Ošetřovatelský materiál pro Mediky na ulici

Praha, Brno / Sbírku organizuje Medici na ulici, z.s.

Ošetřovatelský materiál pro Mediky na ulici

0 %

Vybráno 152 209 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -1171 dnů
Sbírka byla ukončena 10. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Medici na ulici je spolek studentů lékařských fakult, kteří provozují nízkoprahové ošetřovny pro osoby bez domova. Tito lidé propadávají vrstvami společnosti a velmi těžce je zachytí standardní „záchranné sítě“. Medici na ulici jsou často jediní, kdo tyto klienty dokáže znovu propojit se systémem zdravotní i sociální péče.

Poskytujeme naši péči podle hesla celosvětového hnutí Street medicine: „Dokud budou lidé spát na ulicích, pod mosty, podél řek, budeme jim poskytovat zdravotní péči přizpůsobenou jejich realitě.

Našimi aktivitami se snažíme naplňovat vizi, že studenti lékařských fakult, coby budoucí zdravotníci, mohou sehrát výjimečnou roli prostředníků mezi profesionálními poskytovateli zdravotní péče a lidmi bez domova, jimž se běžně dostupná zdravotní péče nedostává. Jejich zdravotní stav přitom často velmi závažný. Setkáváme se případy, které si nezadají s válečnou medicínou.

V terénu i v ošetřovnách se pokoušíme v první řadě budovat vzájemnou důvěru, přinášet naději a až v dalším kroku pečovat o fyzické zdraví.

Ošetřovatelský materiál ovšem není zdarma, a proto bychom vás rádi požádali o příspěvek na jeho nákup. Částka 150 000 Kč nám pomůže pokrýt náklady na materiál na šest měsíců na území Prahy i Brna.

Za celý spolek Medici na ulici Vám vřele děkujeme.

Medici na ulici

Ve spolku Medici na ulici sdružuje studenty lékařských fakult se zájmem o problematiku bezdomovectví a poskytování zdravotní péče lidem na okraji společnosti. Medici na ulici se ve spolupráci s etablovanými charitativními organizacemi (Naděje, Armáda spásy, Sant’Egidio a další), již pátým rokem zapojují do poskytování zdravotní péče lidem bez domova v Praze a v Brně.

Během akademického roku se podílejí na provozu kamenných a mobilních ošetřoven a terénních programů až pět dní v týdnu, v zimních měsících navíc organizují zdravotní pomoc v nouzových noclehárnách. Za celý rok tak lidem bez domova poskytnou až několik tisíc unikátních ošetření. Přirozenou součástí jejich aktivit je i osvětová činnost na fakultní a odborné lékařské půdě. 

Foto: Milan Bureš

Partneři sbírky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Martin Hausenblas - Milionář

Patronem sbírky je podnikatel Martin Hausenblas.

Sbírku již podpořilo 202 dárců

373 Kč — Martin před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

7 970 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ďak Diškancovi a spol. za pomoc s biochem a všetkým ktorý sa podieľate na tomto skvelom projekte.“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety