Michal se stal obětí nehody, pomozte mu k nové protéze

Holýšov / Sbírku organizuje Michal Bešta zc.manzes@atseb.lahcim

{}
0 %

Michal se stal obětí nehody, pomozte mu k nové protéze

Vybráno 467 910 Kč z 1 500 000 Kč
Zbývá 11 dnů
31 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 03. srpna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Michal Bešta a před měsícem se mi v okamžiku změnil celý život. Jel jsem v noci domů na motorce a střetl jsem se s neosvětleným vozidlem. Po náročné operaci mi byla amputována levá noha nad kolenem.

V nemocnici jsem se probudil z narkózy a když jsem se snažil pohnout prsty, bylo mi vše jasné. Noha je pryč. Obě ruce zlámané, na pravé otevřená zlomenina, která vyžadovala další operace. Do toho silné fantomové bolesti, které mě stále trápí.

Jako velice aktivnímu člověku, který 25 let cvičil a v poslední době i trénoval ostatní, se mi zhroutil celý svět. Ale rozhodl jsem se bojovat.

Nyní mě čeká náročná mnohaměsíční rehabilitace a na jejím konci bych rád získal kvalitní protézu, abych mohl ve své sportovní dráze pokračovat. Bohužel tato protéza je velmi nákladná a pojišťovna na ni nepřispívá.

Jedná se o protézu Génium X3 od společnosti Otto Bock. Celkový rozpočet na protézu je 1 817 000 Kč, případný rozdíl doplatím ze svých zdrojů. Předem moc děkuji všem, kteří mně pomohou vrátit se zpět do života, který jsem žil před nehodou, a doufám, že budu zpět aktivní pro svoji rodinu a blízké.

První týden s protézou

První týden s protézou

13. 05. 2021

Je za mnou první týden s prvoprotézou. Popravdě jsem měl příliš velká očekávání. Prvních pět dní jsem se hodně trápil, protéza je jednoduchá, kolenní kloub se zajistí při úplném propnutí, až po té je možné se o nohu bez obav opřít. Jeto vlastně stejné, jako když se učíte znova chodit. pokud přesunete těžiště příliš rychle vpřed, kolenní kloub se zlomí a vy upadnete. Navíc si pahýl zvyká na lůžko, každý krok bolí. lůžko tlačí do třísel, je to nepohodlné. Ale to se doufám brzy změní, trénink dělá mistra a já poslední dny pociťuji velké zlepšení. Chůze je již jistější, jsem schopný ujít i pár kilometrů denně, pochopitelně se musím ještě jistit holemi. Moc děkuji všem, kteří mě podporují, i díky Vám mám více síly pokračovat. Jdu bojovat dál, zdar a sílu..

První krůčky

05. 05. 2021

Vážení dárci a přátelé, dnes jsem na protetice ve Zruči absolvoval usazování první jednoduché protézy a pokoušel se o první kroky. Vše pro mě bylo nové, pracuje se mnou špičkový protetik pan Martin Skudla, tímto bych mu chtěl poděkovat. Nejprve jsme museli lůžko o něco zvětšit proto, že svaly na mém stehně ještě dostatečně neochably, ale to se při zátěži prý rychle upraví. Pak jsem se již cítil jako malé dítě, které se učí nově chodit. Nyní mě čeká už jen náročný trénink. Držte mi prosím palce, snažím se dál...

Poděkování

04. 05. 2021

Moc děkuji všem, kteří mě jakýmkoliv způsobem podpořili. Velice si toho vážím a cítím velikou dávku energie z Vašich přání. Zítra mě čeká náročný den, v osm ráno mám schůzku na protetice ve Zruči, kde budeme zkoušet první provizorní protézu a první kroky.

Je přede mnou ještě dlouhá a náročná cesta, mnoha měsíční rehabilitace a hodně práce, než budu opět běhat, ale věřím, že to zvládnu.

Děkuji, Michal Bešta.

Sbírku již podpořilo 460 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Hodně štěstí 🍀“
500 Kč — Chmurova Věra před 2 týdny

3 205 Kč — Záhořík František před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

1 000 Kč — Jirka Borna před měsícem

„Hodně štěstí do budoucna!“
777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„ Míšo, držíme Ti moc palce a myslíme na Tebe. ❤️ Snad se taky brzo uvidíme. 🤗“
2 000 Kč — Zuzana a Lucie Šrankovi před měsícem

4 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Držíme palce! “
1 000 Kč — Martin a Kája před měsícem

2 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Obnova Mateřské školy Hrušky
50 %

Obnova Mateřské školy Hrušky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
953 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Sandra, děti a jejich nový domov
75 %

Sandra, děti a jejich nový domov