Michal se stal obětí nehody, pomozte mu k nové protéze

Holýšov / Sbírku organizuje Michal Bešta

{}

Michal se stal obětí nehody, pomozte mu k nové protéze

0 %

Vybráno 477 600 Kč z 1 500 000 Kč
Zbývá -987 dnů
Sbírka byla ukončena 03. října 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Michal Bešta a před měsícem se mi v okamžiku změnil celý život. Jel jsem v noci domů na motorce a střetl jsem se s neosvětleným vozidlem. Po náročné operaci mi byla amputována levá noha nad kolenem.

V nemocnici jsem se probudil z narkózy a když jsem se snažil pohnout prsty, bylo mi vše jasné. Noha je pryč. Obě ruce zlámané, na pravé otevřená zlomenina, která vyžadovala další operace. Do toho silné fantomové bolesti, které mě stále trápí.

Jako velice aktivnímu člověku, který 25 let cvičil a v poslední době i trénoval ostatní, se mi zhroutil celý svět. Ale rozhodl jsem se bojovat.

Nyní mě čeká náročná mnohaměsíční rehabilitace a na jejím konci bych rád získal kvalitní protézu, abych mohl ve své sportovní dráze pokračovat. Bohužel tato protéza je velmi nákladná a pojišťovna na ni nepřispívá.

Jedná se o protézu Génium X3 od společnosti Otto Bock. Celkový rozpočet na protézu je 1 817 000 Kč, případný rozdíl doplatím ze svých zdrojů. Předem moc děkuji všem, kteří mně pomohou vrátit se zpět do života, který jsem žil před nehodou, a doufám, že budu zpět aktivní pro svoji rodinu a blízké.

Díky za Vaši podporu!

18. 10. 2021

Vážení dárci,

Sbírka byla již ukončena, bohužel se nepodařilo získat dostatečné množství prostředků pro pořízení bionické protézy Genium X3, kterou jsem si přál koupit. Nedá se nic dělat, život jde dál. Chtěl jsem Vám všem poděkovat za příspěvek a hlavně psychickou podporu, kterou jsem dostal. Moc si toho vážím a je to pro mě velice důležité. V těchto týdnech procházím těžkým obdobím, medikamenty, které jsem po měsíce užíval, se snažíme snižovat a dohání mi krutá realita. Ale i díky Vám cítím, že na to nejsem úplně sám. Snažím se smířit s tím, že mě bude muset stačit protéza, která je z větší části hrazena zdravotní pojišťovnou. Bude o mnoho pomalejší, ale umožní mi alespoň chodit.

Finanční prostředky získané díky Vaší podpoře bych rád využil na bezbariérovou úpravu podlah v bytě a částí bych si chtěl přispět na nákup vozidla s úpravou řazení. Absence automobilu mě nyní trápí nejvíce, přesuny po městě jsou pro nás jednonohé složitější, jakýkoliv obtížnější terén je spojen s riziky. 

Ještě jednou děkuji všem, kteří při mě stáli a podpořili mě jakoukoliv formou. Velice děkuji i nadačnímu fondu Z nesnáze 21, který mi umožnil sbírku uskutečnit. Je skvělé, že někdo přináší nám všem, které osud jakkoliv poznamenal nějakou naději...

Zdraví a štěstí Vám všem. Michal

Zpět po dlouhé době

02. 08. 2021

Vážení dárci,

rád bych se Vám omluvil, že jsem se odmlčel na tak dlouhou dobu, ale měl jsem mnoho práce sám se sebou.

Snažil jsem se co nejvíce vrátit zpět do normálního života, bohužel to tempo, je úplně jiné..

Před měsícem jsem se vrátil z rehabilitace, kterou jsem absolvoval ve Vojenském Rehabilitačním Centru na Slapech. strávil jsem tam 5 týdnů a intensivně jsem se učil chodit, pracovat s rovnováhou, překonávat překážky v terénu. Rehabilitovali jsme polámaná zápěstí, každý den jsem pracoval mnoho hodin. Tamní zdravotníci byli skvělí, moc mě pomáhali, byli chápaví a trpěliví. Nyní již chodím bez oporných holý, pravé zápěstí se nám bohužel rozhýbat nepodařilo, patrně tam překážejí vnitřní fixace, toto se bude řešit v následujících týdnech.

Ušel jsem velký kus cesty, ale mnoho je ještě přede mnou. Už si uvědomuji, že nic nebude stejné a snažím se srovnat s novou realitou. Každý den musím překonávat nové výzvy, věci které pro mne byly snadné už nejdou tak jednoduché, na všechno potřebuji mnohem víc času..

Velice Vám děkuji za podporu a ujišťuji Vás, že se nikdy nevzdám. Věřím, že vůlí a s pomocí blízkých vše půjde už jen lépe.

Přikládám několik aktuálních fotografií a přeji Vám všem zdraví a štěstí..

První týden s protézou

13. 05. 2021

Je za mnou první týden s prvoprotézou. Popravdě jsem měl příliš velká očekávání. Prvních pět dní jsem se hodně trápil, protéza je jednoduchá, kolenní kloub se zajistí při úplném propnutí, až po té je možné se o nohu bez obav opřít. Jeto vlastně stejné, jako když se učíte znova chodit. pokud přesunete těžiště příliš rychle vpřed, kolenní kloub se zlomí a vy upadnete. Navíc si pahýl zvyká na lůžko, každý krok bolí. lůžko tlačí do třísel, je to nepohodlné. Ale to se doufám brzy změní, trénink dělá mistra a já poslední dny pociťuji velké zlepšení. Chůze je již jistější, jsem schopný ujít i pár kilometrů denně, pochopitelně se musím ještě jistit holemi. Moc děkuji všem, kteří mě podporují, i díky Vám mám více síly pokračovat. Jdu bojovat dál, zdar a sílu..

Sbírku již podpořilo 476 dárců

„mnoho sil přeji“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přeju hodně síly,držím palce!“
1 000 Kč — Pavel před 3 lety

373 Kč — Petr Starý před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Věřím ze to dáš 👍“
500 Kč — Zdeněk Tumpach před 3 lety

„Není to moc ale snad trochu pomohu. Držím palce a přeji štěstí. “
2 000 Kč — Tomáš Dolejší před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Doufám, že se ti podaří vybrat dostatek peněz a budeš zase spokojeně žít a sportovat. Přeji hodně štěstí a držím pěsti. “
1 221 Kč — Jarda Rozvadov před 3 lety