Nové „uši“ pro Natálku

Liberec / Sbírku organizuje Anna Smetaníková

{}
0 %

Nové „uši“ pro Natálku

Vybráno 68 995 Kč z 68 432 Kč
Zbývá -793 dnů
101 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 25. března 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Natálka je 14letá slečna, která navštěvuje základní školu pro sluchově postižené. Její životní cestu provází řada zdravotních komplikací. Narodila se předčasně a lékaři jí dávali 50% šanci na přežití. Holčička se s pomocí rodiny neuvěřitelně vypracovala a dnes je z ní školačka, která prospívá s chvalitebnými až výbornými známkami. Neobejde se bez naslouchátka, které by po 7 letech potřebovalo výměnu.

Natálka má momentálně jedny z nejzákladnějších sluchadel, která ji už nestačí. Vede to bohužel k prohloubení vady řeči. Během posledního roku se jí sluch poměrně razantně zhoršil a kvalitnější naslouchátka sluch podpoří daleko více.

Nová sluchadla Natálce usnadní komunikaci ve škole i v běžném životě. Pomohou jí zároveň na cestě k začlenění se a k přijetí hendikepu. Jejich cena je mimo finanční možnosti rodiny. Děkujeme za pomoc!

Natálčin příběh

Když se Natálka narodila vážila 980 g a měřila 36 cm. Byla opravdu malý drobeček. Její příchod na svět provázely bohužel komplikace, které zapříčinil předčasný porod. 3x ji praskly plíce a prodělala zástavu srdce. Její šance na přežití doktoři odhadovali na 50 % a první 3 měsíce života strávila odloučena od rodiny v inkubátoru, mohli jí pouze navštěvovat.

„Ve školkovém věku jsme u dcery začali pozorovat těžkou vadu. Nemluvila, nerozuměla nám, žila ve svém světě a byla kolektivem velmi odmítána. Diagnóza zněla vývojová dysfázie, tedy porucha vývoje řeči, a středně těžká mentální retardace,“ vzpomíná maminka.

V první třidě se přidaly další komplikace a Natálce byla zjištěna vada sluchu. Naučila se znakový jazyk, zvládá se ústně domluvit a je vedena i ke slovnímu porozumění a stále se nevzdává.

Byla to velká dřina. Do práce s Natálkou jsme vložili všechno úsilí. Vzdala jsem se zaměstnání a věnovala jsem se jejímu vývoji. A to rozhodnutí bylo správné,“ uzavírá příběh maminka.

Poděkování

28. 03. 2021

Tímto bych velmi ráda poděkovala všem, co přispěli v programu "Nové uši pro Natálku", Nadačnímu fondu pomoci Karla Janečka, Týmu dopravního inženýrství s.r.o., Novoplastu Liberec s.r.o., všem našim blízkým přátelům a známým a všem neznámým též s dobrým srdcem, kteří se taktéž na sbírce podíleli.  Děkuji nejen za Natálku, ale za celou naši rodinu. Díky Vám a Vašemu příspěvku se může Natálka mnohem lépe začlenit do společnosti a kvalita jejího života se díky novým naslouchátkům mnohonásobně zlepší. Jsme Vám všem moc vděční a nemůžeme se dočkat, až si Natálka nové uši nasadí.


Partneři sbírky 2

Karel Janeček a Nadační fond pomoci - NEFINANČNÍ

Patrony této sbírky jsou Karel Janeček a Nadační fond pomoci.

Tým dopravního inženýrství s.r.o. - Nefinanční

Partnerem sbírky je firma Tým dopravního inženýrství s.r.o., která do sbírky vložila 21 000 Kč.

Sbírku již podpořilo 75 dárců

„Hodně štěstí...“
373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Natálko přejeme Ti hodně zdraví“
5 000 Kč — Jirka a Marcela před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

21 000 Kč — Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o. před 2 lety

„Přeji Natálce hodně štěstí a dobrých lidí okolo“
3 000 Kč — Markéta před 2 lety

„Ať skvěle slouží “
1 000 Kč — Andy před 2 lety

„Ať slouží“
373 Kč — Libercka naplava před 2 lety

„Ač je to málo, tak aspoň něco. Hlavně je to pro toho, kdo to vážně potřebuje“
121 Kč — Matěj před 2 lety