Lepší život pro opuštěná a zraněná zvířata, jinak nepřežijí

Katar, ČR / Sbírku organizuje Miroslava Parízková

{}

Lepší život pro opuštěná a zraněná zvířata, jinak nepřežijí

0 %

Vybráno 45 645 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -589 dnů
Sbírka byla ukončena 30. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Mirka už 5 let zachraňuje opuštěné a zraněné kočky, které by bez její pomoci nedokázaly v drsných podmínkách přežít. Protože je milovnicí zvířat a jejich osud jí rozhodně není lhostejný, nehledí příliš na finanční stránku celé věci. Bohužel úspory a vydělané peníze se po letech urputné pomoci chlupáčům rychle tenčí. Mirce trhá srdce fakt, že díky tomu nemůže pomoc všem čtyřnohým přátelům, kteří její pomocnou ruku opravdu potřebují.

Pokud vám osud zvířat není lhostejný, otevřete svá srdce a přispějte pomocí této sbírky na jejich záchranu. I ta nejmenší pomoc totiž dokáže velké divy.

Příběh Mirky i zachráněných koček

Celý život jsem vyrůstala obklopená zvířaty, maminka byla veterinářka, což pravděpodobně je jeden z důvodů, proč jsem si k nim uchovala tak vřelý vztah. Dnes lituji, že jsem nešla její cestou. Jmenuji se Miroslava a jsem Slovenka žijící v Kataru a pracuji zde jako trenér na fyzioterapeutickém oddělení jedné kliniky.

Již několik let se věnuji záchraně malých chlupáčů. Veškeré finanční prostředky, které vydělám navíc, jdou na jejich podporu. Bohužel potřebnost pomoci je vyšší, než jsou mé finanční možnosti. Specializuji se převážně na kočky, ale okruh mnou zachráněných zvířat je širší. Situace zde v Doha je v rámci pouličních zvířat katastrofální. Nejhorší jsou situace, kdy najdu raněnou kočičku nebo kotě. Pro mě je nepředstavitelné nechat nevinné stvoření na ulici napospas svému osudu. V létě zde teploty šplhají do 50 stupňů... Zvířata se nemají kam schovat, nemají přístup k vodě, ani k potravě.

Mám u sebe nyní sama dvě zachráněné kočičky. 4letého kocoura Zizou a 2letou kočičku Gaiu. Když jsem pro ně potřebovala krevní rozbor, za obě jsem zaplatila 80 euro, to je ale v porovnání s Katarem jen to, co zaplatím za otevření dveří veterinární stanice. Situace je zde s péčí velmi komplikovaná.

Gaiu jsem zachránila na parkovišti, když do ní kopali muži arabské národnosti. Byly jí 3 měsíce a měla 700 g, léčila jsem jí 6 týdnů. Měla infekci uší a byla pozitivně testovaná na FIV (Feline Immunodeficiency Virus Infection). Takové léčebné výlohy se vyšplhaly na skoro 3000 eur. 

Za dobu pěti let, co v Kataru působím, jsem zachránila okolo 20 koček, kterým jsem uhradila léčebné náklady a našla jsem jim vlastní domov. Ráda bych pomáhala zdejším zvířatům dál, ale sama jsem již přečerpala své finanční možnosti.

A tak Vás prosím o pomoc dál pomáhat. Jsem Vám moc vděčná za každý příspěvek, který může zachránit nevinného tvora.

Díky Vám všem! Mirka

Další příběhy i novinky najdete na nově spuštěných webových stránkách !

Díky Vám všem !!!

05. 12. 2022

Týmto dopisom by som Vám veľmi rada poďakovala za finančný príspevok pre moju zbierku. Pomáhate zachrániť nevinný zvierací život a týmto Vám ďakujem z celého srdca i za všetkých chlpatých kamarátov. 

Mirka Parizková

Sbírku již podpořilo 44 dárců

„Moc Vám děkuji za pomoc kočičkám.“
4 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 234 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Jste moc laskavý člověk, Vaše práce pro kočičky je obdivuhodná. Ať se Vám daří!“
888 Kč — Veronika před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Díky za vaši péči ❤️“
450 Kč — Ivana před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Jste úžasná, v současné době je těch výdajů hodně, podporuji zvířata i na Slovensku, ale ráda bych Vám něco přispěla i do budoucnosti. Pokud bude možnost.“
373 Kč — Zlata před 2 lety