Miminka do dlaně potřebují bodýčka a chobotničky

Česká republika / Sbírku organizuje Nedoklubko z.s.

Miminka do dlaně potřebují bodýčka a chobotničky

0 %

Vybráno 96 314 Kč z 68 540 Kč
Zbývá -807 dnů
Sbírka byla ukončena 30. dubna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Každý rok se v České Republice narodí více než 8000 miminek předčasně. Tyto malé uzlíčky lásky, které se často vejdou do dlaně, potřebují velkou péči a jejich maminky a tatínkové podporu vše zvládnout. Inkubátor, hadičky, zdravotnické přístroje a nemocniční personál jsou prostředím pro miminko, kde tráví dlouhé týdny a měsíce svého začátku života. V Nedoklubku víme, jak jsou první dny a týdny po předčasném porodu těžké! Prošly jsme tím také.


Pro rodiče jsou tyto dny psychicky náročné. Především maminky trpí pocity beznaděje, selhání, bezmoci či strachu radovat se z narození miminka. Nedoklubko je tady pro všechny z nich a již 20 let svou činností podporuje rodiny předčasně narozených dětí.

Jedním z prvních oblečků v životě nedonošeného miminka jsou zavinovací bodýčka, která vyrábí zdarma naše tvořilky. Miminka dostávají do inkubátoru chobotničku, díky níž jsou stabilizovanější a taháním za chapadýlka si tolik nevytahují kanylky,hadičky a sondičky, které miminko musí mít.

Podle unikátního střihu zpracovaného pro Nedoklubko, lze ušít 7 miniaturních zavinovacích bodýček z jednoho metru látky. Za cca 300 Kč tak získáme tyto krásné první outfity pro 7 miminek. Z klubíčka bavlněné příze se vyrobí 2 chobotničky za 42 Kč. A to je skvělé🙏.

 Díky našim dobrovolnicím tvořilkám, které tvoří zcela zdarma, podporujeme projektem Mámy pro mámy rodiny přímo v perinatologických centrech. Prostřednictvím sestřiček se k mamince po porodu dostane LÉČIVÝ BALÍČEK a CHOBOTNIČKA pro miminko. Léčivý balíček kromě informačních materiálů, časopisu Nejste v to sami, omalovánek s drobnostmi pro starší sourozence obsahuje také Purpurové háčkované srdíčko pro maminky, bodýčko nebo čepičku pro miminko a soubor základních informací pro táty.

 Maminky i babičky předčasně narozených dětí a další přátelé Nedoklubka tvoří zdarma a posílají tak dál lásku a podporu, která se jim samotným také dostala. Dávají hodiny svého času a také nemalé částky do materiálů. Naše Facebooková komunita Nedoklubko – Pomáháme tvořením čítá přes 8tis. členů.

Cca 365 000 Kč ročně potřebujeme na materiál na bodýčka, cca 152 000 jen na chobotničky. Pak jsou tu ještě čepičky a purpurová srdíčka. Celkem jsou to ročně statisíce od tvořilek, které věnují svůj čas, energii i nemalé částky.

Často se nás dárci ptají na možnost přispět finančně na materiál, protože šít nebo háčkovat neumí. Jsme vděčné, že nyní můžeme prostřednictvím výzvy tyto finance na materiál získat.

Peníze ze sbírky použijeme na nákup materiálu za výhodnější, velkoobchodní ceny od našich partnerů VlnaHep a Novatex Otrokovice. Nabízí nám nadstandartní slevy a jejich spolupráce si velmi vážíme. Díky jejich slevám nakoupíme za vybrané peníze ještě mnohem více.

Děkujeme každému, kdo nám příspěvkem pomůže i nadále pomáhat rodinám a nedonošeným miminkám. Děkujeme!

www.nedoklubko.cz/tvoreni

Poděkování

29. 11. 2022

Krásný den, milí dárci.

Nedoklubko podporuje rodiny předčasně narozených dětí a oddělení, kde o tato miminka pečují. Velkou částí naší činnosti je předávání speciálně koncipovaných dárků. Takových, které působí mimo jiné i terapeuticky. Mají velký význam pro psychickou i fyzickou pohodu a stabilitu.

Tyto krásné výrobky pochází z dílny (mnohdy spíše z obýváků 😊) stovek dobrovolnic, které nezištně a s láskou háčkují a šijí dle našich autorských návodů, bezpečné a tolik potřebné výrobky. 

Díky úžasné částce, která se vybrala od vás, dárců znesnáze21, jsme těmto dobrovolnicím mohli pořídit a věnovat materiál. 

Konkrétně 100% bavlněnou přízi na háčkování chobotniček do inkubátoru, díky kterým eliminujeme riziko vytahování kanyl a hadiček. Miminko totiž tahá právě za chapadýlka chobotničky, místo těchto hadiček. 

Druhým materiálem pro naše "tvořilky" je mušelín, který po ušití slouží jako Šátek pro miminka do dlaně. Tento šátek nosí maminka v podprsence, aby nasál vůni mateřského mléka, jehož vůni miminko bezpečně pozná a cítí se v inkubátoru v bezpečí. 

Za každý finanční příspěvek srdečně děkujeme. Díky vám, lidem se srdcem na dlani,  můžeme pomáhat a plnit naše poslání a vizi dál…

Radka Divoká, koordinátorka projektu tvoření Nedoklubko - Mámy pro mámy

Sbírku již podpořilo 170 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Martina S. před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Markéta Lenikova před 2 lety

„🍀“
555 Kč — Maruška před 2 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Zuzana Šimonová před 2 lety

„Jen ať dál chobotničky pomáhají. Náš malej jí měl v inkubátoru také. “
1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety