Naděje pro nemocnou maminku Karolínu

Plzeň / Sbírku organizuje Karolína Zíková

{}
0 %

Naděje pro nemocnou maminku Karolínu

Vybráno 19 266 Kč z 20 000 Kč
Zbývá 19 dnů
96 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. června 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Karolína. Jsem maminka 5 dětí a dnes mám v péči 1 nezletilou dceru. Vystudovala jsem střední stavební průmyslovku. Jsem věřící a skromný člověk, který se neustále snaží pomoci si vlastními silami zvládnout všechny nároky života, bohužel ne vždy je to ale reálně možné, tím, že jsem na péči o děti zůstala sama. Otec dětí se ztratil a zbyly po něm jen dluhy na výživném, které nejsou vymahatelné. Není ani možné získat náhradní výživné od úřadu práce. Již jednou jste mi na této platformě velmi pomohli a jsem vám za to velmi vděčná.

Během předešlých pár měsíců jsem prošla velkou proměnou, kdy jsem nejprve hledala práci na plný úvazek, až jsem se dopracovala k tomu, že je nejvyšší čas se léčit.

Při hledání zaměstnání jsem musela vyslechnout deset odmítnutí, abych si uvědomila, že tudy cesta nevede.

Nabídku navštěvovat terapeutický stacionář na psychiatrii ve fakultní nemocnici, jsem nejprve přijala skepticky bez nadšení. Bála jsem se, jak uživím děti, co s námi bude, když přiznám, že docházím na celodenní psychoterapeutický program . Během tříměsíčního programu jsem pak již zcela s pokorou přijala myšlenku, že je čas na léčení a odpočinek.

Neobešlo se to bez bolestných změn, kdy se např. od nás odstěhovala jedna z mých dcer, která bude v pěstounské péči u syna.

Léčebný program ještě není u konce.

Novou sbírku zakládám proto, že hospitalizace nedovoluje vyřizování sociálních dávek.

Každý, kdo někdy žádal o dávky hmotné nouze ví, že je třeba opravdu hodně příloh a hodně běhání. Nemohu tímto nikoho pověřit, a tak dávky stojí. Pobíráme teď pouze příspěvek na bydlení a přídavek na dítě.

Jak sbírka pomůže?

Účelem sbírky je tedy zajistit mě a mou dceru Štěpánku v základních potřebách na dobu, kdy je třeba ještě podstupovat celodenní léčbu ve stacionáři. Jde o zajištění stravy a přispění na nájem. Bohužel, i na mou dceru má dění kolem ní dopad, kdy i ona potřebuje psychiatrické léčení a terapii. Řešíme sebepoškozování a panickou ataku.

Výtěžek sbírky mi pomůže dokončit psychoterapeutickou léčbu v denním stacionáři, abych si mohla požádat o ID – pro účely ID se léčba ve stacionáři posuzuje, jako hospitalizace a značně to podpoří přiznání důchodu.

Prosím, pomozte mi se opět postavit na nohy a být zase schopná zajistit zázemí pro mé děti.

Děkuji.

Poděkování

27. 05. 2023

Chci poděkovat za všechny dary. Už jsem pobyt v nemocnici ukončila a snažím se rozmotat úřední klubíčko. Zdá se to často nemožné, ale nakonec se podaří. Jsem ale pomalá a velmi vyčerpaná. Pro časté dotazy uvádím, že dávky pro nejchudší- příspěvek na živobytí, mi stojí kvůli opatrovnickému soudu kvůli zrušení stavebního spoření a vyřízení invalidního důchodu, obojí to jsou podmínky nové, dříve jsem se s takovým jednáním úřadů nesetkala. Stále se uklidňuji, moc ráda bych šla do práce a tohle všechno tím uzavřela, ale nemůžu, zatím ne, opravdu mi není dobře. Velká nespavost, výpadky paměti a únava zůstávají.

Z vybraných peněz byly zatím odeslány 4000 korun na květnový nájem. Já s penězi nedisponuji, o tom, jak budou využity, rozhoduje sociální pracovnice.

Je to všechno velká zkouška pokory a trpělivosti.

Sbírku již podpořilo 28 dárců

„Všechno dobře dopadne, uvidíte 🙂.“
2 112 Kč — Kořének Honza před 4 hodinami

1 000 Kč — Anonymní dárce před 10 hodinami

300 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Přeji Vám hodně síly a dobrých lidí kolem sebe.“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Bojujte.“
777 Kč — Jaroslava před 3 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

222 Kč — Anonymní dárce před týdnem

2 000 Kč — Římskokatolická farnost-arciděkanství Ústí nad Labem před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem