Oliverek přišel o tátu, který zachránil lidské životy

Praha / Sbírku organizuje Gabriela Elbl

{}
0 %

Oliverek přišel o tátu, který zachránil lidské životy

Vybráno 162 302 Kč z 180 000 Kč
Zbývá -149 dnů
90 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 07. ledna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Aktualizace:

Všechny Vás moc zdravím. Píšu a tečou mi slzy, strašně moc Vám děkuji za finanční podporu i dojemná slova. Syna mi už nikdo nevrátí, ale můj vnouček a jeho mamka budou potřebovat každou korunu. Oliverek začal navštěvovat školku, bude potřebovat ošacení a další. Nastavenou částku se podařilo již vybrat, ale zájem přispívat trvá dál. Proto jsme částku navýšili. Díky tomu nebudou muset Markétka s Oliverkem opustit byt a můžou žít tak, jak byli zvyklí, i když už nic nebude jako dřív. Tatínka nic nenahradí. DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI.

- Gabriela Elbl, zlomená maminka


Je to přesně měsíc, co nás náhle a nečekaně opustil můj krásný, zdravý 36letý syn. Tatínek malého 3letého Oliverka a partner Markétky, která je sama vážně nemocná.

Dopoledne byl ještě se synem v bazénu a odpoledne padnul a už se neprobral.

Náhlá mozková příhoda

Z ničeho nic, žádné příznaky, žádná nemoc. Bylo to jako blesk z čistého nebe. Oliverek přišel o svého milovaného tatínka, maminka Markétka o partnera a já o hodného, krásného, zdravého syna. Těžké mozkové krvácení, bez předchozího varování, nebo nemoci.

Poté nás čekalo rozhodnutí, jestli dáme souhlas s darováním orgánů. Byli jsme v těžkém šoku z toho, co se tak náhle přihodilo a v této traumatizující situaci jsme museli učinit rychlé a nelehké rozhodnutí. Věděli jsme ale, že nám ho už nic nevrátí, proto jsme nechtěli odepírat možnost záchrany života jiným lidem. Souhlas s darováním orgánů jsme dali.

Ondrášek svou smrtí zachránil nejméně 3 osoby.

 

Sama se snažím nyní Markétce a vnukovi Oliverkovi pomáhat, jak jen to jde. Jsem ale v invalidním důchodu a síly mi již ubývají. Markétka musí platit nájem, půjčku na auto, bez kterého nemůže fungovat.

Budu vděčná za jakoukoliv částku, aby můj vnouček a jeho maminka mohli aspoň trochu důstojně žít a vzpamatovat se nyní z toho nejhoršího. Moc děkuji za jakoukoliv pomoc. Ať už sdílení této sbírky, nebo drobný příspěvek.

Sbírku již podpořilo 259 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Je mi to líto , preji hodně sil. ..L.❤️🌹❤️“
373 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Dobrý den, dlouho jsem vybírala, kam pošlu přidělené penízky (mám obálku, kde mám vždy část příjmu, na darování). Tohle je to pravé místo! Držím palce!“
600 Kč — Dáša před 5 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

223 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Držte se a tady aspoň něco malého “
300 Kč — Daniel B❤️ před 5 měsíci