Po kousnutí klíštěte ochrnul. Vraťme Lukáše zpátky do života

Lukov u Znojma / Sbírku organizuje Lenka Klebanová

{}

Po kousnutí klíštěte ochrnul. Vraťme Lukáše zpátky do života

0 %

Vybráno 69 363 Kč z 65 000 Kč
Zbývá -559 dnů
Sbírka byla ukončena 11. ledna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Lenka a jsem maminka 23letého Lukáše. Bydlíme se synem a manželem v Lukově u Znojma. V loňském roce se nám všem otočil život vzhůru nohama.

Lukáš nejprve v dubnu minulého roku onemocněl klíšťovou meningoencefalitidou. V důsledku tohoto onemocnění upadl do kómatu a bohužel po probuzení z kómatu zcela ochrnul. Začaly mu selhávat orgány a bojoval o život.

Celé týdny ležel na oddělení ARO a po probuzení se po kouskách vracel zpátky do života. Byly to pro nás dny plné zoufalství, kdy jsme nevěděli, jestli náš syn bude žít. Byl uzamčený ve svém těle a komunikoval s námi pouze mrknutím očí.

Nakonec dostal zápal plic a prošel si peklem Lukáš je ale bojovník. S pomocí lékařů a zdravotnického personálu znojemské a brněnské nemocnice, svůj boj o život vyhrál. Učil se znovu mluvit, jíst, sedět a absolvoval léčbu v hyperbarické komoře, kde začal hýbat po třech měsících rukama. V nemocnicích přebýval téměř rok a dnes se Lukáš konečně vrátil domů.

Vzala jsem si v práci 3měsíční ošetřovací dovolenou a budu se teď o něj 3 měsíce starat a rehabilitovat s ním. Na tuto dobu naváže rehabilitační pobyt, který je ovšem nad naše finanční možnosti.

Peníze ze sbírky budou použity na rehabilitace, které Lukáš nutně potřebuje, aby mohl brzy dokončit střední školu a alespoň částečně se vrátit do normálního života.

Bohužel je syn ochrnutý od pasu dolů, a tak potřebuje pomoct s hygienou a je u něj nutná péče 24 h denně. Co vnímáme jako velký úspěch je, že se už začal sám pohybovat na invalidním vozíku. Pevně doufáme, že se jednou postaví zpátky na nohy. Teď už ale víme, že ho čekají roky intenzivních rehabilitací.

Lukáš studuje veřejnosprávní činnost ve Strážnici. Dobře se učil, má ukončený 3. ročník, a pokud půjde vše dobře a my doufáme a věříme, že ano, tak mu škola připraví individuální plán, aby se mohl v září vrátit do školy a pak odmaturovat.

Prosím, pomozte nám na naší cestě. Lukášův stav s sebou přinese ještě spoustu dalších finančních výdajů, avšak rehabilitace bohužel skutečně nepočkají.

Mnohokrát vám děkujeme, za vaši pomoc.

Díky vám rehabilitujeme!

31. 01. 2023

Z celého srdce děkujeme za Váš vlídný přístup a za to, že jsme u Vás mohli založit sbírku pro syna. Děkujeme všem dárcům, kteří nám do sbírky přispěli a pomohli nám posunout se zase o kousek blíž k vysněnému cíli. Rehabilitace synovi moc pomohly a teď už opravdu věříme tomu, že syn bude jednou v budoucnu chodit. Ještě ho ale čekají roky rehabilitací a já pro něho udělám, co bude v mých silách. Peníze prý nejsou v životě všechno, ale pro nás jsou v tuhle chvíli obrovsky důležité, aby se jednou mohl syn uzdravit. Ještě jednou jedno veliké DĚKUJI.

Klebanovi

Sbírku již podpořilo 116 dárců

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

800 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Pevné zdraví 💪“
201 Kč — Fanda před 2 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

582 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Daniel Stibor před 2 lety

21 € — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodně sil “
777 Kč — Ruda před 2 lety