Naděje pro nemocnou maminku Karolínu

Plzeň / Sbírku organizuje Karolína Zíková

{}

Naděje pro nemocnou maminku Karolínu

0 %

Vybráno 40 263 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -335 dnů
Sbírka byla ukončena 17. července 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Karolína. Jsem maminka 5 dětí a dnes mám v péči 1 nezletilou dceru. Vystudovala jsem střední stavební průmyslovku. Jsem věřící a skromný člověk, který se neustále snaží pomoci si vlastními silami zvládnout všechny nároky života, bohužel ne vždy je to ale reálně možné, tím, že jsem na péči o děti zůstala sama. Otec dětí se ztratil a zbyly po něm jen dluhy na výživném, které nejsou vymahatelné. Není ani možné získat náhradní výživné od úřadu práce. Již jednou jste mi na této platformě velmi pomohli a jsem vám za to velmi vděčná.

Během předešlých pár měsíců jsem prošla velkou proměnou, kdy jsem nejprve hledala práci na plný úvazek, až jsem se dopracovala k tomu, že je nejvyšší čas se léčit.

Při hledání zaměstnání jsem musela vyslechnout deset odmítnutí, abych si uvědomila, že tudy cesta nevede.

Nabídku navštěvovat terapeutický stacionář na psychiatrii ve fakultní nemocnici, jsem nejprve přijala skepticky bez nadšení. Bála jsem se, jak uživím děti, co s námi bude, když přiznám, že docházím na celodenní psychoterapeutický program . Během tříměsíčního programu jsem pak již zcela s pokorou přijala myšlenku, že je čas na léčení a odpočinek.

Neobešlo se to bez bolestných změn, kdy se např. od nás odstěhovala jedna z mých dcer, která bude v pěstounské péči u syna.

Léčebný program ještě není u konce.

Novou sbírku zakládám proto, že hospitalizace nedovoluje vyřizování sociálních dávek.

Každý, kdo někdy žádal o dávky hmotné nouze ví, že je třeba opravdu hodně příloh a hodně běhání. Nemohu tímto nikoho pověřit, a tak dávky stojí. Pobíráme teď pouze příspěvek na bydlení a přídavek na dítě.

Jak sbírka pomůže?

Účelem sbírky je tedy zajistit mě a mou dceru Štěpánku v základních potřebách na dobu, kdy je třeba ještě podstupovat celodenní léčbu ve stacionáři. Jde o zajištění stravy a přispění na nájem. Bohužel, i na mou dceru má dění kolem ní dopad, kdy i ona potřebuje psychiatrické léčení a terapii. Řešíme sebepoškozování a panickou ataku.

Výtěžek sbírky mi pomůže dokončit psychoterapeutickou léčbu v denním stacionáři, abych si mohla požádat o ID – pro účely ID se léčba ve stacionáři posuzuje jako hospitalizace a značně to podpoří přiznání důchodu.

Prosím, pomozte mi se opět postavit na nohy a být zase schopná zajistit zázemí pro mé děti.

Děkuji.

Rozloučení

07. 07. 2023

Chci se s vámi již teď rozloučit, protože je možné, že někdo daruje pět tisíc a sbírka bude ukončena. Děkuji všem dárcům, ať byl váš dar malý, nebo velký, byl stejně důležitý. O účelu darů jsem již psala v minulých zprávách. Mrzí mě jen to, že se neloučím jako nezávislý člověk, prakticky nevím, z čeho budeme v srpnu živi. Ale co vím jistě, že bůh s každou zkouškou přivede i pomocníka. Někdy je změna hodně nepříjemná a já už tak potřebuji klid a mír, takže strach tu je, ne ze ztráty hmoty, ale z toho, že už to zdravotně nevydržím. Takže chci přát sobě i ostatním, co řeší stejné problémy s nefunkčním systémem, který se o ně nepostará, aby v tom procesu spatřovali i něco transformačního, co je posiluje a učí nové věci.

Vysvětlení

05. 07. 2023

Chci nejprve poděkovat za to, že se mi ozýváte a něco mi nabízíte. Nevím, zda je vhodné to dovysvětlit sem do novinek, jedná se o neustálá nedorozumění. Ale nemám jinou možnost, protože průvodní informace na webu nadace píše sociální pracovnice a nemohu je měnit.

Nedorozumění vznikají hlavně proto, že lidé nemají čas všechno číst a nechtějí si se mnou psát přes mail. Většinou, když se pro pomoc rozhodnou, tak rychle něco vystřelí na základě své představy, dají mi chviličku pozornosti a zas se ubírají svou cestou.

A tak ještě upřesňuji, na stacionáři jsem nebyla vzdělávacím kurzu, ale byla jsem tam hospitalizovaná na psychiatrii s tím, že jsem odpoledne chodila domů. Byl to velmi náročný tříměsíční terapeutický program, často jsem pak doma nic neudělala a jen jsem ležela. Moje diagnoza je postraumatický syndrom, což může obnášet deprese, úzkosti, poruchy spánku, chronický únavový syndrom. Tedy na tom dně není zdravá žena, která se z toho rychle dostane. Je pro mě velmi těžké svůj příběh stále opakovat, neboť jsem ho na stacionáři rozebrala do podrobností.

Ale věřím, že se skutečně mohu uzdravit pomalu s přiměřenou jednoduchou prací a šetřícím režimem a s nějakou oporou, kdy se pravděpodobně pomoc od neziskovky Ledovec navýší a bude mi pomáhat tým- lékař, terapeut a sociální pracovnice. Cílem je aspoň částečná práceschopnost a pravidelný příjem.

Jdeme do finále

04. 07. 2023

Do cílové částky zbývá 7200 korun a tak vás o ně velmi prosím. Zbývá už jen 16 dnů. Peníze od posledního proplacení budou nyní využity na nájem 7500 a doplatek domovnímu servisu- voda a ostatní služby 4000. A potřebuji nutně ještě opravdu těch 8500- neziskovka si nechá nějaká procenta, na jídlo na rozhraní července a srpna, kdy už nám tato podpora úplně končí a zatím marně pátrám, co bude dál. Uprímně bych spíš potřebovala jet do lázní, než-li jít do práce. Mám ale podporu neziskovky Ledovec Plzeň, paní Alice Singer, kterou uvádím v mailech, souhlasí, aby jste ji oslovili, pokud budete chtít znám, jak příběh pokračuje.

Já bych si přála tak, že bude pokračovat floristickým atelierem a vydáním mých dvou knih, ale to je ještě daleko, jen mě to drží nad vodou a dokážu se pro to nadchnout. Malé krůčky, já vím. Zatím sotva zvládnu domácí práce.

Zveřejním zde svůj mail pro případ, kdy byste mi chtěli pomoci jinou formou. Například nabídkou práce na pc z domova. zpetkpramenum@gmail.com

Sbírku již podpořilo 57 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať jsou další léta spokojenější :-)“
2 700 Kč — Jiří před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

111 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím Vám palce, ať vše dobře dopadne!“
252 Kč — Lenka - Originální vyšívání.cz před rokem

252 Kč — Michael Bij před rokem