PFERDU napadli hackeři!

Rychnov nad Kněžnou / Sbírku organizuje PFERDA z.ú.

{}

PFERDU napadli hackeři!

0 %

Vybráno 36 744 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -1125 dnů
Sbírka byla ukončena 24. června 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

PFERDA pomáhá lidem s mentálním postižením a duševním onemocněním žít lepší život. Funguje od roku 2004 a od té doby pomohl více než 350 lidem.

Pomozte nám zachránit PFERDU před existenčními problémy!

Každý leden a únor je pro nás intenzivním a napínavým obdobím ve znamení vyúčtování dotací. A to si tak 26. ledna přijdete do práce v očekávání vysokého pracovního tempa, sednete k počítači a zjistíte, že opravdu nemáte nic na práci, protože všechna účetní data do května 2018 jsou nenávratně FUČ...

Hackeři, kteří napadli náš server, odcizili data nejen na serveru, ale zašifrovali i zálohy, které nejsou použitelné. Hackeři požadují za vrácení dat 4 bitcoiny, což jsou v přepočtu zhruba tři miliony tři sta tisíc korun. Proto jsme se rozhodli odcizená data znovu doplnit svými silami.

Po bitvě je každý generál. Ačkoliv jsme používali aktuální antivirové programy, snažili se o co nejlepší zabezpečení sítě, k úniku dat došlo a jako možná jedna z prvních neziskovek v ČR, čelíme tomuto nestandartnímu problému.

Celé naše vyjádření si pročtěte na našem webu.

Teď však potřebujeme pokrýt náklady vzniklé s hackerským útokem. Práce na doplnění veškerých účetních dat jsou vyčíslená ve stovkách tisících korun a zaberou nám několik měsíců tvrdé práce.

Nejen, že se kvůli koronaviru v našich gastro sociálních podnicích, potýkáme s výraznými ztrátami a bojujeme za záchranu pracovních míst pro naše pracovníky s postižením, kteří jsou na nás v podstatě závislí. Nikdy by nás nenapadlo, že budeme řešit zrovna tohle.

Hackerský útok nám hodil kudlu do zad a kvůli dalším nákladům bojujeme na tenkém ledě.

Navíc pandemie stále pokračuje a nikdo neví, co bude dnes, zítra, nebo za měsíc. Naše sociální podniky Kavárna Láry Fáry v Rychnově, Kavárna Láry Fáry v Náchodě a Pekárna Na Plechu z Kvasin bojují. Zůstali nám otevřená výdejní okénka, rozváží do firem i do domácností, ale otevřené kavárně, plné veselých lidí se to nevyrovná. Stejně tak pekárně zmizeli pravidelné objednávky z místních kaváren.

Původně jsme plánovali vytvořit nová pracovní místa pro lidi s postižením, teď však bojujeme o záchranu práce pro všechny naše stávající pekaře, číšníky a uklízeče. Lidé s postižením jsou na nás závislí. Pokud přijdou o práci, ztratí nejen velmi důležitou část jejich příjmu, ale i pracovní dovednosti, které získávali po několik let. Někteří z nich se osamostatnili, začali bydlet i sami. Bez příjmu budou však balancovat na hranici přežití. A potom budou začínat znovu od nuly.

Darujte jim šanci na lepší život

Při darování můžete vyplnit své údaje a následně vám do emailu přijde daňově uznatelné potvrzení o daru.

Děkujeme!!

30. 06. 2021

Děkujeme všem dárcům, kteří nás podpořili svým příspěvkem. Díky vašim darům jsme pokryli část nákladů na obnovu mezd a pomohli jste nám, aby celková ztráta nebyla tak bolestivá. Protože jsme byli opravdu první neziskovka, kterou hackeři napadli i přes zabezpečení, snažíme se varovat další. Účastnili jsme se dvou seminářů, kde jsme sdíleli náš příběh. Ať jsme pro ostatní minimálně varováním.

Moc děkujeme, vážíme si toho.

Sledujte nás i nadále na webu, nebo na sítích.

Sbírku již podpořilo 45 dárců

„Přeji hodně štěstí!“
777 Kč — Alžběta před 3 lety

380 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přeji hodně sil!!! Sama vedu malou neziskovku, toto si vůbec neumím představit.“
1 000 Kč — Tereza Kocurová před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce :)“
373 Kč — Eva Zavřelová před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Iva Řezníčková před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety