Paruka je pro Izabelku nový start

Žacléř, Praha / Sbírku organizuje Pramen pomoci, nadační fond

{}

Paruka je pro Izabelku nový start

0 %

Vybráno 44 101 Kč z 43 300 Kč
Zbývá -866 dnů
Sbírka byla ukončena 11. října 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Devítiletá Izabelka je veselá holčička, trápí jí ale jedna věc – kvůli kožní nemoci jí vypadávají vlásky. V paruce vidí šanci, jak se zase vrátit ke svým koníčkům a s radostí si užívat společné aktivity s kamarády.

Od 3 let hraje na flétnu, letos k tomu začala i hru na klavír, a před covidovou dobou zvládla rok tance, který ji velmi bavil a naplňoval. Má také ráda koně. Ve škole se učí na výborné a je hodně společenská.

Viditelná ztráta vlasů ji v těchto aktivitách velmi omezuje a přesto, že je velmi chápavá, je také hodně citlivá a občasná nehezká slova spolužáků ji zraňují.

Přes léčbu na kožních klinikách v Hradci Králové a v Praze, doplňovanou různými vitamíny, mastičkami a celou řadu šampónů nic nepomáhá.

Izabelka se venku neobejde bez kšiltu, šátku, už sama navrhla, že zbytky vlasů oholí.

V nadačním fondu Pramen pomoci není nic ztraceno! Prameny na krásnou dlouhou paruku jsou už vybrány a od září by tak Izabelka mohla oslnit spolužáky svou novou image. Věříme, že se nám to společně s vámi podaří co nejdříve.

Izabelka statečně bojuje s alopecií více jak čtyři roky.

17. 08. 2021

Vše začalo pomalu, v roce 2018…prořídlo obočí, objevila se první lysinka. Zda byl spouštěč to, že byla na jaře v roce 2016 hospitalizovaná s rotaviry a následně na podzim znovu v nemocnici se zlomenou rukou, je jen domněnka, ale oba pobyty hodně těžce nesla.

Nakonec vypadly vlasy v celém pruhu nad oběma ušima a ztratila celé jedno obočí. Za čas se začaly jemné chloupky objevovat a všichni si mysleli, že je vyhráno. Bohužel se vše vrátilo o rok později a ve větší míře.

Děkujeme, že popoříte výrobu paruky, která Izabele umožní návrat ke všem aktivitám, co jí baví a naplňují. Stačí si vybrat z nabízených částek tu, která vás nezatíží....


Pomáháme Izabelce

17. 08. 2021

Děkujeme za vaši podporu a jedeme dál .... !

Sbírku již podpořilo 56 dárců

„pro Izabelku na nové vlásky“
2 500 Kč — Jitka Gábrtová před 2 lety

6 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Přeji ti hodně štestí a zdravý. Věřím, že se ti sen o krásných vláskách splní. “
777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

210 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Viktor před 2 lety

„❤️“
100 Kč — Kristýna Holubcová před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„❤️👍❤️“
253 Kč — Dana před 2 lety