Léčivá delfinoterapie pro Ángela

Hostivice / Sbírku organizuje Barbora Chuecos

{}

Léčivá delfinoterapie pro Ángela

0 %

Vybráno 100 000 Kč z 111 000 Kč
Zbývá -774 dnů
Sbírka byla ukončena 02. března 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Ángelovi je 13 let a je naším učitelem bezpodmínečné lásky, radosti a autenticity. Od malička je svůj. Ve 4 letech všude skákal a běhal. Jeho nálady se proměňovaly rychlostí blesku: dokázal být veselý a roztomilý, ale vzápětí měl záchvaty pláče, křiku a vzteku, bouchal se do hlavy, dával nám facky. Vadily mu zvuky, zacpával si uši. Nemluvil, byl na plínkách, špatně spal, měl velké trávicí obtíže a problémy s jídlem. Návštěvy vyhazoval z domu, vrážel do lidí, chtěl být jen s námi – rodiči, a i před námi někdy utíkal, nebo se schovával.

Diagnóza autismu s mentálním handicapem mnohé vysvětlila.

Ušli jsme již dlouhou cestu, načetli mnoho knížek a absolvovali spoustu školení, terapií a léčení.

Výtěžek sbírky půjde na delfinoterapii, která našemu synovi s handicapem pomůže s psychickými problémy i úzkostmi a bude pozitivně působit na rozvoj sociálních dovedností.

Ángel se s delfíny už potkal. Jako 6letý absolvoval krátký program, delfína si pohladil i mu dal pusu. Na těchto 20 minut stále vzpomíná, a i po letech si rád prohlíží fotky.

Pro optimální účinky se doporučuje 10 půlhodinových terapií. Pobyt je ideální pro celou rodinu s ohledem na posílení vzájemných vztahů a společné zážitky. Dostali jsme několik velmi dobrých referencí na delfinoterapeuta Oldřicha Bureše, který pracuje v Turecku.

Cena samotné delfinoterapie (10 terapií) je 2 850 euro. Když se k tomu přičtou letenky a pobyt pro naši tříčlennou rodinu, dostáváme se zhruba na 130 000 - 150 000 Kč. Požadovaná částka 111 000 Kč zahrnuje delfinoterapii a ostatní výdaje pro Ángela a jednoho rodiče. Počítáme s tím, že druhého rodiče si doplatíme.

Ángel nám dělá velkou radost a stále se posouvá, i když se zároveň neustále objevují nové výzvy. Za poslední rok se mu např. prohloubily tiky, objevila se strnulost v celém těle, zvýraznila se porucha spánku (nedávno jsme zažili období, kdy nespal v noci a často ani přes den), nově se objevily úzkosti typu “Bojím se, že umřu. Nevím, jak mám dýchat. Nevím, jak mám polykat.” Sociální oblast je pro něj stále velmi náročná, nemá kamarády (kromě dobrovolníků a asistentů, které mu zařizujeme my.) Za posledních 5 let jsme byli s manželem jen jednu noc sami, protože se Ángel bojí a chce být stále aspoň s jedním z nás. I přes den potřebuje neustálou asistenci.

Kromě péče o Ángela a jeho domácího vzdělávání věnuji většinu svého času (dobrovolnicky) naší neziskovce Autismus jako dar.

Moc vám děkujeme za podporu, pomoc a sdílení.

Posíláme energii od delfínů a děkujeme!

10. 10. 2022

Jsme tu! Díky vám všem! Dnes proběhla Ángelova první delfinoterapie. Nevěděli jsme, jestli to klapne… jestli si oblíkne neopren… jestli se nebude bát delfína nebo hloubky… a vše to proběhlo krásně. Jsme nadšení, zítra pokračujeme. Ángel mívá problémy se spaním, ale dnes usnul, jak když ho do vody hodí. 😊 Moc si vážíme vaší podpory a posíláme vám kopec veselé energie od delfínů! Vše dobré vám všem ♥️

Jste skvělí - ohromný dík!

05. 03. 2022

Z celého srdce vám děkujeme - všem našim přátelům, známým i neznámým, nejen za vaši štědrost, ale i za milé vzkazy a krásná přání. Ángelova delfinoterapie ještě nezačala a díky vaší bezpodmínečné podpoře už působí... Také moc děkujeme platformě Znesnáze21, že existuje a profesionálně pomáhá (nejen nám). Všem přejeme jen to nej, klid a mír ♥️

Děkujeme a skvělý nový rok

30. 12. 2021

Mockrát vám z celého srdce děkujeme za vaše příspěvky a za moc milé vzkazy! Je to neuvěřitelné - díky vám všem je vybráno už víc než 50%.

Jste zlatí!

Moc si vaší podpory vážíme a přejeme jen to nej v novém roce a lásky, radosti, zázraků i zdraví vrchovatě!

Ángel, Barbora a Ernesto

Sbírku již podpořilo 56 dárců

5 557 Kč — znesnáze21 před 2 lety

15 000 Kč — znesnáze21 před 2 lety

200 Kč — Lenka Horáková před 2 lety

„Ať se dobré děje ❤️“
500 Kč — Lacina Jaroslav před 2 lety

75 Kč — Zaneta Holubová před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Posílám jedno velké obětí s přáním, ať léčba pomůže. I za nás pohlazení delfínkům a ať vzájemná láska to celé ještě umocní.“
300 Kč — Marcela (anonymni darce) před 2 lety

„Třem Andělům ❤️💙❤️💙❤️“
5 000 Kč — ❤️💙❤️💙❤️💙❤️ před 2 lety