Maminka Jana s ALS potřebuje vaši pomoc

Usti nad Labem / Sbírku organizuje Samuel Jelinek

{}

Maminka Jana s ALS potřebuje vaši pomoc

0 %

Vybráno 10 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -296 dnů
Sbírka byla ukončena 02. října 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Paní Jana žije se svým přítelem Samuelem v Ústí nad Labem. Spolu vychovávají 3 syny paní Jany. Nejmladším je Pavel, který chodí do 3. třídy základní školy a rád hraje minigolf. Prostřední z chlapců se jmenuje Petr, navštěvuje 4. třídu a hraje rád volejbal. Nejstarším je pak Michal, který chodí do 9. třídy a baví ho fotbal.

Maminka Jana se svěřuje:

Mám nemoc ALS, která bohužel postupuje, i když pomalejším tempem, do dalších částí těla. Momentálně jsem ochrnutá na horní končetiny.

Chodit zatím můžu, avšak potřebuji pomoc s oblékáním, úklidem domácnosti, hygienou, pomoc s dopravou na fyzioterapie, rehabilitace a pomoc s dojížděním jednoho z našich synů do speciální školy, protože má diagnózu PAS. O mě se převážně starají rodiče. Přítel z části vybavil byt, ale další náklady s pojené s mým onemocněním již sám neutáhne.

Na schodišti po babičce máme pojízdný vozík, který bude v budoucnu potřeba vyměnit. Také potřebujeme přizpůsobit kuchyň tak, abych mohla být v určitých věcech soběstačná. Bohužel, tato úprava vyjde na cca 100 000 Kč.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na úpravu v kuchyni v souladu s mým zdravotním stavem, což je pro mě věc, která je momentálně nejvíc potřeba, a bez které se v každodenní životě neobejdu.

To, co prožívám kvůli onemocnění, není lehké pro mě, ani pro mé děti a blízké, protože nemoc ALS je nevyléčitelná. Dopad to má na naši rodinu také z finanční stránky, protože nemohu pracovat tak, jak jsem zvyklá. Jsem momentálně v začátcích onemocnění, kdy mohu s rukama hýbat jen málo a nic sama nezvednu ani neudržím.

Děkuji za jakoukoli vaši podporu.Sbírku již podpořilo 1 dárců

10 Kč — Anonymní dárce před rokem