Obnova života v řece Bečvě

Morava, Nošovice / Sbírku organizuje Marek Hlosta

{}

Obnova života v řece Bečvě

0 %

Vybráno 13 121 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -1165 dnů
Sbírka byla ukončena 13. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Vážení přispěvatelé,

děkujeme vám, že se zajímáte o možnost pomoci při obnově života v moravské řece Bečvě. Ta utrpěla v září roku 2020 těžkou ránu v podobě ekologické havárie, kdy na úseku cca 40 km toku uhynulo vinou vypuštěných kyanidů více než 40 tun ryb a celý vodní biotop utrpěl smrtící poškození, ze kterého se bude dlouho vzpamatovávat.

Nápad založit tuto sbírku přišel s organizováním streamovaného společného koncertu písničkářů Reného Součka a Lucie Redlové. Přemýšleli jsme, jak tuto kulturní událost spojit s benefičním záměrem a Bečva byla pro nás nejnaléhavějším cílem.

Všichni vystupujeme bez nároku na honorář a vybrané prostředky budou všechny převedeny na transparentní účet Českého rybářského svazu, který je zřízen právě pro účel sbírky na obnovu života v Bečvě.

Dovolte tedy, abychom vás pozvali na stream, který se koná v neděli 14.2.2021 na YouTube od 18 hodin. Pořadem bude provázet Jakub Šrubař, rektor Pivní akademie. Bude se zde nejen hrát a zpívat, ale také mluvit o pivu, o vodě jako základní surovině při výrobě piva a ukážeme si, jak se má pivo správně čepovat.

Hostem bude Ing. Pavel Kocián, předseda Územního rybářského svazu pro Severní Moravu a Slezsko a budeme si s ním povídat o Bečvě, o rybách a o tom, co všechno se musí udělat, aby Bečva zase ožila.

Děkujeme za vaši účast a solidaritu, vážíme si toho!

Poděkování

08. 04. 2021

Vážení přispěvovatelé,

děkuji, že jste se zúčastnili naší sbírky na obnovu života v řece Bečvě. Vybraná částka není astronomická, ale i tak Vaše účast svědčí o solidaritě k naší přírodě. Jsme potěšeni Vaší štědrostí a věříme, že i Vy máte dobrý pocit, že jste pomohli.

Za Český rybářský svaz a za všechny, kdo se na realizaci pořadu a sbírky podíleli, Vám přeji pevné zdraví :-)

Marek Hlosta

Sbírku již podpořilo 42 dárců

50 Kč — Jan Kalač před 3 lety

„Děkuji, že Vám záleží na české přírodě ❤️“
115 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Na dobrou věc :-) “
121 Kč — Blanka K. před 3 lety

373 Kč — Jan a Gabriela Beranovi před 3 lety

„Pro rybe na antikyanide ;-)“
300 Kč — Robin Kukuczka před 3 lety

373 Kč — Rotterovi před 3 lety