Kvůli nádoru ochrnul: vrátíme pracovitého Ráďu do života!

Liberec / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Kvůli nádoru ochrnul: vrátíme pracovitého Ráďu do života!

0 %

Vybráno 153 341 Kč z 102 000 Kč
Zbývá -106 dnů
Sbírka byla ukončena 07. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Mám v životě jedno obrovské štěstí. Jsem sestrou někoho tak opravdu úžasného, jako je můj starší bratr Radomír.

Když si člověk vybaví skromnost, moudrost, pokoru, radost ze života, obětavost, laskavost a nesmírnou pracovitost, poznáte mého bratra.

Vždycky rozdával a rozdává kolem sebe radost a optimismus i přesto, v jaké životní situaci se v současné době nachází. Všechno začalo letos v červnu náhlou bolestí nohou. Bohužel první vyšetření nic nepotvrdilo, po návratu z nemocnice však Ráďa zkolaboval a následoval okamžitý převoz do nemocnice. Přišla dlouhá vyšetření, konzultace lékařů, několik dnů čekání a nakonec ortel, který nikdo nečekal.

Ochrnutí je stav neměnný. Diagnostikovaný nádor v oblasti míchy je však neoperovatelný. Jedná se o jediný případ na světě, kdy tento typ nádoru zasáhl míchu přes čtyři obratle. Zdlouhavé ozařování, chemoterapie, boj o život na vozíku.

Každý z nás touží po domově a zázemí, ale ze spinální jednotky, kam byl bratr převezen z neurochirurgie, je do domácího ošetření možný převoz jen tehdy, pokud je pacient schopen se doma o sebe částečně postarat. Je to i strach po takové době opustit nemocnici, kde je o člověka postaráno pod dohledem odborníků. Čeká nás, a hlavně jeho ženu a děti, mnoho práce. Nově dokončený byt je třeba přebourat a myslet na každou maličkost. Zajistit speciální lůžko, vozík, židli, schodolez, kterým se pacient dostane po schodech do patra. To vše a mnohem víc. Část se již zajistit podařilo s pomocí přátel a kolegů ze zaměstnání v libereckém Babylonu, kde bráška mnoho let pracovat.

Jak sbírka pomůže?

Ráďa má 2 velké přání: podívat se ještě do lesa, který je nedaleko jeho domova, což mu umožní speciální tříkolka. A pořídit si k rehabilitaci posilovací stroj, který se zavěsí a je vhodný pro vozíčkáře k posilování paží.

Odmala se věnoval sportu, hrál hokej, jezdil na kole, lyžoval, ale největší láskou se mu stala kytara a později vaření. Založil kapelu, facebookovou skupinu houby z Liberce a je vášnivým rybářem. Rád se toulá lesem a z nasbíraných plodů dokáže vyčarovat kouzelné pokrmy.

Neznám jediného člověka v našem okolí, kdo by mého bratra neměl rád. Příští rok to bude 30 let, kdy se oženil a se svou ženou vychoval dva syny. Oba žili vždy skromně a vše, co život přinášel, přijímali s pokorou. Až v 50 letech se rozhodli vzít si úvěr a zrekonstruovat byt. Loni dokončili poslední úpravy a bratr měl dvě práce, aby mohl vše ufinancovat.

Nikdy mě nenapadlo, že budu touto formou žádat o pomoc, ale pro člověka, jako je můj bratr, to činím velice ráda. Vím, že je dnešní doba pro mnohé z nás nelehká, stále však věřím, že v jednotě je síla a společnými silami je pomoc možná.

Děkuji každému, kdo se rozhodne bratrovi a jeho rodině, která ho podporuje, pomoci.

Vlaďka


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Partneři sbírky 1

2482

Pro platbu převodem využijte tento unikátní QR kód, nebo na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2482

Sbírku již podpořilo 90 dárců

„Hodně zdraví “
373 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

„hodne stesti“
666 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„QR platby 20.-28.11.2023“
1 300 Kč — znesnáze21 před 5 měsíci

„Budoucnost patří těm, kteří věří svým krásným snům. Radečku věř!!! Máma “
2 000 Kč — Máma před 5 měsíci

„QR platby 20.11.-25.11.2023“
1 300 Kč — znesnáze21 před 5 měsíci

„QR platby 16.-19.11.2023 “
3 000 Kč — znesnáze21 před 5 měsíci

„QR platby 10.11.-14.11.“
1 550 Kč — znesnáze21 před 5 měsíci

„Bojuj kamaráde, s pozdravem Marťas“
200 Kč — Martin Vodička před 5 měsíci

373 Kč — petr jager před 6 měsíci

„QR platby 2.11.-5.11. “
1 000 Kč — znesnáze21 před 6 měsíci