NEZÁVODÍM-POMÁHÁM

Celá republika / Sbírku organizuje Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM

0 %

NEZÁVODÍM-POMÁHÁM

Vybráno 6 689 Kč z 120 000 Kč
Zbývá -587 dnů
6 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Na začátku byl jeden (ne)obyčejný běh po horách, ve kterém Linda Tekeliová vybrala 140 000 Kč pro nemocné děti. A pak přišla otázka – můžu sportováním pomoct dalším lidem? Jako odpověď vznikl Nadační fond Nezávodím-Pomáhám, který je tu pro lidi v těžkých životních situacích – vážně nemocné a zdravotně postižené. Zároveň chce děti přivést zpět k pohybu, který jim vlivem pandemie tolik chybí. 

Svým příspěvkem podpoříte jeden rok fungování našeho fondu. Současně se budete podílet na pomoci pro lidi, kterým se do jejich životní cesty postavily překážky, s nimiž potřebují pomoci. 

„Člověk může vnímat svůj život jako závod. Na počátku je na startu a ví, že má před sebou dlouhou trať. Předpokládá, že jej na ní budou čekat nelehké překážky. Doufá, že je všechny zvládne překonat, doběhnout do cíle s rukama nad hlavou a s pocitem štěstí a radosti, protože svůj závod zvládnul, protože ‚to‘ dokázal.

Nadační fond Nezávodím-Pomáhám vznikl, aby podpořil lidi, kteří nemají na startu stejné podmínky jako ostatní, ale mají určitá omezení či hendikepy, v dosažení jejich osobních cílů a malých i velkých životních vítězství."

Nechceme se stát běžným nadačním fondem, přes který budou jen peníze protékat a putovat k potřebným. Chceme k finanční pomoci přidat i porozumění, empatii a hlavně dodávat lidem radost do života a silnou vůli zvládat nelehké životní překážky. Přejeme si stát se nejen fondem, který přinese peněžní pomoc, ale být i parťákem do nepohody. 

Věříme, že každý má právo na hezký život a víme, že ne každý měl to štěstí, aby mohl bez potíží sportovat nebo dělat, co ho baví.

Před založením fondu jsme osobně navštívili, mimo jiné, i lidi ze zdejší dárcovské platformy znesnáze21, abychom načerpali potřebné informace a rady, které nám pak velmi pomohly. A stejně jako lidé ze znesnáze21 měli víru v příběh o bratrech Montgolfierových a založili s nadějí tuto dárcovskou platformu, tak my nyní doufáme, že můžeme a máme co nabídnout nemocným dětem, lidem s postižením a také dětem ve školách.

Nesmírně všem za příspěvky děkujeme a vážíme si jich, protože si uvědomujeme, že současná doba není lehká pro nikoho. 

Více informací o našem fondu najdete na webu: Nezávodím-Pomáhám.


Sbírku již podpořilo 6 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Pro všechny co to potřebují... “
2 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Nejde nepodpořit ;)“
2 112 Kč — Aneta Nováková před 2 lety

150 Kč — Tomas Krajnik před 2 lety