Pečují o 3 nemocné děti. Usnadněme jim cestování!

Lázně Libverda / Sbírku organizuje Alena Karalová

{}

Pečují o 3 nemocné děti. Usnadněme jim cestování!

0 %

Vybráno 2 000 Kč z 156 000 Kč
Zbývá 46 dnů
Sbírka byla ukončena 06. září 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Chtěla bych Vás touto formou požádat o pomoc v naší složité situaci. Není to pro mě lehké, nikdy jsem o pomoc nepožádala.

Žiji s manželem a se třemi dětmi. Když jsem manžela poznala, tehdy se již staral o svoji dceru, dnes je Nikolce 25 let. Trpí DiGeorgovým syndromem, mentální retardací, má funkční pouze jednu ledvinu, vzhledem k diagnózám podstupujeme časté kontroly na nefrologii a kardiologii. V roce 2014 se nám narodil syn Honzík. Na svět přišel předčasně v 6. měsíci těhotenství, po narození musel být resuscitován, vážil pouhých 850 gramů. V nemocnici jsme potom strávili další 4 měsíce, než nás propustili domů. Komplikovaný porod však nezůstal bez následků.

Honzík trpí dětskou mozkovou obrnou, spastickou formou, je ochrnutý na celou levou stranu těla.

Časem se přidaly také silné epileptické záchvaty, které ho trápí dodnes, medikace nefunguje. Má poruchu chování a emocí, oční vadu a atypický autismus, středně těžkou mentální retardaci.

Jak sbírka pomůže?

Na vyšetření a kontroly k lékařům jezdíme hromadnou dopravou. Bohužel Honzík přesuny začal věkem hůř snášet. Má velký strach ve vlaku i v autobusu, stává se, že musíme z dopravního prostředku vystoupit. Honzíka čeká operace, korekce nohy, a následně rehabilitace.

Potřebovali bychom si proto pořídit starší automobil, který by nám situaci značně zjednodušil.

Bohužel s manželem nejsme schopni ušetřit takovou částku, pobírame příspěvky na péči a snažíme si přivydělat také brigádně. Se třemi nemocnými dětmi, které vyžadují náročnou péči, je to nemožné. Máme tototiž ještě sedmiletého Lukáška, kterému byl diagnostikován diabetes mellitus 1. typu a je odkázán na inzulín a přísnou dietu.

Děkuji mnohokrát, Alena

Sbírku již podpořilo 1 dárců

2 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem