Paruka pro Marcelu i její dceru Kristýnku s alopecií

Šternberk, Hnojice / Sbírku organizuje Pramen pomoci, nadační fond

{}

Paruka pro Marcelu i její dceru Kristýnku s alopecií

0 %

Vybráno 68 965 Kč z 80 300 Kč
Zbývá -572 dnů
Sbírka byla ukončena 22. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Maminka Marcela původně žádala o sbírku na paruku pro svou dceru Kristýnku. Paruka jí pomůže překonat těžkosti dospívaní slečny s alopecií, která je často vnímána jako handicap. Stejným onemocněním netrpí jen Marcela a její dcera, ale také její syn. I on je již pár let „na holo“, ale jako devatenáctiletý kluk to zase až tak nevnímá a neřeší. Okolí na jeho vizáž reaguje méně fascinovaně, než je tomu u Kristýnky a její maminky. Často se stále ve společnosti setkávají s názory, že být ženou bez vlasů a obočí je extravagantní.

Čelit různým pohledům a komentářům za odlišnost je bohužel jejich každodenní realita a poměrně vyčerpávající. 

Dědičné onemocnění alopecie

Marcela o alopecii mluví jako o nechtěném daru, který předává svým dětem a derou se jí u toho do očí slzy. Projevy nemoci se stejně jako u ní i u jejích dětí objevily v pubertě. Sama tedy moc dobře ví, jaké je dospívání bez vlasů, a proto pro svou dceru chce zajistit vhodnou paruku, která jí umožní se cítil lépe po psychické stránce. Z rozhovoru s Marcelou jsme tak ale odhalili, že i ona potřebuje pomoc, a zaslouží si stejně krásnou a komfortní paruku, jako její dcera. Maminky jsou pro nás vždy v rolích našich hrdinek – symbolem silných žen. Ale i ony si zaslouží nepřekračovat svojí osobní a komfortní zónu, cítit se spokojeně a důstojně, jako všechny ženy.

Mluvit o tomto tématu ve společnosti je pro Marcelu stejně důležité, ale zároveň i citlivé, jako mít zase možnost prohrábnout si vlasy. Výběr paruky není jen tak. Pokud chce klient co nejpraktičtější a nejvěrohodnější vlasovou náhradu, musí mu být vyrobena na míru.

Marcela si vybrala krátký střih, ze světlých vlasů, na příjemné – pro alopetiky komfortní – čepičce. Kristýnka zase dá přednost jako většina ostatních holčiček dlouhé a vlnité kadeři. Však má pořádný důvod – chce být spokojená sama se sebou a cítit se komfortně, jelikož má novou lásku!

Rozhodli jsme se proto rozjet sbírku současně, a věříme, že díky vám všem se brzy dostaneme na částku potřebnou pro obě paruky! Moc Vám děkujeme za podporu, kterou mamince a dcerce projevujete nejen svými dary.

Sbírku pro Marcelu s Kristýnou pořádá nadační fond Pramen pomoci.

Poděkování

29. 11. 2022

Když maminka Marcela požádala v Prameni pomoci o paruku pro dceru Kristýnku, nevěřila, že by se mohlo podařit posbírat i na paruku pro ni. Dobrá věc se i v dnešní složité době podařila a holky odjížděly z nadačního fondu šťastné, se slzičkami dojetí a hlavně s obrovskými díky všem, kteří jim přispěli. Jste neuvěřitelní!

Sbírku již podpořilo 88 dárců

20 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Milé ženy, sluší vám to moc i bez vlásků, opravdu jste velmi fotogenické a pohledné. Přeji, ať vám náhradní vlásky sednou a cítíte se v nich perfektně!“
252 Kč — Terka před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodne stastia vam prajem. Nech su vase nove vlasky, pre vas, novym zaciatkom. Ste krasne“
2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Boris před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety