Lexi potřebuje neurorehabilitace

Jesenice / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Lexi potřebuje neurorehabilitace

0 %

Vybráno 0 Kč z 98 800 Kč
Zbývá -682 dnů
Sbírka byla ukončena 02. srpna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Naše milovaná Alexandra je 16letá dívka s těžkou psychomotorickou retardací na úrovni cca 6měsíčního dítěte. Lexinka se narodila v termínu, a přestože byla propuštěna z porodnice jako zdravé dítě, začaly problémy. Nejprve se sáním, pak držením hlavičky a dalšími psychomotorickými prvky. Prošla si několikaletými vyšetřeními s vyloučením vrozených a genetických vad a skončila s nejasnou diagnózou opožděného vývoje.

Péče o Lexinku

Lexinka je i dnes ležící dívenka, s dopomocí se posadí, komunikuje mimikou, zvuky, smíchem nebo pláčem. Roste jako ostatní děti a dnes váží přes 40 Kg, měří 168 cm. Začíná být obtížné s ní manipulovat, proto se všemožně snažíme o zlepšení jejího stavu alespoň do té míry, aby nám nepatrně pomohla při manipulaci tím, že bude dobře kontrolovat držení hlavy, udrží se s dopomocí v sedu, nebo ji na chvilku budeme moci postavit na nohy.

Lexinka tak potřebuje absolvovat neurorehabilitační terapii. Na tuto terapii však pojišťovna přispívá pouze 15 000,- korun.

Sbírka je tak vypsaná na doplatek této rehabilitace, protože si ho nemůžeme z našich příjmů dovolit uhradit.

Lexinčin boj

Od 3 měsíců rehabilitovala Vojtovu metodu, dále plavání, hiporehabilitaci, synergicko-reflexní terapii, craniosakrální terapii, akupunkturu, delfinoterapii, ale stále více času jsme trávili krmením. Jelikož i často zvracela, bylo krmení naší noční můrou. Zhruba rok jsme před každým krmením zaváděli sondu. Časem si to ale nenechala líbit a už ji nebylo možné nakrmit. Léková léčba refluxu nezabírala, a tak jsme se rozhodli pro voperování vývodu na krmení a chirurgický zákrok proti zvracení. Situace se časem zlepšila a Lexinka mohla opět začít jezdit na rehabilitační pobyty, za což jsme velmi rádi.

Prosím, pomozte nám naši Lexinku posunout touto sbírkou o krůček dál.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Převod do sbírky na pomoc dětem“
-300 Kč — znesnáze21 před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety