Opětujeme zesnulému Martinovi jeho laskavost. Podpoříme jeho dceru!

Brno / Sbírku organizuje Výzkumný ústav veterinárního lékařství

{}

Opětujeme zesnulému Martinovi jeho laskavost. Podpoříme jeho dceru!

0 %

Vybráno 130 526 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -437 dnů
Sbírka byla ukončena 07. dubna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Poslední adventní neděli nás nečekaně opustil Martin Šanda, přítel a kolega, otec tří dcer, které miloval a jako vdovec sám vychoval. Jeho odchod je nesmírně bolestivou ztrátou pro ně, ale i pro nás, které svou vždycky pozitivní myslí těšil a povzbuzoval. Odešel náhle v 61 letech. Tímto souborem vzpomínek a malé hrstky fotek chceme my, jeho přátelé a spolupracovníci, připomenout Martina a také pomocí založené sbírky umožnit nejmladší dceři Kristýně, se kterou bydlel, dostudovat vysokou školu.

Za všechny spolupracovníky a kolegy Jan Bernardy,

Výzkumný ústav veterinárního lékařství, Brno

Jako pravý hodný táta král se vzorně staral a vychoval sám po odchodu manželky své 3 dcery – krásné princezny...

Sbírka je určena pro překonání těžkého údělu zejména nejmladší ze tří dcer, která dosud jako studentka žila se svým otcem. Martin byl jediný živitel rodiny. Poté, co se dcery musely vyrovnat se ztrátou maminky, se nyní vyrovnávají i s obrovskou ztrátou druhého rodiče, který pro ně byl vším. Uctěte prosím památku Martina tímto s námi!

Slovy přátel chrabrého Martina

„V dnešní mimořádně náročné době zcela nečekaně a náhle odešel náš vzácný blízký přítel, kolega a spolužák Martin. V těžkých časech jsou tam nahoru povoláváni ti nejlepší z nás, ať jsou to umělci, spisovatelé, hudebníci, divadelníci, filantropové anebo třeba rytíři...

Martin byl a navždy zůstane bezesporu zosobněným rytířem, a to doslova: jak svým celoživotním pozitivním přístupem, nenapodobitelným šarmem, noblesním vystupováním a úžasným smyslem pro inteligentní humor, vstřícností a velkorysým laskavým charakterem, spojeným s vysokou mírou empatie a nadhledem, stejně tak i nevšední schopností propojovat, spojovat lidi a pomáhat potřebným.

Měl vynikající nápady a vize, které dokázal neúnavně realizovat v mnoha různých bohulibých projektech na poli profesním i osobním a také pro ně uměl se šarmem sobě vlastním nadchnout a motivovat své okolí. Martin měl též vzácný dar shůry: kdekoliv se objevil, přinášel radost, celý prostor se rozzářil a rozhostila se vždy báječná uvolněná přátelská atmosféra a dobrá nálada...

Není mnoho tak ušlechtilých duší mezi námi, věříme však, že vše, v čem Martin vynikal zde na Zemi, teď uplatní v jiné dimenzi a bude nám fandit, aby vše dobře vycházelo...

Ráda bych za sebe poslala bratru Martinovi, jak jsme se s nadsázkou vzájemně oslovovali, nahoru do Božího království, veliký dík za účast na jeho úžasném kulturně-charitativním projektu k podpoře výcviku asistenčních pejsků pro nevidomé, který jsme spolu zahájili první společnou vernisáží mých obrazů a děl kolegy fotografa. S vděčností a dojetím za krásnou a vydařenou akci vzpomínám na další výstavu, kterou mně Martin uspořádal na své domovské půdě v Male galerii VUVeL... Kultura, umění, tvorba a kultivace společenského dění bylo naše časté společné téma...

Milý Martine, náš drahý a vzácný příteli, bratře, kamaráde, kolego, zdravíme Tě tam nahoru, víme, že nás tiše pozoruješ se svým laskavým úsměvem a že jsi tu stále s námi, Čest Tvé památce a díky za vše. 🌹🙏❤"

Isabela a Richard Wallo

Stálé zastoupení ČR, Brusel


„Martin Šanda byl skvělý kamarád, spolupracovník a také odborník, který uměl vždycky poradit a pohladit na duši. Byl velký milovník umění a života, a tak také žil celých svých 61 let na tomto světě. Nejlépe o něm mohou promluvit tři velmi blízcí přátelé a kolegové:

Martin bol vzácny človek, rytier pokory, gentleman, milovník umenia ochotný pomôcť, napriek tomu, že to nemal v živote ľahké. Vyše dvadsať rokov ako dobrý, starostlivý otec vychovával sám po strate milovanej manželky tri krásne dcéry. Niečo vyše mesiaca od zistenia zákernej choroby mu dotĺklo šľachetné srdce v nedeľu 11.decembra 2022.

Sú ľudia, ktorí svoju večnosť žijú už za svojho života a náš drahý Martin k nim patrí.“

MVDr. Ľubomír Kráľ

prezident Komory veterinárnych lekárov SR, Bratislava


„Těžce se píše o příteli, kamarádovi, kolegovi, muzikantovi a dobrém chlapovi, který je dokonce o moc mladší, a kterému bylo souzeno příliš brzo opustit rodinu, práci a vůbec celý svět.

Poznal jsem ho jako mladého veterinárního lékaře, který reprezentoval farmaceutické firmy a byl vždy víc vzácným a vzdělaným odborníkem než obchodníkem. Kromě své profese byl také milovníkem umění všeho druhu. Jako úspěšný fotograf zásobil mnohé deníky sportovními zážitky vyjádřenými velmi citlivými a vše vyjadřujícími obrázky. Hudbu miloval stejně intenzivně a co jsem nejvíc obdivoval, že v posledních letech se sám pustil do učení vedení basové linky a domlouvali jsme se na společné hudební aktivitě v rámci jazzové muziky zvl. swingového dixielandu. Zářila z něj vždy pozitivní aktivita při každém setkání ať už při organizaci odborných akcí pro Komoru veterinárních lékařů, pro alma mater a v poslední době především pro VÚVeL v Brně, nebo při přípravě vernisáží, hudebních vystoupení anebo při řízení dalších úspěšných záměrů snad ze všech oborů. Naše setkání vždy přinášela vzájemné obohacení a mnohé nové poznání.

Vím, že nám všem bude opravdu moc chybět, a zvláště milované rodině, o které vždy s láskou hovořil. A taky věřím, že si někdy v budoucnu povykládáme tam nahoře se stejným zaujetím jako na zemi a že si také jazzově zajamujeme ještě lépe, než kdybychom vše stihli tady.

Čest jeho památce!“

Prof. MVDr. Alfred Hera CSc.


„Pamatuji se na setkání s MVDr. Šandou, ještě z dob jeho aktivit v rámci Boehringer Ingelheim. Po letech pak setkání v rámci Profi Press vysílání ke světovému týdnu antibiotik, které velmi zdatně a příjemně moderoval. A letos jeho iniciování mé výstavy v Malé Galerii VÚVeL, pomoc, a hlavně perfektní fotodokumentování mé vernisáže.

Pane doktore, přeju tam nahoře jen a jen dobré světlo!

Mgr. Lucie Pokludová Ph.D.

Sbírku již podpořilo 69 dárců

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

525 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Děkuji Martinovi za jeho laskavé a otevřené srdce“
3 900 Kč — Marek S. před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 000 Kč — František a Jana Jonášovi před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přeji ať se Vám daří a školu zvládnete. Na Vašeho tatínka myslím.“
1 221 Kč — Lubomír Janda před rokem

333 Kč — Anonymní dárce před rokem

3 000 Kč — Marek a Jana Dvořákovi před rokem