněním pracoval u železnice nastupuji v pondělí do práce jako terénní pracovník v sociálních službách. Výplatu ale dostanu až za měsíc.

Prosím, pomozte nám překlenout náročné období, než se finančně stabilizujeme po první výplatě v mé nové práci. Jelikož naše děti ještě studují, výtěžek této sbírky půjde také na jejich potřeby.

Děkujeme všem za podporu, moc si toho v těchto velmi těžkých časech vážíme.


Sbírku již podpořilo 56 dárců

20 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držte se. “
777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Obdiv patří Vám i vaším dětem.“
8 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

253 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ať se pokojíček povede , mám Vás ráda a věřím, že zvládnete cokoliv“
777 Kč — Majda s rodinou před 2 lety

160 Kč — Anonymní dárce před 2 lety