PFERDU napadli hackeři!

Rychnov nad Kněžnou / Sbírku organizuje PFERDA z.ú. zc.adrefp@avolegov.aralk

{}
0 %

PFERDU napadli hackeři!

Vybráno 25 345 Kč z 250 000 Kč
Zbývá 45 dnů
10 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

PFERDA pomáhá lidem s mentálním postižením a duševním onemocněním žít lepší život. Funguje od roku 2004 a od té doby pomohl více než 350 lidem.

Pomozte nám zachránit PFERDU před existenčními problémy!

Každý leden a únor je pro nás intenzivním a napínavým obdobím ve znamení vyúčtování dotací. A to si tak 26. ledna přijdete do práce v očekávání vysokého pracovního tempa, sednete k počítači a zjistíte, že opravdu nemáte nic na práci, protože všechna účetní data do května 2018 jsou nenávratně FUČ...

Hackeři, kteří napadli náš server, odcizili data nejen na serveru, ale zašifrovali i zálohy, které nejsou použitelné. Hackeři požadují za vrácení dat 4 bitcoiny, což jsou v přepočtu zhruba tři miliony tři sta tisíc korun. Proto jsme se rozhodli odcizená data znovu doplnit svými silami.

Po bitvě je každý generál. Ačkoliv jsme používali aktuální antivirové programy, snažili se o co nejlepší zabezpečení sítě, k úniku dat došlo a jako možná jedna z prvních neziskovek v ČR, čelíme tomuto nestandartnímu problému.

Celé naše vyjádření si pročtěte na našem webu.

Teď však potřebujeme pokrýt náklady vzniklé s hackerským útokem. Práce na doplnění veškerých účetních dat jsou vyčíslená ve stovkách tisících korun a zaberou nám několik měsíců tvrdé práce.

Nejen, že se kvůli koronaviru v našich gastro sociálních podnicích, potýkáme s výraznými ztrátami a bojujeme za záchranu pracovních míst pro naše pracovníky s postižením, kteří jsou na nás v podstatě závislí. Nikdy by nás nenapadlo, že budeme řešit zrovna tohle.

Hackerský útok nám hodil kudlu do zad a kvůli dalším nákladům bojujeme na tenkém ledě.

Navíc pandemie stále pokračuje a nikdo neví, co bude dnes, zítra, nebo za měsíc. Naše sociální podniky Kavárna Láry Fáry v Rychnově, Kavárna Láry Fáry v Náchodě a Pekárna Na Plechu z Kvasin bojují. Zůstali nám otevřená výdejní okénka, rozváží do firem i do domácností, ale otevřené kavárně, plné veselých lidí se to nevyrovná. Stejně tak pekárně zmizeli pravidelné objednávky z místních kaváren.

Původně jsme plánovali vytvořit nová pracovní místa pro lidi s postižením, teď však bojujeme o záchranu práce pro všechny naše stávající pekaře, číšníky a uklízeče. Lidé s postižením jsou na nás závislí. Pokud přijdou o práci, ztratí nejen velmi důležitou část jejich příjmu, ale i pracovní dovednosti, které získávali po několik let. Někteří z nich se osamostatnili, začali bydlet i sami. Bez příjmu budou však balancovat na hranici přežití. A potom budou začínat znovu od nuly.

Darujte jim šanci na lepší život

Při darování můžete vyplnit své údaje a následně vám do emailu přijde daňově uznatelné potvrzení o daru.

Sbírku již podpořilo 32 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Doufám, že až budu v okolí, budu si v nějaké Vaší provozovně něco koukpit. Těším se!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Držím palce, ať je to brzy v pořádku.“
5 000 Kč — Ondřej Kubíček před 3 týdny

250 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Přeji ať se vše brzy v lepší obrátí. :D“
300 Kč — Jiří Holeček před měsícem

555 Kč — Chmelařovi před měsícem

„Držím palce!“
213 Kč — A.Š. před měsícem

250 Kč — Anonymní dárce před měsícem

200 Kč — Kateřina V. před měsícem

121 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Řidičák pro nemocnou Natalii
25 %

Řidičák pro nemocnou Natalii

Speciální kolo pro nemocného Štěpána
49 %

Speciální kolo pro nemocného Štěpána

Lepší život pro Maggie
42 %

Lepší život pro Maggie