Nemocná maminka Marie bojuje, bojujme s ní!

Praha / Sbírku organizuje Marie Rosolová

{}

Nemocná maminka Marie bojuje, bojujme s ní!

0 %

Vybráno 15 457 Kč z 100 000 Kč
Zbývá 67 dnů
Sbírka byla ukončena 19. září 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Marie, je mi 31 let a mám dvě děti ve věku 11 a 12 let. Do mých 21 let byl můj život plný přešlapů a tragických zvratů, toto období jsem ale překonala a od narození synů se snažím žít jinak. Dnes žiji se svými dvěma syny, přítelem a jeho synem. Žijeme v jedné domácnosti. Než jsem současného přítele potkala, žila jsem s dětmi sama, což nebylo vůbec lehké, ale zvládla jsem to, chodila jsem do práce a o vše se postarala.

V roce 2022 mi byla diagnostikována Crohnova choroba, která u mě následně spustila celou řadu nemocí, se kterými se snažím statečně poprat. Kromě silných bolestí kloubů a kostí u mě propuklo ještě chronické a velmi bolestivé kožní onemocnění hidradenitida. Bohužel, tím to neskončilo. V roce 2023 mi byl diagnostikován papilární karcinom štítné žlázy s metastázami. Podstoupila jsem operaci, kdy mi byla štítná žláza odstraněna a následovala léčba radiojódem.

V podstatě ze dne na den jsem musela přestat pracovat a život celé rodiny se obrátil vzhůru nohama.

Do dnešní doby užívám biologickou léčbu a celou řadu dalších léků. Partner se snaží vše obstarat, ale už je taky na pokraji sil.

Aktuálně jsem podstoupila druhou léčbu radiojódem ve FN Motol a jsem v nucené izolaci.

Nedokážu popsat úplně všechno, bylo by to příliš dlouhé. Ale jsme teď v náročné situaci, kdy jsme se jako rodina dostali do finanční tísně. Partner po celou dobu mé nemoci pracuje, ale v jednu chvíli musel zůstat doma a postarat se o děti, domácnost a i mě. Pobírám invalidní důchod 5 500 Kč, na jehož vyřízení jsem čekala rok, což bohužel nepokryje ani náklady na moji zdravotní péči.

Po celou dobu jsme se snažili být stateční a bojovat s tím, co mě/ nás postihlo, ale už nevidím cestu ven, a proto žádám touto formou o pomoc Vás.

Využila jsem samozřejmě všech možností, které náš sociální systém nabízí, ale bohužel ani to nestačí.


Jak sbírka pomůže?

Vaše podpora mé rodině pomůže nepřijít o sociální bydlení, protože nám vznikl dluh, který nejsme schopni z aktuálních příjmů splatit. Dále dar využiji na nezbytné zdravotní výdaje, protože některá specializovaná vyšetření si musím hradit sama a momentálně mám před sebou kompletní genetické vyšetření. Rovněž využijeme vaše dary i na další rodinné výdaje, které z jednoho příjmu nejsme schopni poplatit.

Díky vám budu moci být klidnější a soustředit se na rekonvalescenci, plně se vrátit do role maminky a partnerky, a pokud to jenom trochu půjde, tak i do práce.

Vím, že už můj život nebude nikdy takový jako před rokem 2022, ale myslím, že s Vaší pomocí bych mohla nabrat sílu do dalších bojů, které mě asi čekají.

Předem děkuji všem, kteří si tento náš příběh přečtou a zároveň pomohou. Vaše podpora je pro nás neocenitelná a dává nám naději na lepší dny.


Sbírku již podpořilo 25 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 7 hodinami

252 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

2 112 Kč — Gabriela před týdnem

777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny