Offroad pro Ukrajinu

Hradec Králové / Sbírku organizuje Jan Bednář

{}
0 %

Offroad pro Ukrajinu

Vybráno 162 526 Kč z 1 250 000 Kč
Zbývá 34 dnů
13 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 03. května 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Prosím, pomozte poskytnout další vozidlo obráncům na ukrajinské frontě, kde se brání tyranii Ruského teroristického státu.

Tyto vozidla nebudou jen vozit vojáky a vybavení, ale pomáhat i s evakuací zraněných.

Jsem jeden z vás, táta 3 dětí a manžel. S pomocí dalších 5 lidí se povedlo jedno auto na Ukrajinu odvézt. Příběh si můžete přečíst na mém Twitteru (viz odkaz). Sám nejsem schopen dodat více tolik potřebných vozidel, a proto se obracím s prosbou o pomoc na vás, dobré lidi. Prosím, pomozte.

Vozidla 4×4 jsou na východě Ukrajiny, kde probíhají nejtvrdší boje, naprostou nutností.

Obráncům pomáhají se pohybovat, doručovat potřebný materiál, ale i evakuovat zraněné a případně i civilisty.

Příjemce vozidel bude přímo ukrajinská armáda. Vzhledem k tomu, že poptávka po těchto vozidlech je z více jednotek, konkrétní příjemce bude znám v době odvozu vozidla.

Jak sbírka pomůže?

Cílem je vybrat vozidlo typu pickup 4×4 – Toyota Hilux, Mitsubishi L200, Ford Ranger, nebo terénní vozidla – Toyota Land Cruiser, Nissan Patrol. Společně s vozidlem se také doveze humanitární pomoc, jako teplé oblečení, jídlo, zdravotnický materiál a léky. Zkrátka podle potřeby a přesně tak, aby byla pomoc co nejefektivnější.

Auta jsou potřeba, protože se rychle ničí.

Prosím, podpořte tuto sbírku, aby mohl vůz co nejdříve pomáhat na Ukrajině!

Děkuji.

Magnetka pro každého, kdo přispěje 3000+

11. 02. 2023

Moc děkuji za příspěvky a každému, kdo přispěje více než 3 tisíce Kč, přivezu z Ukrajiny magnetku viz foto. Prosím zanechte kontakt pomocí emailu pffroad4ua@gmail.com.

Heroyam slava!

Oprava emailu

11. 02. 2023

Oprava e-mailové adresy pro dárce, co chtějí magnetku: offroad4ua@gmail.com

Jedno auto od nás už v Bachmutu slouží

06. 02. 2023

Jeep už slouží na Ukrajině, v Bachmutu, kde pomáhá vozit vybavení i zachraňovat životy. Pár slov o tom, jak se povedlo vozidlo věnovat Ukrajinské armádě.

Proč jsou vozy 4x4 potřeba? Podmínky na frontě nejsou jednoduché a kvalitní auto do terénu může pomoci nejen k odvozu potřebného vybavení, ale i k evakuaci a záchraně životů. Vozidla jsou často pod palbou ruských okupantů a jsou nyní velmi žádaná.

Vedle pomoci @UKRinCZE, @CLOVEKVTISNI, @DarPutinovi a přímo uprchlíkům vznikl nápad pomoci i jinak. Díky dalším 3 🇨🇿a 1 kolegovi z 🇵🇱, se podařilo vybrat dost peněz a nákup Jeep Liberty, se zrealizoval. Proběhl servis, nákup terénních pneu a Jeep byl připraven.

Po domluvě UA stranou vyrážím směr 🇵🇱 a 🇺🇦. Po nezbytném papírování překračuji hranice a pokračuji dál do Lvova, kam dorazím až pozdě večer po 20h cestě. Čeká mě vřelé přijetí od několika kamarádů, kteří pomáhají a nebo jsou přímo v AFU. Uzbecká večeře, pivo a 🇺🇦 vodka. Rozjíždí se zajímavá debata. Poslouchám příběhy z fronty, ale i z normálního života. Jsme skoro stejně staří. Navíc rodina, která nás hostí, má podobně staré děti jako já. Přijde mi naprosto šílený, ale zároveň fascinující, jak jsou se situací srovnaní.

Není pro ně otázka, jestli bojovat a vůbec se diví, proč se ptám. Říkají: „Je to jednoduché, oni nás chtějí zabít, zničit naši kulturu, prostě nás vyhladit. Nemáme na výběr. Jeď se tam podívat a uvidíš, tohle není konvenční válka. Je to systematické ničení všeho.“ 

Dále mi ukazují fotky a videa z fronty jako důkaz. Říkají, že my na západě si myslíme, že Rusové jsou lidé stejní jako my, ale „ani zvířata se takhle nechovají.“ Následují příběhy z fronty, o padlých kamarádech i o těch klucích samotných. 

Berou to ale s naprostým klidem a vyrovnaností. Všímám si i dalších věcí.Doma je zima. Dostávám chlupaté bačkory a paní domu se ujišťuje, jestli něco nepotřebuji. Obdivuji, jak to zvládá. Všude kolem tma, svítí lampička napojená na powerbanku. Topí se jen když jde elektřina. Po třetí hodině ráno uléhám v dětském pokoji. Přemýšlím a uvědomuji si, že jediný, kdo si tu za celý večer stěžoval, jsem byl já. Na dlouhou a únavnou cestu. Je mi hanba a myslím na ten rozdíl. Na to, jak dobře se máme. 

Celý příběh čtěte zde https://threadreaderapp.com/thread/1610988929494274053.html

Sbírku již podpořilo 30 dárců

„Mam Vas rada, chlapci.Robite spravnu vec! “
1 221 Kč — Ředitelka Ivetka před týdnem

„V8, 228“
2 500 Kč — MKR před týdnem

„Mate muj obdiv“
2 112 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

„v lete jedu do Oděsy. Pokud byste měli kontakt na někoho z Chersonu kdo momentálně žije v Oděse, prosím dejte vědět “
373 Kč — Dan před měsícem

1 968 Kč — Martin před měsícem

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

373 Kč — Martin Bilík před 2 měsíci

„Dekuji!!!“
2 000 Kč — Kseniya před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

497 Kč — Eva před 2 měsíci