Naděje pro Robina s autismem a jeho maminku samoživitelku

Praha / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Naděje pro Robina s autismem a jeho maminku samoživitelku

0 %

Vybráno 1 111 Kč z 17 000 Kč
Zbývá -574 dnů
Sbírka byla ukončena 18. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka samoživitelka se synem Robinem, se kterým se potýkáme s jeho autismem a střední mentální retardací.

Bojujeme každý den a je to velmi náročné. Spolupracujeme s NAUTIS a snažili jsme se syna začlenit do dětského kolektivu ve školce a připravit na školní docházku. Od září Robin dochází do 1. třídy speciální školy. Trpí smíšenou vývojovou poruchou řeči a jazyka, takže si představte, že by se vám pletl jazyk a nemohli byste se vyjádřit, a když náhodou ano, tak by to znělo jinak než od ostatních dětí a do toho byste byli neustále unavení.

Naději nám, ale dávají terapie, které jsme začali nově navštěvovat v AUT centru na Praze 5. Tyto terapie mu velmi pomáhají, ale bohužel je musím hradit sama, což je pro mě jako pro samoživitelku bez práce nemyslitelné.

Proto vás prosím o pomoc. Dejme mému synovi naději!

Jeden dopolední blok těchto individuálních terapií stojí 1 600 Kč a Adámek potřebuje 10 bloků celkem.

Právě kvůli péči o syna se mi zatím nepodařilo najít vhodné zaměstnání, které by šlo s péčí skloubit, a tak je pro mě tato částka naprosto astronomická.

Jak tato individuální terapie pomůže?

Terapie využívá strategie zkušenosti zprostředkovaného učení, které dítěti pomáhá ustanovit, obnovit nebo napravit kognitivní funkce. Což Robinkovi v budoucnu pomůže lépe se učit a celkově se rozvíjet.

Syn tak díky profesionálnímu přístupu dostane šanci začít používat kognitivní funkce a pochopit mnohem více látky, než kdybych se mu věnovala pouze já.

Budu vám nesmírně vděčná za každý příspěvek. Ne na darmo se říká, že vzdělávání je v životě to nejdůležitější. Příspěvkem do sbírky mi pomůžete poskytnout mému synovi to, co je momentálně tak zásadní pro jeho rozvoj a co mu pomůže nastoupit do školy a začlenit se do kolektivu tam.

Děkuji.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

11 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety