Léčivá delfinoterapie pro Ángela

Hostivice / Sbírku organizuje Barbora Chuecos moc.liamg@soceuhc.arobrab

{}
0 %

Léčivá delfinoterapie pro Ángela

Vybráno 66 728 Kč z 111 000 Kč
Zbývá 26 dnů
60 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. února 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Ángelovi je 13 let a je naším učitelem bezpodmínečné lásky, radosti a autenticity. Od malička je svůj. Ve 4 letech všude skákal a běhal. Jeho nálady se proměňovaly rychlostí blesku: dokázal být veselý a roztomilý, ale vzápětí měl záchvaty pláče, křiku a vzteku, bouchal se do hlavy, dával nám facky. Vadily mu zvuky, zacpával si uši. Nemluvil, byl na plínkách, špatně spal, měl velké trávicí obtíže a problémy s jídlem. Návštěvy vyhazoval z domu, vrážel do lidí, chtěl být jen s námi – rodiči, a i před námi někdy utíkal, nebo se schovával.

Diagnóza autismu s mentálním handicapem mnohé vysvětlila.

Ušli jsme již dlouhou cestu, načetli mnoho knížek a absolvovali spoustu školení, terapií a léčení.

Výtěžek sbírky půjde na delfinoterapii, která našemu synovi s handicapem pomůže s psychickými problémy i úzkostmi a bude pozitivně působit na rozvoj sociálních dovedností.

Ángel se s delfíny už potkal. Jako 6letý absolvoval krátký program, delfína si pohladil i mu dal pusu. Na těchto 20 minut stále vzpomíná, a i po letech si rád prohlíží fotky.

Pro optimální účinky se doporučuje 10 půlhodinových terapií. Pobyt je ideální pro celou rodinu s ohledem na posílení vzájemných vztahů a společné zážitky. Dostali jsme několik velmi dobrých referencí na delfinoterapeuta Oldřicha Bureše, který pracuje v Turecku.

Cena samotné delfinoterapie (10 terapií) je 2 850 euro. Když se k tomu přičtou letenky a pobyt pro naši tříčlennou rodinu, dostáváme se zhruba na 130 000 - 150 000 Kč. Požadovaná částka 111 000 Kč zahrnuje delfinoterapii a ostatní výdaje pro Ángela a jednoho rodiče. Počítáme s tím, že druhého rodiče si doplatíme.

Ángel nám dělá velkou radost a stále se posouvá, i když se zároveň neustále objevují nové výzvy. Za poslední rok se mu např. prohloubily tiky, objevila se strnulost v celém těle, zvýraznila se porucha spánku (nedávno jsme zažili období, kdy nespal v noci a často ani přes den), nově se objevily úzkosti typu “Bojím se, že umřu. Nevím, jak mám dýchat. Nevím, jak mám polykat.” Sociální oblast je pro něj stále velmi náročná, nemá kamarády (kromě dobrovolníků a asistentů, které mu zařizujeme my.) Za posledních 5 let jsme byli s manželem jen jednu noc sami, protože se Ángel bojí a chce být stále aspoň s jedním z nás. I přes den potřebuje neustálou asistenci.

Kromě péče o Ángela a jeho domácího vzdělávání věnuji většinu svého času (dobrovolnicky) naší neziskovce Autismus jako dar.

Moc vám děkujeme za podporu, pomoc a sdílení.

Děkujeme a skvělý nový rok

30. 12. 2021

Mockrát vám z celého srdce děkujeme za vaše příspěvky a za moc milé vzkazy! Je to neuvěřitelné - díky vám všem je vybráno už víc než 50%.

Jste zlatí!

Moc si vaší podpory vážíme a přejeme jen to nej v novém roce a lásky, radosti, zázraků i zdraví vrchovatě!

Ángel, Barbora a Ernesto

Sbírku již podpořilo 40 dárců

777 Kč — Anonymní dárce včera

„Báro byla jste pro mne vždy velkým vzorem sìly a kultivovanosti jako ředittelka Mary Kay a pomohla mi v době,kdy mi bylo nejhůř z bojovala jsem o přežití. Děkuj“
500 Kč — Lucia Beňová před týdnem

„Držím palce, ať je setkání s delfíny opravdu léčivé.“
222 Kč — Eliška Ochoa před 3 týdny

„Štastnou cestuuuu ❤️“
500 Kč — Karolína před 3 týdny

252 Kč — Zuzana Andelova před 3 týdny

„Přeji ať máte všichni krásný zážitek a ať delfín předá synovi své uzdravující poselství.“
500 Kč — Lenka před 3 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Barunko hodně sil, moc vám všem fandím!!“
1 000 Kč — Tamara před měsícem

„S přáním jen toho nej pro Vás všechny.“
777 Kč — Karla S. před měsícem

„Přeji jen to dobré. S láskou K.“
1 221 Kč — Kateřina Drobná před měsícem

Další běžící sbírky

Pomoc rodině, která po tragické nehodě přišla o tatínka
96 %

Pomoc rodině, která po tragické nehodě přišla o tatínka

Nájemné pro samoživitelku Danu a 2 děti
5 %

Nájemné pro samoživitelku Danu a 2 děti

Speciálními ortézami dáme Davídkovi šanci chodit
24 %

Speciálními ortézami dáme Davídkovi šanci chodit