Nový domov pro lidi s autismem

Praha / Sbírku organizuje Diakonie Praha

{}

Nový domov pro lidi s autismem

0 %

Vybráno 16 336 Kč z 8 000 000 Kč
Zbývá -977 dnů
Sbírka byla ukončena 10. listopadu 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Fotografie klientů jsou pouze ilustrační.

Diakonie Praha staví nový domov s individuální péčí pro dospělé lidi s autismem. Současné kapacity pobytových zařízení, která o lidi s těžší formou autismu pečují, jsou nedostačující. Tito lidé jsou ve velké míře odmítáni a nepřijímáni.

Cílem je zajistit důstojné zázemí s kvalitní a nepřetržitou péčí. Vybudovat domov komunitního až rodinného charakteru, kde bude lidem s autismem dobře. A také přinést ulehčení a pozitivní vyhlídky rodinám, které se o své dospělé děti s tímto handicapem starají a fungují ve velmi náročném, často až beznadějném režimu.

POMOC MÁ MNOHO TVÁŘÍ, MŮŽE MÍT I TU VAŠI

Rozpočet na stavbu je 20 000 000 Kč. 8 milionů ještě chybí. Vaše podpora a výtěžek sbírky pomohou nový domov postavit a reálně zlepšit životy řady lidí. Děkujeme!

„Za tímto projektem stojím, protože je pro mě autismus srdeční téma, a to díky mému autistickému bráškovi Ráďovi. A taky proto, že vím, jaký je v Česku nedostatek pobytových center pro lidi s autismem. Těch je přitom v ČR okolo 200 000 a jejich počet stále roste. Přála bych si, aby bylo více takových skvělých projektů jako je tento pod Diakonií Praha a aby se dospělí s autismem a jinými typy postižení mohli cítit hezky, bezpečně a doma i ve chvíli, kdy už nebude v silách jejich rodičů se o ně postarat.

Děkuji.“

Kateřina Sokolová, patronka projektu

 

„Co bude s našimi dětmi, až tu jednou nebudeme? S touto myšlenkou den co den usíná a probouzí se každý rodič, který nemá to štěstí vypustit svá mláďata do světa a v klidu jednou odejít. Naše děti budou vždy potřebovat pomocnou ruku. Samostatně život nezvládnou. Pomozte nám prosím dát šanci lidem s handicapem žít v radosti v komunitě se svými kamarády, kde se lépe zapojí do života, až přijde ten čas bez náruče mámy a táty. Sami to nezvládneme. Děkujeme.“

Mahulena Bočanová, patronka projektu


Partneři sbírky 2

Mahulena Bočanová

Patronkou sbírky je herečka Mahulena Bočanová.

Kateřina Sokolová

Patronkou sbírky je Kateřina Sokolová.

Sbírku již podpořilo 16 dárců

1 500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Kristýna Dědičová před 3 lety

„Vic takovych lidi i projektu:-) hodne zdaru:-)“
300 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Moc fandím! Ať se to podaří. “
300 Kč — Barbora S. před 3 lety

778 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Protože víme, o čem to je 💝“
121 Kč — Olga před 3 lety

372 Kč — Anonymní dárce před 3 lety