Nový pohled na život pro 22letého Marka

Kutná Hora / Sbírku organizuje Marek Goga

{}

Nový pohled na život pro 22letého Marka

0 %

Vybráno 2 273 Kč z 2 100 Kč
Zbývá -717 dnů
Sbírka byla ukončena 30. června 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Vždy jsem byl aktivní a práci si našel, jenomže se mi nedařilo si zaměstnání trvale udržet.

Jmenuji se Marek, je mi 22 let a od ukončení praktické školy v Kutné Hoře v roce 2019 se snažím stabilizovat svou finanční situaci. Bohužel z různých důvodů mi byl pracovní poměr vždy ukončen a zaměstnání jsem si přes veškerou snahu nebyl schopen udržet.

Ambulantní vyšetření odhalilo oční vadu

Začal jsem spolupracovat se službou Rytmus v Kutné hoře a s centrem pro rodinu Triangl, se sociální pracovnicí, která mi zde byla přidělena, jsme se zaměřili na to, proč si nemohu udržet zaměstnání. Poté mi domluvila sérii vyšetření (obvodní lékař, oční lékař, ambulantní psychiatr, psycholog). Ukázalo se, že kromě psychologické diagnózy mám problémy s oční vadou – potřebuji dioptrické brýle, které mi velmi usnadní život v mnoha ohledech. 

Jak sbírka pomůže?

Vlivem mé nestabilní finanční situace disponuji teď opravdu skromným rozpočtem, ve kterém na nenadálé výdaje nemám rezervu. S rodiči bydlíme u naší rodiny a bohužel na tom nejsou příliš dobře a nemohou mě finančně podpořit. Proto jsme se s mou sociální pracovnicí rozhodli obrátit na dárce a poprosit je o pomoc. Byli jsme se zeptat v optice na cenu brýlí a odhadli je na 2 000 Kč. Moje sociální pracovnice z nadace pak také dohlédne na to, abych si brýle koupil co nejdříve. Další kontrolu na očním mám v srpnu a brýle bych už měl mít s sebou. 

Moc Vám všem děkuji za jakoukoliv finanční částku, která mi pomůže si brýle pořídit. Se sociální pracovnicí budeme také dále řešit žádost o invalidní důchod, ale doufám, že to bude první krok do nového začátku a práci budu hledat i nadále.

Sbírku již podpořilo 4 dárců

1 800 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 2 lety