Podejte pomocnou ruku pacientům s RS společně s RoSkou!

Čáslav, Horka / Sbírku organizuje Nadační fond RoSka

{}

Podejte pomocnou ruku pacientům s RS společně s RoSkou!

0 %

Vybráno 12 361 Kč z 1 000 000 Kč
Zbývá 218 dnů
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Pojďte společně s námi podpořit pacienty s Roztroušenou sklerózou (RS). Jsme Nadační fond RoSka a snažíme se aktivně podporovat pacienty s RS, Amyotrofickou laterální sklerózou (ALS) a dalšími neurologickými obtížemi v České republice.

RS postihuje více než 22 tisíc lidí v naší zemi, přičemž většinou postihuje mladé lidi ve věku 20–40 let.

Bohužel, je to nevyléčitelné chronické zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému, což znamená, že boj s touto nemocí je nesmírně náročný. Při včasném odhalení nemoci se dá průběh pozastavit biologickou léčbou.

V RoSce se všemi prostředky snažíme, aby životy našich klientů, mohly být i nadále co nejplnohodnotnější prostřednictvím, terapií, rehabilitací, poskytnutím osobní asistence a vhodnou medikací a komplexní péčí.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na individuální pomoc pacientům dle aktuálního zdravotního stavu, a to zejména prostřednictvím speciálních rehabilitací, léků, rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, osobních asistencí a v neposlední řadě vybudováním Rehabilitačního centra.

RS ovlivňuje každodenní život postižených, od drobných brnění a závratí až po ztrátu základních dovedností, což pro ně představuje obrovský fyzický a psychický boj.

Srdcem naší sbírky je paní Mgr. Věra Suchá, zdravotní sestra, která se s RS potýká od svých 18 let. I přes vlastní zdravotní komplikace se nevzdává a věnuje se péči o další pacienty i na invalidním vozíku.

Vaše podpora nám pomůže dosáhnout našeho cíle – podat pomocnou ruku pacientům s touto zákeřnou nemocí.

Děkujeme vám za každý dar, sdílení a projevenou laskavost. Společně můžeme přispět k udržení kvalitního a plnohodnotného života pro pacienty s RS.

Partneři sbírky 1

2859

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2859. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Sbírku již podpořilo 26 dárců

„QR platby 21.3.-1.4.2024“
1 200 Kč — QR platby před 2 měsíci

„Přeji Vám hooodně štěstí 🍀🍀🍀 a aby bylo už jen líp a líp ❤️😊🍀“
111 Kč — Lucka před 2 měsíci

„Roztroušená skleróza“
100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„♥️“
1 000 Kč — Miroslav Hlavatý před 2 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Ať se daří.“
1 000 Kč — Jelena Barnokyová před 2 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Ať se daří. “
500 Kč — TM před 2 měsíci