Mechanický vozík na míru pro aktivního sportovce Páju

Praha / Sbírku organizuje Pavel Štolba

{}

Mechanický vozík na míru pro aktivního sportovce Páju

0 %

Vybráno 40 001 Kč z 150 991 Kč
Zbývá -25 dnů
Sbírka byla ukončena 27. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Pavel Štolba, je mi 33 let a narodil jsem se v Příbrami. 

Už od mala rodiče zjišťovali, že se od svého dvojčete liším. 

Dlouho mi trvalo, než jsem se naučil chodit a jezdit na kole. Nenaučil jsem se bruslit či jezdit na skateboardu. Když jsem byl starší, tak jsem při chůzi zakopával, nepřenesl sklenici vody nebo i talíř s jídlem.

Později mi po dalších v pozdějším věku byla diagnostikováno vzácné neurodegenetrativní onemocnění Friedreichova ataxie, které zhoršuje hrubou i jemnou motoriku a stabilitu, způsobuje proto problémy s pohybem. Nese s sebou, bohužel, i další příznaky: onemocnění srdce, cukrovku, skoliózu, únavu, problémy se zrakem, sluchem a řečí, dokonce i s psychikou. 

Zpočátku jsem na delší trasy používal chodítko, od 18ti let jsem již výhradně na mechanickém vozíku. 

Ani to mi však nezabránilo bojovat. Po dokončení Základní školy v Březnici jsem v Praze začal studovat Střední školu při JUŠ, dvouletý obor Obchodní škola a pokračoval jsem v oboru Sociální péče, sociálně správní činnost a maturitu.

Hrál jsem curling, který mě sice bavil, ale postrádal jsem tam akci. Na elektickém vozíku jsem začal hrát florbal, což mě opravdu chytlo. Díky sportu jsem navštívil nová místa u nás i v zahraničí (Německo, Švýcarsko a Holandsko). S týmem jsme z deseti dohraných ligových sezón sedmkrát vyhráli titul mistra ČR a jedno zlato z mezinárodního turnaje. Jsem už 14 let členem týmu JAGUARS Praha a hrdým reprezentantem naší země!

Jak sbírka pomůže?

Přestože mě doktoři odepsali, tak se stále přizpůsobuji svému měnícímu zdravotnímu stavu. Rehabilituji a posiluji, abych se cítil lépe. K pohybu doma využívám mechanický vozík a na dlouhé cesty potom vozík elektrický.

Pojišťovna mi však schválí příspěvek pouze na jeden vozík. Já na sobě chci dál pracovat a být stále aktivní. Proto nyní řeším pořízení lehkého a na míru vyrobeného vozíku Ultina INDIVIDUAL PLUS. 

Jeho cena, včetně zádové opěrky, je vysoká a nemůžu si ho dovolit. Obracím se proto na vás s prosbou o finanční příspěvek, který by mi pomohl s jeho úhradou.

Děkuji za Vaší podporu!

Partneři sbírky 1

2825

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2825. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Sbírku již podpořilo 32 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

300 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

150 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„I wish God to give you power to overcome all the difficulties in life. Proud of you.“
2 500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

5 € — Kristián před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

150 Kč — Erik před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

138 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci