Ortézy pro Tadeáška

Třebíč / Sbírku organizuje Zuzana Pálková zc.manzes@lap.zzuZ

{}
0 %

Ortézy pro Tadeáška

Vybráno 73 987 Kč z 70 000 Kč
Zbývá -398 dnů
106 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 10. května 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Tadeášek se narodil předčasně a jeho první minuty života doprovázela řada vážných zdravotních komplikací. Později si rodiče od lékařů vyslechli diagnózu autismus a těžká mentální retardace. Vlivem nemoci má chlapeček zkrácené achilovky a velmi špatně se pohybuje. Pomohly by mu speciální ortézy, které pojišťovna bohužel neproplácí.

Tadeášek strávil hned po narození několik dní v nemocnici. I přes to všechno se vyvíjel s ohledem na okolnosti normálně, jeho vývoj byl jen „malinko" pozadu. Po propuštění domů následovaly intenzivní rehabilitace, protože byl silně hypertonický. Ve 14 měsících se postavil na nožičky, uměl „paci paci“, říkal táta... Po roce však nastal regres a začalo se objevovat divné chování.

Nás syn přestal reagovat na jméno, nenavazoval oční kontakt, často se díval tak nějak mimo… Jako by zapomněl vše, co už uměl. Nepřišel žádný pokrok, naopak přibylo zvláštní chování. Jeho pozornost směrovala na vše, co se točí, často pobíhal a mával rukama, vydával různé zvuky a skřeky, houpal se ze strany na stranu, točil se dokola… Vše ukazovalo na autismus.

Když Tadeáškovi bylo 20 měsíců absolvovali jsme první psychologické vyšetření. Po kolečku návštěv u lékaře se potvrdily naše obavy. Vyslechli jsme si diagnózu nízkofunkční autismus a těžká mentální retardace. Začali jsme spolupracovat s ranou péčí a docházet na různé terapie.

Nemoc se výrazně projevila v Tadeáškově chůzi, kdy začal chodit po špičkách. Rehabilitace byly velmi obtížné. Zaměřili jsme se na protahování nožiček, aby nedošlo ke zkrácení achilovek. Bohužel i přes cvičení ke zkrácení achilovek došlo, a to k velmi výraznému. Nyní už nemůže došlápnout na celé chodidlo, často padá a místo bot musí nosit kožené capáčky.

Vzhledem k diagnózám se jako nejlepší řešení ukázala léčba nošením dynamických ortéz od firmy Pohlig, které se bohužel nevyrábí u nás v ČR, nejsou hrazené pojišťovnou a jsou velice nákladné. Absolvovali jsme konzultaci, cvičné sádrování, abychom věděli, zda Tadeášek ortézy snese. Vše proběhlo v pořádku a obdrželi jsme termín ve Vídni, kde firma sídlí.

Věříme, že jsme na dobré cestě k tomu, aby Tadeášek mohl chodit normálně, bez bolestí a pádů a užívat si se svými sourozenci. Proto teď potřebujeme pomoc od vás, dobrých lidí, kterým nejsou lhostejné osudy ostatních.

Velice si vážíme každé pomoci a za Tadeáška moc děkujeme!

Tadeáškovy pokroky

Tadeáškovy pokroky

14. 01. 2021

Zdravíme všechny dárce 🙂 Tadeášek od července poctivě nosí ortézky, začátek byl těžký, ale rychle si zvykl. A hned se dostavily výsledky. Po 5 týdnech dokázal došlápnout na celá chodidla a po 3 měsících se objevily první kroky. Máme před sebou ale ještě spoustu práce, hlavně co se týče rehabilitace a naučení správné chůze, zejména zapojení svalů na nártu. Věříme, že to zvládneme! Moc všem děkujeme a zase dáme vědět, jak se Tadeáškovi daří 😉

Sbírku již podpořilo 69 dárců

„At se vše v dobré obrátí.“
500 Kč — Pepa před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hodně štěstí a sil celé rodince ?“
200 Kč — Věra ? před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům
17 %

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům

Speciální rehabilitace pro Elišku
81 %

Speciální rehabilitace pro Elišku

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry
47 %

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry