Nové „uši“ pro Natálku

Liberec / Sbírku organizuje Anna Smetaníková

{}

Nové „uši“ pro Natálku

0 %

Vybráno 68 995 Kč z 68 432 Kč
Zbývá -1208 dnů
Sbírka byla ukončena 25. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Natálka je 14letá slečna, která navštěvuje základní školu pro sluchově postižené. Její životní cestu provází řada zdravotních komplikací. Narodila se předčasně a lékaři jí dávali 50% šanci na přežití. Holčička se s pomocí rodiny neuvěřitelně vypracovala a dnes je z ní školačka, která prospívá s chvalitebnými až výbornými známkami. Neobejde se bez naslouchátka, které by po 7 letech potřebovalo výměnu.

Natálka má momentálně jedny z nejzákladnějších sluchadel, která ji už nestačí. Vede to bohužel k prohloubení vady řeči. Během posledního roku se jí sluch poměrně razantně zhoršil a kvalitnější naslouchátka sluch podpoří daleko více.

Nová sluchadla Natálce usnadní komunikaci ve škole i v běžném životě. Pomohou jí zároveň na cestě k začlenění se a k přijetí hendikepu. Jejich cena je mimo finanční možnosti rodiny. Děkujeme za pomoc!

Natálčin příběh

Když se Natálka narodila vážila 980 g a měřila 36 cm. Byla opravdu malý drobeček. Její příchod na svět provázely bohužel komplikace, které zapříčinil předčasný porod. 3x ji praskly plíce a prodělala zástavu srdce. Její šance na přežití doktoři odhadovali na 50 % a první 3 měsíce života strávila odloučena od rodiny v inkubátoru, mohli jí pouze navštěvovat.

„Ve školkovém věku jsme u dcery začali pozorovat těžkou vadu. Nemluvila, nerozuměla nám, žila ve svém světě a byla kolektivem velmi odmítána. Diagnóza zněla vývojová dysfázie, tedy porucha vývoje řeči, a středně těžká mentální retardace,“ vzpomíná maminka.

V první třidě se přidaly další komplikace a Natálce byla zjištěna vada sluchu. Naučila se znakový jazyk, zvládá se ústně domluvit a je vedena i ke slovnímu porozumění a stále se nevzdává.

Byla to velká dřina. Do práce s Natálkou jsme vložili všechno úsilí. Vzdala jsem se zaměstnání a věnovala jsem se jejímu vývoji. A to rozhodnutí bylo správné,“ uzavírá příběh maminka.

Poděkování

28. 03. 2021

Tímto bych velmi ráda poděkovala všem, co přispěli v programu "Nové uši pro Natálku", Nadačnímu fondu pomoci Karla Janečka, Týmu dopravního inženýrství s.r.o., Novoplastu Liberec s.r.o., všem našim blízkým přátelům a známým a všem neznámým též s dobrým srdcem, kteří se taktéž na sbírce podíleli.  Děkuji nejen za Natálku, ale za celou naši rodinu. Díky Vám a Vašemu příspěvku se může Natálka mnohem lépe začlenit do společnosti a kvalita jejího života se díky novým naslouchátkům mnohonásobně zlepší. Jsme Vám všem moc vděční a nemůžeme se dočkat, až si Natálka nové uši nasadí.


Partneři sbírky 2

Karel Janeček a Nadační fond pomoci - NEFINANČNÍ

Patrony této sbírky jsou Karel Janeček a Nadační fond pomoci.

Tým dopravního inženýrství s.r.o. - Nefinanční

Partnerem sbírky je firma Tým dopravního inženýrství s.r.o., která do sbírky vložila 21 000 Kč.

Sbírku již podpořilo 75 dárců

„Hodně štěstí...“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Natálko přejeme Ti hodně zdraví“
5 000 Kč — Jirka a Marcela před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

21 000 Kč — Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o. před 3 lety

„Přeji Natálce hodně štěstí a dobrých lidí okolo“
3 000 Kč — Markéta před 3 lety

„Ať skvěle slouží “
1 000 Kč — Andy před 3 lety

„Ať slouží“
373 Kč — Libercka naplava před 3 lety

„Ač je to málo, tak aspoň něco. Hlavně je to pro toho, kdo to vážně potřebuje“
121 Kč — Matěj před 3 lety