Nejen dřevo na zimu pro rodinu samoživitelky v nouzi

Chocerady / Sbírku organizuje Veronika Petrželková

{}

Nejen dřevo na zimu pro rodinu samoživitelky v nouzi

0 %

Vybráno 32 200 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -1297 dnů
Sbírka byla ukončena 08. listopadu 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem máma dvou synů, staršímu je 11 let, mladšímu tři roky. S jejich otcem jsem žila 16 let, ale po jeho propuštění z práce se náš vztah začal komplikovat. Místo chození do zaměstnání trávil raději času na gauči. I když nebyl mladšímu synovi ani rok, našla jsem si práci sama a bylo na mně, abych uživila děti a zaplatila nájem.

 

Problémy se nám vyhýbat nepřestaly. Skončil nájem prostor, kde jsem téměř dva a půl roku pracovala, čímž jsem o místo přišla. A do toho nám pronajímatel domu oznámil, že nemovitost prodává a my se musíme vystěhovat. Začali jsme shánět nové bydlení, ale ani tehdy partner nepomáhal. Začal ještě víc pít, byl sprostý, nadával a ponižoval…

 

Rozhodla jsem se odstěhovat sama s dětmi a naším dvouletým pejskem, kterého kluci milují. Nemohla jsem jim udělat, že bychom ho dali pryč. Hledání nového bydlení nám to zkomplikovalo, ale nakonec jsme získali pronájem celoročně obyvatelné chaty. Mohli jsme se stěhovat. Abych na všechno měla peníze, darovala jsem dokonce plodová vajíčka.

 

Platbu kauce za chatu přislíbil uhradit úřad práce, ale když jsem jela vyřídit potřebné dokumenty, přišla ledová sprcha. Chata je prý zkolaudovaná jako objekt k rekreaci, a proto mi úřad nemůže mimořádnou okamžitou pomoc poskytnout a nemohu žádat ani o příspěvek na bydlení.

 

Majitel souhlasil s odkladem zaplacení kauce do nového roku. Smlouvu už jsem měla podepsanou, první nájem uhrazený a stejně jsme neměli kam jinam jít, v chatě jsme tak zůstali. Rodičovskou podporu budu pobírat do prosince, od ledna budu moci nastoupit do práce, pokud se mi tedy podaří umístit mladšího syna, kterému byla diagnostikována vývojová dysfázie, do školky. Starší syn má pak ADHD, poruchu učení a soustředění.

 

Otec posílá na každé dítě 2000 Kč měsíčně, ale tyto peníze nám stačí tak tak na zaplacení energií. Kvůli úředním průtahům se spisem zatím nemohu pobírat ani příspěvky na živobytí a příspěvek v hmotné nouzi.

 

Nezbývají nám téměř žádné peníze na jídlo, natož na další nezbytné výdaje. Začínám se bát, že nebudu mít dost peněz, abych nakoupila dřevo na zimu a vůbec netuším, za co pořídím v září staršímu synovi výbavu do školy.

 

Pokud nám můžete přispět, prosím vás o pomoc. Za peníze uhradím kauci na bydlení, zaplatím dřevo na zimu a pořídím synovi nové brýle a školní pomůcky.

 

Mnohokrát Vám všem děkuji za podporu.

 

Veronika

 

Sbírku již podpořilo 56 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

800 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety