Nájemné pro samoživitelku Danu a 2 děti

Tršice / Sbírku organizuje Dana Bilá

{}

Nájemné pro samoživitelku Danu a 2 děti

0 %

Vybráno 22 943 Kč z 34 000 Kč
Zbývá -887 dnů
Sbírka byla ukončena 05. února 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka samoživitelka 2 dětí – 3letého Mattea a roční Mii. Pocházím z Olomouce a už 3 roky se snažím stavět se na vlastní nohy, protože soužití s otcem Mattea bylo velmi komplikované.

Mým cílem je zajistit dětem stabilní domov. Výtěžek sbírky půjde na první dva nájmy.

Protože je to cesta velmi pozvolná a trnitá, jsem moc vděčná za 3letou spolupráci s Charitou Olomouc.

Po odchodu od partnera jsme nejprve bydleli u maminky, poté jsme se přesunuli do Azylového domu Sokolská, kde jsem cca 3 měsíce chodila uklízet do nemocnice a později jsem pracovala jako telefonní operátorka. Vždy alespoň 3 hodiny denně, abych vydělala nějaké další peníze, protože babička byla tak hodná, že hlídala vnuka.

Pak se uvolnil charitní byt k pronájmu a konečně jsem tak alespoň na chvíli našla synovi domov, kde se cítil úžasně. Syn Matteo později prodělal operaci uší, měl záněty a dávali mu trubičky do uší. Matteo je hyperaktivní, nemluví úplně jak by měl, je pomalejší ve vývoji. Zatím nemáme stále určenou diagnózu, ale máme před vyšetřeními, kde by měli zjistit o co jde a jak s tím pracovat.

Později se mi narodila dcera Mia, která se naštěstí vyvíjí velmi dobře. Trápí nás ale, že současné bydlení máme pouze do března a s mými příjmy, bych nikdy nenašetřila na kauci a první nájmy.

Na kauci naštěstí získáme 25 000 Kč z nadace Women for Women, za což jsem moc vděčná, ale do začátku potřebujeme pomoc i s nájemným. Jinak by nám první měsíce nezbylo na základní potřeby, jako jídlo, léky, plenky atd. Plenky navíc používá jak dcera, tak i syn, proto hledám pomoc touto cestou. Budu vám moc vděčná za jakoukoli vaši podporu této sbírky, která mi pomůže zajistit dětem stabilní bydlení, kterému budeme konečně moci říkat domov.

Děkuji.

Sbírka je podpořena doporučením sociálního pracovníka.

Sbírku již podpořilo 27 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držíme vám palce. Určitě to společně zvládnete! :-)“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Přeju ať se vše povede! “
5 000 Kč — Kateřina Koběrská před 2 lety

„Držím palce“
777 Kč — Iva před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety