Nasazují životy pro záchranu druhých: pomozme jim pomáhat

Praha / Sbírku organizuje Marek Wiesner

{}
0 %

Nasazují životy pro záchranu druhých: pomozme jim pomáhat

Vybráno 0 Kč z 240 000 Kč
Zbývá -303 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 28. července 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsme dva blázni, Denisa a Marek, co se na začátku války rozhodli jet osobákem na hranice a dnes spolu se skupinou samoorganizovaných dobrovolníků vypravujeme konvoje autobusů a transitů do celé Ukrajiny. A tak ve svém volném čase vystavujeme nebezpečí, ale za tu pomoc druhým to stojí.

Odvážíme humanitární pomoc do válkou či masivním přílivem uprchlíků zasažených měst a cestou zpět evakuujeme stovky nevinných obětí války. 

Situace ohledně uprchlické krize začíná být již kritická. Městům, která jsou zasažena přílivem uprchlíků již začínají docházet zásoby. Máme několik oficiálních žádostí z ukrajinských měst, které jsou na tyto dodávky pomoci odkázané.

Ve Lvově již mají dostatek, ale ostatní, jak západní, tak východní ukrajinská města se potýkají s nedostatkem základním potravin, lůžkovin a samozřejmě zdravotnického materiálu. Dříve se dalo vysílat pomoc vlakem ze Lvova, naši dobrovolníci takhle dopravovali naší humanitární pomoc do Kyjeva, Černivu, Charkova a dalších... dnes se bohužel tato možnost stala natolik komplikovanou, že je nejen finančně náročnější, ale někdy i nemožná. Porto se snažíme zaměřit i na další kritické lokality.

K dovážení humanitární pomoci využíváme velkokapacitní auta, která se dostanou tam, kde se s jiným prostředkem z bezpečnostních hledisek dostat nejde. Bohužel poslední dobou narážíme na problém, že ne vždy máme tyto auta, která si musíme zapůjčovat, k dispozici.

Již několikrát se nám stalo, že jsme z těchto důvodů museli celou akci přesunou, a to stojí čas, lidský kapitál a samozřejmě ve výsledku i peníze, které jsou velmi potřeba.

Nemluvě o nejednoduché evakuaci lidí z bunkrů na východní Ukrajině, kde kolikrát rozhodují hodiny a nemůže se proto stávat, že přijedeme o pár dní později. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že by bylo nejlepší si pořídit auta vlastní, a tím velmi zjednodušit, a hlavně zefektivnit celou operaci.

Samozřejmě jakmile by již auta neměla své využití v pomoci ukrajinským uprchlíkům, poslali bychom je zase dál, ať mohou pomáhat, kde bude zase potřeba :)

Moc děkujeme, že pomáháte s námi.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

„Převod do sbírky Sanitka pro záchranáře a dobrovolníky na Ukrajině“
-752 Kč — znesnáze21 před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem