Nemocná Lenka s nedoslýchavou dcerou potřebují pomoct

Ostrava / Sbírku organizuje Lenka Krainová

{}

Nemocná Lenka s nedoslýchavou dcerou potřebují pomoct

0 %

Vybráno 10 556 Kč z 12 480 Kč
Zbývá -781 dnů
Sbírka byla ukončena 25. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Lenka, je mi 44 let a trpím různými druhy onemocnění. Bydlím spolu s dcerou Sárou, které je 22 let a bohužel je z 85% nedoslýchavá. Jelikož se s námi život opravdu nikdy nemazlil, trpí navíc dcerka i psychickým onemocněním.

V říjnu roku 2018 jsem si vyslechla diagnózu: zhoubný nádor dělohy. V listopadu jsem podstoupila operaci a pomalinku se začínala s velkou pomocí dcerky zase dávat do kupy. Nicméně již po 14 dnech od oné operace jsem začala mít velké bolesti kyčlí, poté bolesti přecházely do prstů, zápěstí atd. Trvalo rok, než mi lékaři diagnostikovali psoriatickou artritidu a revmatoidní artritidu. Oboje je velmi bolestivé a zánětlivé onemocnění kloubů s otoky. Jako by toho nebylo dost, tak se přidala cukrovka a lupénka. Začaly mi velmi hubnout dolní končetiny, které začaly značně slábnout a při malinko větší námaze (delším chozením, anebo stáním) trpím velkými bolestmi a křečemi. Po vyšetření se potvrdila diagnóza – polyneuropatie. Nyní čekám na vyšetření rukou s podezřením na tutéž diagnózu. Denně polykám spousty tabletek včetně kortikoidů.

Jak nám sbírka pomůže?

Naše příjmy jsou velmi nízké a dohromady nestačí na uhrazení všech nákladů i s léky, a tak vás moc žádáme o pomoc s částkou 12 000 na nedoplatek dluhu bydlení, který musíme zaplatit do konce tohoto měsíce, abychom s dcerou, která je také nemocná mohly zůstat bydlet doma.

Má léčba bohužel zatím moc nezabírá, ale neztrácím naději. Pobírám invalidní důchod 1. stupně, a pracovat nemohu.

Dcerka je každoročně hospitalizovaná na psychiatrii. Bohužel si nemohla dostudovat ani střední školu, jelikož trpí silnými tetanickými záchvaty, které vypadají jako epileptické a zkolabuje kdekoliv. Je to velmi náročné pro nás obě a snažíme se stále bojovat, jak jen umíme. Dcera pobírá na svou nedoslýchavost také 1. stupeň invalidity.

Budeme vám moc vděčné, když nám pomůžete, abychom v našem stavu nemusely opouštět domov.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 26 dárců

122 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

3 982 Kč — Zdeněk Boureanu před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Víc na účtě teď nemám, ale až příjde výplata, tak ještě přispěju! Hodně štěstí!💜 “
40 Kč — Tereza před 2 lety

100 Kč — adam rosol před 2 lety