Nové auto pro Verunku

Jilemnice / Sbírku organizuje Roman Seidl zc.manzes@zedrs

{}
0 %

Nové auto pro Verunku

Vybráno 43 566 Kč z 550 000 Kč
Zbývá 60 dnů
8 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 18. března 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuju se Roman a jsem táta 3 dětí – Dominik (24 let), Zuzanka (13 let) a Verunka (9 let). Nejmladší dcera má od narození achondroplazii – poruchu růstu a s tím spojené další zdravotní problémy. Na péči a výchovu jsem už dva roky sám. Naše milovaná manželka a maminka bohužel zemřela.

První problémy se u ní začaly projevovat v době, kdy byla s Verunkou na rodičovské dovolené. Krevní destičky poklesly na hodnotu 0 a musela jí být odstraněna slezina. Její stav se stabilizoval a ona tak mohla nastoupit do nemocnice jako sanitářka.

Vážné zdravotní problémy se bohužel znovu ozvaly. Musela být hospitalizována a bojovala o život. Přišla o obě nohy – jednu ve stehně, druhou v bérci. Když už vše vypadalo nadějně a po roce se naučila chodit na protézách, přišla pro naši rodinu velká rána.

Po očkování proti chřipce zkolabovala, po pár dnech tělo bojovalo s velmi silnou chřipkou a následovala sepse celého organismu. Nyní jsou to dva roky, co nás milovaná manželka navždy opustila. Bylo ji 46 let.

Od té doby jsem s dětmi sám. Syn studuje a osamostatnil se. Verunka je neustále v rukou specialistů, naposledy podstoupila těžkou operaci obou nožiček. Každý čtvrtek chodíme na cvičení do dětského centra, cvičíme také doma a navštěvujeme lázně. Bez toho by skončila na vozíku a stav by se jí zhoršoval. Vozík používáme při větší únavě a dalších obtížích.

Péči o dceru by mi velmi usnadnilo spolehlivé větší auto, kam bych naložil i vozík. Na cestách jsme opravdu často, ať už se jedná o návštěvy lékařů a specialistů, nebo jízdu do školy a zpět. Naše staré auto už dosluhuje a příspěvek nám byl zamítnut. Mám něco našetřeno, ale na nové auto to nestačí.

Předem s úctou moc děkujeme. Pokud máte možnost, prosím, pomozte.


Sbírku již podpořilo 46 dárců

„Hodně sil“
500 Kč — Martina před 16 hodinami

„Hodně sil“
500 Kč — Martina před 16 hodinami

200 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Přeji hodně síly a Božího požehnání“
1 221 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 221 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Romane, Verunko a Zuzanko, přeju ať se vyberete co nejvíce a je pro vás auto alespoň částečným usnadněním potřebných přesunů. S láskou na Vás vzpomíná! V&A&M“
1 000 Kč — Veronika před 2 týdny

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

10 000 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

212 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

Další běžící sbírky

Pomozme nemocné rodině válečného veterána
34 %

Pomozme nemocné rodině válečného veterána

Invalidní vozík pro maminku Olgu
77 %

Invalidní vozík pro maminku Olgu

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou
98 %

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou