Oxygenerátory pro vážně nemocné pacienty

Třebíč / Sbírku organizuje Diecézní charita Brno - Domácí hospic sv. Zdislavy Třebíč

Oxygenerátory pro vážně nemocné pacienty

0 %

Vybráno 53 943 Kč z 45 000 Kč
Zbývá -1311 dnů
Sbírka byla ukončena 20. prosince 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Domácí hospic sv. Zdislavy je druhý největší mobilní hospic v ČR. Pomáháme vážně nemocným lidem a jejich blízkým, aby mohli trávit svoje poslední chvíle spolu doma. V době koronavirové epidemie se nám zvýšila poptávka po mobilních oxygenerátorech. S vaší pomocí bychom rádi pořídili dva takové přístroje.

Bohužel se nám v této nelehké době zvedly náklady na ochranné pomůcky pro sestry, pečovatelky a lékaře… A tak je pro nás obtížné tyto důležité přístroje zakoupit, prosíme proto veřejnost o pomoc.

Komu společně pomůžeme?

Oxygenerátory jsou velmi důležitou podporou pro vážně nemocné pacienty, kteří využívají hospicovou péči. Pokud není k dispozici, způsobuje dušnost, to znamená, že pacienti mají pocit jakoby se nemohli nadechnout, mají tíži na hrudníku a sebemenší pohyb jim dělá obtíže.

Vše může být doprovázené kašláním, a to je velmi problematické, protože pacient vykašle více vzduchu, než ho přijme. Tato dušnost je způsobená zúžením dýchacích cest, což činí nádechy opravdu náročnými.

Snažíme se zachovat co nejvyšší kvalitu života takto vážně nemocným pacientům, aby mohli strávit své poslední dny se svou rodinou a blízkými, bez oxygenerátorů by to mnohdy nebylo možné. 

Lidé si jej mohou půjčit domů a bezpečně ho používat i bez nutnosti hospitalizace.

 

Každá koruna pomůže vážně nemocným pacientům

17. 12. 2020

Chtěli bychom touto cestou za celý náš tým poděkovat všem, kteří přispěli do naší sbírky i organizátorům za možnost na jejich portále sbírku uspořádat. Opravdu si toho vážíme a nejde pouze o finanční dary, ale i pocit, že v této nelehké době nejsme sami.

Každá vybraná koruna bude využita na zdravotní materiál pro naše vážně nemocné pacienty. Za Vaše příspěvky nakoupíme dva nové oxygenerátory a za zbylé peníze pořídíme léky a jiný zdravotní materiály jako obvazy, pleny a podobně.

Děkujeme za každou korunu od každého dárce a samozřejmě posíláme pozdravy a poděkování firmě Aura Medical, která svým příspěvkem velkou měrou pomohla k naplnění sbírky.

Klidné prožití vánočních svátků a mnoho zdraví v novém roce všem

Tým Domácího hospice sv. Zdislavy

Sbírku již podpořilo 18 dárců

„Děkujeme za péči, kterou poskytujete a přejeme hodně sil a zdraví. “
373 Kč — Bečkovi před 4 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

40 000 Kč — AURA Medical s.r.o. před 4 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 221 Kč — Dočkalovi před 4 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Děkujeme vám všem za to , co děláte.“
1 221 Kč — Z.V.R.V. Cahovi před 4 lety

600 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 4 lety