Ortézy pro Tadeáška

Třebíč / Sbírku organizuje Zuzana Pálková

{}

Ortézy pro Tadeáška

0 %

Vybráno 73 987 Kč z 70 000 Kč
Zbývá -1479 dnů
Sbírka byla ukončena 10. května 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Tadeášek se narodil předčasně a jeho první minuty životadoprovázela řada vážných zdravotních komplikací. Později si rodiče od lékařůvyslechli diagnózu autismus a těžká mentální retardace. Vlivem nemoci máchlapeček zkrácené achilovky a velmi špatně se pohybuje. Pomohly by muspeciální ortézy, které pojišťovna bohužel neproplácí.

Tadeášek strávil hned po narození několik dnív nemocnici. I přes to všechno se vyvíjel s ohledem na okolnosti normálně,jeho vývoj byl jen „malinko" pozadu. Po propuštění domů následovalyintenzivní rehabilitace, protože byl silně hypertonický. Ve 14 měsících sepostavil na nožičky, uměl „paci paci“, říkal táta... Po roce však nastal regresa začalo se objevovat divné chování.

Nás syn přestal reagovat na jméno, nenavazoval očníkontakt, často se díval tak nějak mimo… Jako by zapomněl vše, co už uměl.Nepřišel žádný pokrok, naopak přibylo zvláštní chování. Jeho pozornostsměrovala na vše, co se točí, často pobíhal a mával rukama, vydával různé zvukya skřeky, houpal se ze strany na stranu, točil se dokola… Vše ukazovalo naautismus.

Když Tadeáškovi bylo 20 měsíců absolvovali jsme prvnípsychologické vyšetření. Po kolečku návštěv u lékaře se potvrdily naše obavy.Vyslechli jsme si diagnózu nízkofunkční autismus a těžká mentální retardace.Začali jsme spolupracovat s ranou péčí a docházet na různé terapie.

Nemoc se výrazně projevila v Tadeáškově chůzi,kdy začal chodit po špičkách. Rehabilitace byly velmi obtížné. Zaměřilijsme se na protahování nožiček, aby nedošlo ke zkrácení achilovek. Bohužel ipřes cvičení ke zkrácení achilovek došlo, a to k velmi výraznému. Nyníuž nemůže došlápnout na celé chodidlo, často padá a místo bot musí nosit koženécapáčky.

Vzhledem k diagnózám se jako nejlepší řešení ukázalaléčba nošením dynamických ortéz od firmy Pohlig, které se bohužel nevyrábí unás v ČR, nejsou hrazené pojišťovnou a jsou velice nákladné. Absolvovalijsme konzultaci, cvičné sádrování, abychom věděli, zda Tadeášek ortézy snese.Vše proběhlo v pořádku a obdrželi jsme termín ve Vídni, kde firma sídlí.

Věříme, že jsme na dobré cestě k tomu, aby Tadeášek mohlchodit normálně, bez bolestí a pádů a užívat si se svými sourozenci. Proto teďpotřebujeme pomoc od vás, dobrých lidí, kterým nejsou lhostejné osudyostatních.

Velice si vážíme každé pomoci a za Tadeáška mocděkujeme!

Tadeáškovy pokroky

14. 01. 2021

Zdravíme všechny dárce 🙂 Tadeášek od července poctivě nosí ortézky, začátek byl těžký, ale rychle si zvykl. A hned se dostavily výsledky. Po 5 týdnech dokázal došlápnout na celá chodidla a po 3 měsících se objevily první kroky. Máme před sebou ale ještě spoustu práce, hlavně co se týče rehabilitace a naučení správné chůze, zejména zapojení svalů na nártu. Věříme, že to zvládneme! Moc všem děkujeme a zase dáme vědět, jak se Tadeáškovi daří 😉

Sbírku již podpořilo 69 dárců

„At se vše v dobré obrátí.“
500 Kč — Pepa před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Hodně štěstí a sil celé rodince ?“
200 Kč — Věra ? před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety