Ortézy pro Tadeáška

Třebíč / Sbírku organizuje Zuzana Pálková zc.manzes@lap.zzuZ

{}
0 %

Ortézy pro Tadeáška

Vybráno 73 987 Kč z 70 000 Kč
Zbývá -202 dnů
106 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 10. května 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Tadeášek se narodil předčasně a jeho první minuty života doprovázela řada vážných zdravotních komplikací. Později si rodiče od lékařů vyslechli diagnózu autismus a těžká mentální retardace. Vlivem nemoci má chlapeček zkrácené achilovky a velmi špatně se pohybuje. Pomohly by mu speciální ortézy, které pojišťovna bohužel neproplácí.

Tadeášek strávil hned po narození několik dní v nemocnici. I přes to všechno se vyvíjel s ohledem na okolnosti normálně, jeho vývoj byl jen „malinko" pozadu. Po propuštění domů následovaly intenzivní rehabilitace, protože byl silně hypertonický. Ve 14 měsících se postavil na nožičky, uměl „paci paci“, říkal táta... Po roce však nastal regres a začalo se objevovat divné chování.

Nás syn přestal reagovat na jméno, nenavazoval oční kontakt, často se díval tak nějak mimo… Jako by zapomněl vše, co už uměl. Nepřišel žádný pokrok, naopak přibylo zvláštní chování. Jeho pozornost směrovala na vše, co se točí, často pobíhal a mával rukama, vydával různé zvuky a skřeky, houpal se ze strany na stranu, točil se dokola… Vše ukazovalo na autismus.

Když Tadeáškovi bylo 20 měsíců absolvovali jsme první psychologické vyšetření. Po kolečku návštěv u lékaře se potvrdily naše obavy. Vyslechli jsme si diagnózu nízkofunkční autismus a těžká mentální retardace. Začali jsme spolupracovat s ranou péčí a docházet na různé terapie.

Nemoc se výrazně projevila v Tadeáškově chůzi, kdy začal chodit po špičkách. Rehabilitace byly velmi obtížné. Zaměřili jsme se na protahování nožiček, aby nedošlo ke zkrácení achilovek. Bohužel i přes cvičení ke zkrácení achilovek došlo, a to k velmi výraznému. Nyní už nemůže došlápnout na celé chodidlo, často padá a místo bot musí nosit kožené capáčky.

Vzhledem k diagnózám se jako nejlepší řešení ukázala léčba nošením dynamických ortéz od firmy Pohlig, které se bohužel nevyrábí u nás v ČR, nejsou hrazené pojišťovnou a jsou velice nákladné. Absolvovali jsme konzultaci, cvičné sádrování, abychom věděli, zda Tadeášek ortézy snese. Vše proběhlo v pořádku a obdrželi jsme termín ve Vídni, kde firma sídlí.

Věříme, že jsme na dobré cestě k tomu, aby Tadeášek mohl chodit normálně, bez bolestí a pádů a užívat si se svými sourozenci. Proto teď potřebujeme pomoc od vás, dobrých lidí, kterým nejsou lhostejné osudy ostatních.

Velice si vážíme každé pomoci a za Tadeáška moc děkujeme!

Sbírku již podpořilo 69 dárců

„At se vše v dobré obrátí.“
500 Kč — Pepa před 7 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Hodně štěstí a sil celé rodince ?“
200 Kč — Věra ? před 8 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
16 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
22 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
55 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí