Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka

Praha, Frýdek Místek / Sbírku organizuje Štěpánka Batíková

{}

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka

0 %

Vybráno 4 511 959 Kč z 1 000 000 Kč
Zbývá -1164 dnů
Sbírka byla ukončena 13. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí. V noci ze soboty na neděli (10. ledna) zemřel zpěvák a skladatel David Stypka. Podlehl dlouhé nemoci, se kterou statečně bojoval. Byl optimista a věřil, že ji zvládne. Bohužel osud rozhodl jinak a David nás opustil v pouhých 41 letech.

David se svoji kapelou Bandjeez musel kvůli své nemoci a omezením spojených s pandemií covid-19 zrušit naprostou většinu svých koncertů v roce 2020. I z těchto důvodů se ocitl s rodinou v kritické finanční situaci.

Tato sbírka má pomoci jeho přítelkyni a jejich třem malým dětem. Příspěvky půjdou na částečné zaplacení hypotéky a na další nezbytné rodinné výdaje. Prosím podpořme jeho rodinu v těchto nelehkých dnech.

Slovy Miraie Navrátila (zpěváka kapely Mirai)

Odešel nám dnes v noci kamarád. Jeden z největších. Člověk, který mě inspiroval od mých 14 a byl vzorem ve smyslu přirozené autority, charismatu, autorství, který mě učil psát, sám se podílel na spoustě našich skladeb. Který mi svým géniem, intelektem a vtipem dával pocit kdykoliv jsme spolu v začátcích přejeli hranice Frýdku, že i když je Praha pro kluky z Frýdku a priori cizí svět, najednou tam člověk vedle Davida patřil. Měl jsem s Tebou pocit, že Frýdek pod Tvou skrytou záštitou dobývá republiku.

Zažili jsme si hodně, ale zatraceně málo vzhledem k tomu, co nás ještě čekalo. Mrzí mě, že jsme se týden zpátky neobjali z opatrnosti kvůli covidu. Nesl jsem Ti knížku a pár drobností. Řekl jsi mi: Děkuji Ti moc kamaráde, trochu smutně jako bys tušil, ale s nadějí. A to já Ti děkuji moc, kamaráde. Jsem Tvým dlužníkem. Měj se tam nahoře pěkně. Odešel jsi zatraceně brzo a trhá mi to srdce.

Díky Vám všem !!!

22. 04. 2022

Milí,

ze srdce chci poděkovat vám všem, kteří jste se rozhodli mně a mým dětem pomoct a dokázali jste společnými silami dát dohromady naprosto neuvěřitelnou částku. 

Za každou jedinou korunu děkuji ❤️

Je nádherné a pro mě úplně neskutečné, že je vás přes sedm tisíc lidí! Vy všichni Davida znáte (ať už dlouho anebo jen z doslechu) a já vím, že tohle všechno teď máme díky němu. Za to, jaký byl, jak se choval a jak působil na lidi kolem sebe...

Chci vám všem říct, že díky vašim darům se nám daří žít klidný a spokojený život, ikdyž tady David není.

Velmi si toho vážím.

Děkuji.

Kateřina s Matyášem, Terezou a Kristiánem

DĚKUJEME

08. 04. 2021

Dobrý den všem,

do konce sbírky zbývá posledních šest dní a my bychom rádi poděkovali všem 7 189 dárcům, kteří poslali příspěvek a krásná slova podpory pro Davidovu rodinu. Upřímně si toho vážíme a děkujeme!

Možnost přispět je ještě několik dní, a pak vybranou částku předáme Davidově ženě a dětem.


4 MILIONY!

18. 01. 2021

Dobrý den všem!

Zítra uplyne první týden, co jsme spustili sbírku pro Davidovu rodinu. Ani ve snu by nás nenapadlo, že za sedm dní se sejde tolik přátel, kteří Kateřině a dětem pomohou. Sbírka stále probíhá a my jsme za každý přísp!ěvek nesmírně vděční.

Z celého srdce vám za Davidovu rodinu děkujeme.

Sbírku již podpořilo 7307 dárců

1 221 Kč — Martin Křovina před 3 lety

373 Kč — Misa před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

144 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ach, člověče :(“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Děkuju za vše, Davide. Tohle je maličkost. Ať Tvé rodině aspoň trochu pomohou.“
4 808 Kč — Dan Svátek před 3 lety

111 Kč — KM před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety