Naděje pro Žanetku postavit se na nožky. Podpořme ji!

Brno / Sbírku organizuje Žaneta Sedláčková

Naděje pro Žanetku postavit se na nožky. Podpořme ji!

0 %

Vybráno 0 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -360 dnů
Sbírka byla ukončena 03. června 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Naše milovaná Žanetka se narodila jako každé krásné miminko. Neplakala, se vším byla spokojená, dobře prospívala. Zhruba v 6 měsících však přestala navazovat oční kontakt a zpomalil se její vývoj. Začali jsme pravidelně rehabilitovat a cvičit.

Po sérii vyšetření byla Žanetce stanovena těžká mentální retardace s diagnózou hipomelanosis: porucha nervové soustavy a kůže.

Žádný rodič si nechce přiznat, že má postižené dítě. Málokdo si umí představit, jaké to je slyšet taková slova a smířit se s nimi, s tím, že vaše dítě není a nikdy nebude normální. Tehdy jsem se psychicky zhroutila. Vím však, že musíme fungovat dál a nepodléhat. Máme ještě dva zdravé kluky, kteří nás také potřebují, a hlavně naše malinká holčička.

Časem jsme si zvykli i na nepochopení cizích lidí třeba v tramvaji nebo v obchodě... Je to velmi těžké a náročné a víme, že se musíme smířit s tím, jak se situace má, ale zároveň nic nevzdáváme. Jsem moc ráda, že máme krásnou dcerku, která nám dodává sílu a radost do života.

Dnes je Žanetce pět let, stále nechodí, nemluví, nenají se sama a má celodenně pleny. Vyžaduje péči 24/7.

Jak sbírka pomůže?

Stále věříme, že se to podaří a Žanetka se postaví na nožičky. Chtěli bychom s ní absolvovat rehabilitační pobyt ve slovenské Adeli v Piešťanech. Se zařízením jsme již v kontaktu.

Problémem jsou však finance: měsíční intenzivní rehabilitační pobyt vyjde na více než 200 tis. Kč.

Jsme přesvědčeni, že rehabilitace pomůžou a Žanetka se postaví bez opory. Je to sice velmi finančně náročné a naše finanční situace nám to neumožňuje, ale věříme, že to stojí za to!

Proto bychom vás chtěli poprosit jakoukoliv finanční pomoc.

Mamka Žaneta

Pomozte splňit přání Žanetce

22. 05. 2023

Jmenuji se Žanetka a je mi 6 let. Mám 4. stupeň těžké mentální retardace a jsem odkázána na pomoc rodičů 24/7. Nemluvím, nechodím, mám celodenně pleny a neumím jíst sama. Ráda bych se jednou postavila na nožky a prošla se jako ostatní děti, ale bez vaší pomoci to nedokážu, potřebuji pomoc, mí rodiče si již dále nemohou dovolit hradit mi rehabilitace, které pojišťovna neproplácí. Prosím, pomozte jakoukoliv částkou. Pomůže každá koruna. Moc děkuji za všechno

Sbírku již podpořilo 3 dárců

„Převod do sbírky Pomozte nám dostat Márinku z Kolumbie do České republiky“
-877 Kč — znesnáze21 před rokem

„Držíme Vám palcem ♡“
777 Kč — Markéta, Baruška a Sarinka před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem